Citroen C3 1,4i 55kW r.v.2010

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

thomicool
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 06.12.2018 02:08
Zdieľať na Facebook

Citroen C3 1,4i 55kW r.v.2010

Príspevok od používateľa thomicool »

Dobrý deň, chcel by som kúpiť Citroen C3 1,4i 55kW r.v.2010 má najazdených 125 000 km. Chcel by som sa spýtať aké máte s týmto autom a hlavne motorom skúsenosti. či sa veľmi kazí alebo to je dobrý motor. Celková poruchovosť vozidla. Reálna spotreba v prevádzke. Odporúčate toto auto alebo radšej kúpu iného? poprípade aké iné by ste odporučili? VW a Škoda neberiem v úvahu.

Ďakujem Vám veľmi pekne za rady a pomoc.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Takto ti to vo všeobecnosti poviem.

Toto auto je určené primárne do mesta v ktorom podľa roku výroby jazdilo cca 8 rokov.
Možno jazdilo tých 8 rokov len okresky , možno dialnice.
Možno na tom jazdil po obmedzovač denne , možno to dusil.
Možno to olej nežere , možno 5 litrov za výmenu.

Hodnotit auto na základe toho že má 1,4i 55kw a 8 rokov . . je nereálne za PC.

Pekný deň ti prajem a veľa štastných km.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

veľmi všeobecne... motor velmi dobrý jednoduchý, ja taký mám od roku 2001 v peugeote partner najazdene 129 000 áno auto od nova ma toľko km, s motorom žiadny problem som nemal akurat odhnil výfuk , kat hned za zvodmi spotreba tych 7-7,5 l
Lubos77
Príspevky: 198
Dátum registrácie: 12.05.2007 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lubos77 »

1,4 54kW ...stará klasika, rad motora TU. Jazdne nevýrazný, spoľahlisovť obstojná, rátaj že časom budeš meniť tesienie pod hlavou - začne tiecť von olej... Niekto to ani nerieši, ak nie je únik oleja príloš veľký. Dosť často motory po štarte zdochýňajú... ale to sú všetko veci ktoré sú pomerne jednoducho a nie draho riešiteľné.
Spotreba... okolo 6-6,5 priemer pri normálnom jazdení.
Výhoda spomínanej C3 je že tie autá málo hrdzavejú a nje je o ne veľký záujem zlodejov.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

Tak tak, tento motor som mal este v Citroene Xsara z roku pana ´98. Jednoduchy, spolahlivy, relativne nezlicitelny. Az na to tesnenie pod hlavou, ako uz bolo spominane. Ale nebral by som to ako zasadne kriterium pri rozhodovani, je mnoho inych motorov, ktore maju problem s tesnenim. A k tomu nejake dalsie svoje specificke.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

podla 55kw by to mala byt esta ta prva c3 co sa vyrabala od roku 2002. na tomto type su zname nedostatky ako tesnenie pod hlavou, sem tam odchadzali vstrekovace, zaneseny volnobezny ventil ktory velakrat staci len vycistit. a na kazdej jednej co poznam tak predne struny pruzenia od vyroby. po vymene za kvalitne uz ok
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Motor spolahlivy,zavady ktorymi trpia C3 -ky ci spominany P 206 uz boli zvacsa spomenute.Neduchom bude ale aj podvozok,ktory nevydrzi absolutne nic a odchadza nanom vsetko.Mal som kedysi davno P.206 s tymto 1,4 55kW agregatom.Raz sa mi stalo,ze som zachytil vytlk po ktorom mi motor spadol(1 strana) zo silentblock-u.Fakt!nekecam! :342a: .Dobra rada:skontroluj upevnenie motora a spominane silenty.Prajem ti stastny vyber :2f93:
boro643
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 20.06.2007 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boro643 »

mam peugeot 2O7 s tymto motorom. 126 OOO km, pri 90 000 km som menil spojku a nedavno som vymenil katalyzator len kvoli tomu ze mi vadila kontrolka, ktora svietila mi viac ako rok. Inac auto bez problemov, odporucam. nenarocna udrzba
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných