Nissan Maxima a32 3.0 V6

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Nissan Maxima a32 3.0 V6

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

Zdravim páni. Poprosil by som znalých o radu pri výbere diagnostiky na toto vozidlo.
Väčšina Uni diagnostik nepodporuje toto auto.
Mám vo výhľade Nissan data scan 2 ale chcel by som sa uistiť že to bude fungovať nakoľko tam je uvedená austrálska verzia vozidla.
Ďakujem za konštruktívne odpovede.
P.s. s vozidlom problémy nie sú len po výmene cidiel abs ostala svietiť kontrolka.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Musim ta sklamat abs sa resetuje automaticky, tym padom mas nieco zle s cidlami alevo vencekmi pripadne vzdialenost medzi nimi
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Auto si vie urobit samodiagnostiku abs, aj vymazanie chyb. Prikostrenim pinu abs v diagnostickej zasuvke.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

keyness bude mať pravdu,ja sa neviem rozpamätať či som vôbec riešil také ABS čo by sa samé nezresetlo.Ten systém začína tým že si všetko dohladá,tj aj čidlá a pokiaľ chybu neobjaví nabehne správne.Po výmene čidla samozrejme svieti,ale nabieha po pár otáčkách kolies v rovnom smere,možno 10-20 metrov a zhasne,presne oko uhol volantu (ak nemá trvalú chybu)
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

Tak páni ďakujem za odpovede. Abs zhaslo cca po 500 km. Ale nedopracovali sme sa k diagnostike ktorá bude spolupracovať s autom.
Asi vyskúšam ten Nissan data scan 2 , veď 40 austrálskych dolárov nie je veľká položka.
storm525
Príspevky: 166
Dátum registrácie: 06.10.2004 22:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa storm525 »

Na nissan len nissan consult, skús pohľadať na nete, určite čosi nájdeš aj zadarmo.
mr-alien
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 29.12.2008 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mr-alien »

Nissan consult najdes na ebay, inak na maxime sa to zvykne objavovat, airbag je funkcny aspon ja som to tak mal potvrdili to aj v nissane. Ja som pouzil cierny lak zatrel abs konrolku, problem vyrieseny :), inak dobra volba maxima je super auto

Inak diag ani nebudes potrebovat jedine co sa kazi je vaha vzduchu odporucam original, tycky riadenia, vyfuk, brzdy a samozrejme hrdza, dalej neni co riesit na tom aute
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

A tede ,,opravarovi,, s ciernym lakom co zakryvas kontrolku vies ty ze ked ma auto abs nema rozdelovat brzdneho ucinku predok zadok?lebo to zabezpecuje abs cerpadlo s ventilmi?. Co to znamena? Ze ti na aute skusnu zadne brzdy tak ako predne prva jrizova situacia a ,,zaplatis,,
mr-alien
Príspevky: 92
Dátum registrácie: 29.12.2008 18:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mr-alien »

Keynes, maximu si videl mozno iba na parkovisku kedze na sk ich jazdi tak 10. Ocividne mas problem citat s porozumenim. Koncim off topic.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

Ako vies ake auto som videl? :40bd:
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

Ako chlapi fakt nemôžem povedať pol krivého slova na to auto. Za ten rok a pol čo ho mám má nestálo skoro nič okrem toho že som ho oklepal o zvodidlá. Ale oprava vyšla na 300€. Hrdza bola len na lemoch blatníkov. Inak som na nej nagulal asi 60 000. Teraz má pol milióna a krúti ďalej.
Airbag svieti aj mne ale neriešim.
Ale jak sa vraví Japonec nakonec
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

na maxime behal svojhocasu ten velky spevak poschodoch poschodoch...nevim si spomenut kurna meno, to ze ty si mladsi jak to auto, neznamena ze ked tie vozy boli nove, ze by ich behalo 10 a bola to volaka atrakcia ;-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

On to ,, opravar abs farbou,, myslel tak ze 10 ich len zostalo
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

rysava sa nekuka ci to je paradne alebo obycajne, nema zinok, pochrume doradu :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lucia.a.laco
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 03.10.2010 16:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lucia.a.laco »

Rysava ho neschrume lebo čo sa ukaze tak sa hned podchyti. 20 rokov som mal dávno a z toho auta spravím veterána, aspoň dúfam. Staram sa o neho viac ako o zenu lol
Napísať odpoveď

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný