2,5tdi vačky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

To je sice pravda,ale logicky,mozes dat olej aky chces,ale 30tis na vymenu je moc,a este na nase podmienky,aj zima,kratsie presuny,proste 15tis je az az,staci sa len logicky zamysliet,ved aj v niektorych automatoch je dozivotna napln...
A4 3.0Tdi 2013 180kw
lubo.ficek
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo.ficek »

Mhlavaty Podla toho co citam si dost skuseny.dala by sa hodit osobna komunikacia ak sa ti da ozvi sa na www.lubo.ficek@azet.sk
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

bajo výrobca ani nikto iný nemá čo dávať na papier alebo inak oznamovať uživateľovi že má niečo "nezabudnúť" urobiť pri 250 tis km.Čo robiť počas záruky áno.
V prvom rade pozri realitu údržby.Prvé štyri roky autorizák - horší či lepší,ale to absolvujú viac menej z obavy kedže za auto vysolili viac či menej peňazí.Ale ďalej už nasleduje skutočne divočina.Autorizák pre vysokú cenu a ich neúprosné postupy pri opravách ostane pre solventných a všetko ostatné sa rozdelí na tých čo auto vymenia znova za nové a tých pre ktorých začína servis v systéme ...bludný holanďan.
Striedajú sa dielne ale nejaký ten systém sa úplne vytratí.Značkové špecializácie sú doména neautorizovaných,to sú tí kde by malo byť auto servisované od výroby po vrakáč.Ibaže keď sa tam objaví prvý raz,má za sebou kedejakú históriu (najskôr úplne neznámu) a ešte väčšinou príde neskoro.Čo znamená nie na údržbu,ale na opravu.A ďalej to nie je iné,niekto už nepríde,iný sa chytí príležitosti a stane sa verným,servis po rokoch jeho auto pozná úplne detailne,má celú chronológiu údajov,diagnostických výstupov pekne podla nabiehajúcich km.Len to je tá skupina kde veci robia načas a podla potrieb a neopravuje sa.Tam sa robí údržba,to je to,čo sa robí prv než sa niečo po-toto
Mám takých zákazníkov a to sú klúčový ľudia pre mňa,vždy majú prednosť,pretože ich potreby majú svoj plán a čas.To všetko ostatné čo pobehuje je až za týmito mojimi "kmeňovými" zákazníkmi.
bajo téma je nevyčerpatelná a tu si musí každý ten svoj spôsob zvoliť sám,ako dielňa tak majiteľ auta.Doba sama o sebe nedáva šance,aj to čo solidné bolo alebo je, vplyvom divočiny a všeobecného prostredia prejdú na stranu tých čo sa riadia heslom,utrhni čo sa dá,ani na teba neberie nikto ohľad.A prepadá sa to najsuterénovejších suterénov,to bez odozvy na dennú realitu proste byť nemôže.
Ale treba o pozitívnom...teší ma že mám spústu a väčšinu tých čo prišli včas a z požiadavkou - blížim sa 200 tisícom,potrebujem urobiť všetko čo treba,auto si plánujem nechať dlho.Pre mňa sú oni klúčový,ten zbytok príde či nie,o ničom nerozhoduje.Stavať na náhodných sa nedá.
krawa
Príspevky: 1086
Dátum registrácie: 13.10.2009 10:41
Bydlisko: LM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa krawa »

Chlapi este taky dotaz,pre tento motor je vhodny olej 5W30?
A4 3.0Tdi 2013 180kw

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných