Kvalita autobaterii VARTA

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mattock
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 21.01.2007 19:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mattock »

dnes mi odisla varta silver dynamic , nemal som ju v aute ani 3 roky, kupovana januar /2016 a to pritom parkujem v garazi, bateria bola pravidelne navijana

teraz rozmyslam bud na EXIDE Premuim alebo Banner power bull tak neviem do ktorej ist, vie niekto poradit. dik
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dnes nemáte šancu vyhlásiť o niektorej značke že je shit alebo výborná.Posledné všetky čo som menil zákazníkom patrili skoro vždy značkám ako Bosch Banner či Varta.Ja mám v aute z 2005 od nova druhú baterku-a to Vartu.Odhad 6 rokov,ale presne neviem.
Dá sa iba domýšlať že to snáď ani nebude na tej značke,ako na stabilite nabíjacej sústavy.
Je z podivom že autá sú kopcom napchaté hlúposťami konfortu ktoré do vysokej miery pripravia batériu o život.Nie odberom,ten by bol nekedy dokonca žiadúcu,ale tým že napr neprejdú do spacieho môdu kde ich odber je zanedbateľný.A to pokonce niečo ako zosilovať televizného signálu urobí odber počas "spánku" vyše jedného ampéru a vy z garanciou ráno nenaštartujete.A z garanciou vám to najprv v troch dielňach nenájdu,a štvrtá vás po týždni stiahne z kože.Takmer každú bateriu až na ultradrahé poškodí vybitie do nuly nevratne,ak sa zopakuje,väčšinou batéria stratí z kapacity a už tretí štvrtý pár sekundový štart neuťiahne.
Bosch preto kedysi prišiel z novou baterkou ktorá letiskový efekt prežila bez následnej straty kapacity.(odlet a niečo v chvate ostalo nevypnuté)
Dnes bežné v autách Exide a pod. neuveritelne eqotické všeličo a 4-5 rokov o ich gazda ani nevie.tak a teraz vyberajte a niečomu verte.Jediné máte v rukách,to je aby auto nemalo vadnú nabíjaciu sústavu a neumrtvovalo tie batérie.

K ten záplave volovín v aute...hlavne že tam ale chýba teplomer a voltmeter
Sprtos
Príspevky: 239
Dátum registrácie: 22.10.2016 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sprtos »

Ja by som si dovolil nacrtnut tu 3 zakladne faktory ovplyvnujuce kratku (?) zivotnost dnesnych autobaterii. Po prve, ako mhlavaty spomenul, nove auta su prepchate spotrebicmi a tie zatial nepoznaju iny zdroj energie ako je elektricky prud. Po druhe, povedzte mi, kolko % vodicov sa o svoju, dnes uz bezudrbovu, autobateriu stara? Som si 100% isty, ze je to mizive percento...vacsinou ludia zacnu autobateriu riesit az ked auto nedokaze nastartovat, ale to uz je neskoro. A po tretie vyrobca. Preco by mal mat vyrobca zaujem na tom, aby autobateria vydrzala 20 rokov?Preco?Ja osobne sa o autobateriu zaujimam a kontrolujem...na zeninom aute mi baterka vzdy vydrzala minimalne 7 rokov, ale kedze viem ze s autom beha vacsinou len po meste kde pri kratkych trasach nikdy nevratim autobaterii to co jej zoberiem, tak ju nabijam rocne aj 6 krat.Autobateria na mojom aute ma uz 8 rokov a nabijam ju cca raz rocne ak je to potrebne po premerani. Za to ale moje auto ma ochranu pred vybitim baterie a pri poklese napatia pod istu hodnotu mi odpaja spotrebice a zasuvky od napatia a tiez jazdim s nim vacsinou mimo mesta.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja som aj staral, ne len dobijanim, ale aj dolievanim, k tym spuntom sa da dostat ked sa chce aj na "bezudrzbovych" , aj tak som ju dal do muky za 6rokov...ale aj viem preco, proste som ju na mieste vymlatil do mrtva a to este opakovane lol, presne jak pise Milan, vybitie ju zabije naisto...taky notbuk ma odber 100W, pustim radio, vetrak na pomalo a cas dost rychlo prejde a starter potom ani tuk lol

teraz som dal najvacsiu co vosla, zmenil som obyc nabijacku za invertor na 230V co ma signalizaciu poklesu napatia, este som novu nevytlkol ani raz :-\

k znacke, kupil som starline, ale ne v kellysfamilies, normalne v autodieloch, mali ju tam za vyrazne lepsiu cenu :3906:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

varta silver dynamic susede som doviezol dec. 2011 lebo ju to nechalo v meste a šlape doteraz býva Lazy pod Makytou čiže kosa a vochcávka 1,9tdi do áut si kupujem len lacnejšie 55€ (kvalita už nieje ako bývala že vydržala rumunská 2005ka 11,5r), a motorkiek Yuasa Yapan 150€ (tam ostala kvalita 8r. drží a niekedy 15 štartov denne) a som spokojný ja aj moja peňaženka

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: jojko1001, mark1709, minac a 69 neregistrovaných