Peugeot 208 GTI

Diskusia ohľadne vozidiel značky Peugeot

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mafo666
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.12.2018 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mafo666 »

Lubos77 napísal:Spoľahlivosť tohto motora je silne závislá na servise a štýle jazdy.
Videl som už motory, ktoré sa menili za nové po 40tkm, ale aj také ktoré po 200tkm relatívne v pohode fungovali.
Pri jazdenke nikdy nevieš čo kupuješ.
Tí, čo jazdili relatívne bez problémov robili nasledovné veci:
- menili olej do 10tkm
- tankovali benzín 98+
- nejazdili ako na diesli (motor má dosť sily aj v nízkych otáčkach, tak to často vodičov láka jazdit v nízkych otáčkach, na ktoré motor nie je stavaný).

Tí čo majú problémy s motormi, dá sa zhruba povedať že sa rieši toto:
- zakarbonizované sanie (jazda na nízkych otáčkach, nekvalitné palivo..., prejavuje sa trhavou akceleráciou, svieti kontrolka motora...)
- problém s rozvodom (reťaz + napináky)
- vysokotlaké priamovstrekové čerpadlo (jednoducho prestane fungovať, pravdepodobne kvôli našim palivám)
- vysoká spotreba oleja (štýl jazdy, nekvalitný olej...), rieši sa výmenou bloku motora !!
- problém s turbom (..netreba asi komentár)
...sem tam ešte aj nejaké iné drobnosti, momentálne ma nenapadá
Dakujem. to mi stači. aj tak tym francuzom neverim :D
mafo666
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.12.2018 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mafo666 »

jarka1979 napísal:
mafo666 napísal:hmm No dobre takze ohladne motora som sa zase nedozvedel vobec nic.
zase iba mudre reci ze co je lepsie od ludi ktory sa v tom ani neviezli.

208 gti som soferoval. aa pekne auto asi s najkrajsim interiorom a celkom aj slusne vlastnosti az na ten makky volant.
ja hlavne potrebujem vediet ci ten motor je spolahlivy a ake su naklady na udrzbu a nie ze co je lepise.
Mam swift sport uz 4 rok. a som max spokojny motor 100%. za cele 4 roky sa tam nic nepokazilo a to jazdim dost svizne.
Tak preto sa pytam na motor 1.6 thp 200 ci bude rovnako spolahlivy ako pri swifte

Chlape, s tebou skoda stracat cas...Bajo to vystihol jedinou vetou uplne presne. Ja len dodam,ze ty patris do skupiny ludi,co sa zjavne v zivote nudia (zdravie OK, financne zabezpecenie OK, rodina OK) tak co by sme si nevytvorili nejaky problem v zivote,ked vsetko tak perfektne funguje??? Vsak??? Mas Swift a sluzi bez chybicky,tak jazdi a nevymyslaj...
:D Hej nudim sa. preto ta chcem na krizovatke nechat v dyme :D a ja len dodam ze zjavne patris do skupiny (15 ročne auto vyjazdim na popol).a problem v zivote je nabuchane skarede dievča a nie auto co sa kazi.Auto je spotrebny material tak jak telefon je stary slaby kupis novy
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Kua , ešte lepšie chlapče už nič nenapíš lebo toto je jedna perla za druhou. A dúfam že ty nenabúchaš žiadne dievča , lebo výsledok by bol pre tento svet čistou katastrofou. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

on ma este kvoli veku pomylene priority, nepotrebujes rychle auto a peknu babu, ale rychlu babu a pekne auto, obidvoje ale co moc nezozeru v peniazoch, lebo to su najlahsie zarobene, co nevyhodis na pi.coviny :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

ked mas svista a plnu penazenku penazi a chces to tak nehat tak si ho nehaj ked chces pezotku a prazdne vacky tak mysli na to ze to je frantik a mas tam turbo priamy vstrek s tym suvisiace karbonovanie variabilne casovanie rozvody co sa lubili natahovat vysokotlake cerpadlo este sa moze pridat aj spotreba oleja ale to podstatne na ktore si spomen ze je urobeny nemecko francuzskou kooperaciou takze ked zlyha vsetko ostatne potom pridu na rad suciastky made in germany
mafo666
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.12.2018 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mafo666 »

oco13 napísal:Kua , ešte lepšie chlapče už nič nenapíš lebo toto je jedna perla za druhou. A dúfam že ty nenabúchaš žiadne dievča , lebo výsledok by bol pre tento svet čistou katastrofou. lol
Tatko13 co zivi zadretu daciu prehovoril.
Ale nasmial som sa :40bd:
mafo666
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 09.12.2018 17:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mafo666 »

bajo777 napísal:on ma este kvoli veku pomylene priority, nepotrebujes rychle auto a peknu babu, ale rychlu babu a pekne auto, obidvoje ale co moc nezozeru v peniazoch, lebo to su najlahsie zarobene, co nevyhodis na pi.coviny :4012:
True true :300f:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

mafo666 napísal:Tatko13 co zivi zadretu daciu prehovoril.
Ale nasmial som sa :40bd:
Ano a živím ju už pomaly35 rokov bez dlhov a pôžičiek
Ano a živím ju už pomaly 2 mil km bez nehody
Takže sa nemám za čo hanbiť, jedine ak za to , že vyrábam také skvosty ako ty chceš kúpiť. :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tatko ale zda sa ze mlady prijma nazory a je otvorena hlava, ja si myslim ze to neni take spatne s toutok generaciou :zga28: , este troska zapracuje na tom ze nas tu neurazi ci mame takove alebo makove kare, lebo od isteho veku je to kamo salam parek co si mysli svet, to dorasties, to teraz este nerob ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

mafo666 napísal:hmm No dobre takze ohladne motora som sa zase nedozvedel vobec nic.
zase iba mudre reci ze co je lepsie od ludi ktory sa v tom ani neviezli.

208 gti som soferoval. aa pekne auto asi s najkrajsim interiorom a celkom aj slusne vlastnosti az na ten makky volant.
ja hlavne potrebujem vediet ci ten motor je spolahlivy a ake su naklady na udrzbu a nie ze co je lepise.
Mam swift sport uz 4 rok. a som max spokojny motor 100%. za cele 4 roky sa tam nic nepokazilo a to jazdim dost svizne.
Tak preto sa pytam na motor 1.6 thp 200 ci bude rovnako spolahlivy ako pri swifte
najkrajsi inetrier? :d :D pežót pridrbany mini volant otackomer iduci opacne jak v normalnych autach,riadenie nevies co sa deje s kolesani,radenie ako miesanie kase.chalan vyber si ine auto
ywor
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 11.12.2018 12:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ywor »

Ja mam 208 GTi ale verziu s 208 konami a 35 tis. km zatial bez problemov. Hodne som predtym nacital o motore 1.6 THP a nove verzie by uz nemali mat ziadne problemy. Povedne bol Prince Engine pruser. Ale ten motor presiel uz vela modifikaciami nepocul som o ziadnych problemoch pri 308 GTi, 208 GTi alebo RCZ R. Na druhu. Aj dobry motor sa moze pokazit a aj zly motor moze vydrzat.
Mipo250
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 05.01.2010 12:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mipo250 »

Pre neveriacich, (mafo666) ten motor je viac menej nemecký.

Návrat na "Peugeot fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných