Jazda bez TP (osvedčenia o evidencii)

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mrgreen654
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.12.2018 22:44
Zdieľať na Facebook

Jazda bez TP (osvedčenia o evidencii)

Príspevok od používateľa mrgreen654 »

Dobrý deň, stala sa mi nemilá vec. Minulý piatok som mal v CZ bežnú cestnú kontrolu, klasicky kontrola dokladov... Problém je že mi niekde vypadla kartička - Osvedčenie o evidencii, časť I (tá plastová) preto sa chcem spýtať ako by ste postupovali pri jej vybavovaní?

Viem že sa dá vybaviť z veľkého techničáku no tu je znova problém, auto je môjho otca, ten ho má na leasing. Nedávno sa rozviedol a všetky doklady mu zostali doma (vrátane veľkého techničáku) a mama popiera že by akékoľvek doklady mal doma.
Takže vo výsledku som bez malého aj veľkého TP. Mám však kópie oboch ale to si myslím že pri kontrole stačiť nebude. Auto potrebujem, inak sa nedostanem do školy, viete mi povedať aký by bol za to postih/pokuta ak nepredložím malý TP ale len jeho kópiu, prípadne kópiu veľkého?

Ešte dodám že auto je riadne prihlásené, má platné PZP, a nedávno robenú STK.
mrgreen654
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 06.12.2018 22:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mrgreen654 »

Jednu takúto odpoveď som čakal :D , žiaľ to mi vôbec nepomohlo. Aby som bol teda konkrétny tak sa mi jedná o to či mi môžu vziať ŠPZ, čo v niektorých prípadoch robia. S pokutou som zmierený, pre istotu už mám aj nachystané...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tu sa normálnej odpovede nedočkáš zajdi na OO DI PZ vo svojom okresnom meste, tam dostaneš fundovanú odpoveď z prvej ruky, a určite tam to aj hneď vybavíš/te/ s otcom, majiteľom MV. Ten tam musí byť prítomný, alebo Ty so splnomocnením od otca overené na matrike, notára..
feking
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 27.10.2013 19:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa feking »

Najjednoduchšie je keď pôjde tvoj otec na DI kde je auto prihlásené a nahlási stratu dokladov. Papierové osvedčenie mu dajú hneď a plastové pošlú poštou alebo kuriérom. Samozrejme je tam nejaký administratívny poplatok, ale nič hrozné.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

a aky mas problem stym aby otec vybavil nove dokumenty ? lizing plati on a doklady ti nechce dat ? uzivas auto neopravnene
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

pokym to ma otec na leasing a leasingovka je zapisana aj v TP, musis ho poslat do leasingovky, aby mu dali splnomocnenie na DI, kvoli zmene dokladov... ked to bude mat, bud on osobne, alebo ty (musi ti ale spravit plnu moc, ak pojdes ty), pojdes na DI, kde vypises cestne prehlasenie o strate dokladov a zaroven ziadost na vydanie novych, ak sa nemylim na male tlacivo... velky TP dostanes hned, maly prinesie kurier, nezabudni si na DI zobrat doklad o poisteni pre istotu..
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

riesi sa tu takato vec , ale ako to budes riesit ak zapricinis nehodu nemas doklady ako nahlasis poistnu udalost , ked stoho clanku vypliva ze z otcom nekomunikujes, za zabudnute doklady je pokuta 60 eur , kolko ti napary dotycny policajt moze kazdy hadat a tak isto aj jeho dalsi postup
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Už ani len obsah článku nevieš prečítať a chceš radiť. Rodičia sa rozviedli a mama im nechce vydať doklady. Dúfam že čítam správne.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

na policii nahlas stratu a vydaju novu karticku.myslim 5e kolok.nemusi tam chodit majitel ale treba splnomocnenie.
tuninka
Príspevky: 853
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Veď zbehni za mamou, aj keď si myslí, že doklady nemá, možno sa Vám ich spolu podarí nájsť. Až potom keď ich naozaj nenájdete skoč na políciu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných