Ford KUGA vs. Honda CRV

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Ford KUGA vs. Honda CRV

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Zdravím Vás páni. Je čas vymeniť auto, Tak rozmýšľam nad SUV. Zatiaľ sú favoriti Honda CRV 2,2 D, alebo Ford Kuga 2,0 TDCi po roku 2013. Všetko v automate. Ak máte skúsenosti poteším sa každému príspevku. Zdravím.
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

Mozem sa opytat na vyuzitie auta,popr.typ jázd?
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Honda je isto vacsia a celkovo viac spolahliva aj co sa tyka danych motorov , ale mozno zas by ti mohla Kuga viac vyhovovat tym ze je trosku mensia a spratnejsia , automat od hondy v celku spolahlivy ale dost spomaleny , ford neviem ale ak je tam poweshift dost poruchove a opravy horsie ale to si pohladas aj sam , ak by som sa rozhodoval ja bral by som hondu ale ak nejazdis dlhsie trasy rozmyslal by som nad osvedcenym 2.0 VTEC benzin rokmi overeny spolahlivy ale zas musim podotknut lenivsi motor ,ono je pekne ze rozmyslas ale nepises naco a na ake vyuzitie to chces tak tazko aj radit
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

braga, zadavateľ temy sa pýta na motory 2.0 TDCi vs. 2.2 CDTi
teda na diesle ,
o žiadnom benzinovom 2.0 VTEC v jeho prispevku reč nebola...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Bol som ráno na trhu,veď iné tu už ani nie je ako SUV-čka.Čisté mesto...a jazdia,nevidím nikde stáť z otvorenými kapotami ako rusákov keď opustili kasárne.Takže to asi tak zlé nebude s tým dieslom do mesta
Takže ...je to jedno na čo,ani otázka k tomu neviedla.Ja technicky by som volil jednoznačne Hondu,uživateľskú stránku zhodnotiť musia pomôcť ostatný.
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

Ďakujem za odpovede. Bývam na vidieku a mesta sa vyhybám, len keď musím. Asi 4-5 x do roka Taliansko. Potrebujem aj ťažné, tak si myslím, že ten diesel. Teraz mám hondu accord s tým motorom a max. Spokojnosť, len je to sedan. Tak sa asi prikl. k tej honde. Ďakujem.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

lubos nebluzni...

Si predstav,že za velkou mlákou je vobec najpredavanejsie auto velký pick-up Chevrolet Silverado...

Teda u nas to z tým počtom SUV nebude až tak zlé...

Skor by som povedal ,že balast na slovenských cestach su práve menšie auta a v mestach duplom, hlavne tie firemné...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

lubos zimovcak napísal:Milan, podľa mňa je to práveže veľmi zlé...
Voľakedy mala stredná trieda Max 4,4 m dĺžku, šírka 1,7, rázvor 2,55_2,6 m a ešte 400-500 l kufor...a 5 ľudí sa zmestilo. Hmotnosť 1100-1300 kg.

DNES!?
Obludnym SUV by som zakázal vstup do miest.
Nech sa marketing spamätá :3c90: :3c90:

Lubo sa to tiež vidím ako do mesta nevhodnú motorizáciu.Baba sa ráno nevedela otočiť z X6-ov v podstate si pomáhala cúvaním až do brány trhu,no len baba nevie kde má riť (auta) a tak tobolo trápenie a nie otáčanie.Ale ja tú motiváciu chápem,a vypočul som si ju často aj osobne z úst majiteľa.Ludia majú strach,vidia čo za dementov majú vodičáky a vidia aj tú nekonečnú aroganciu a tá opacha ich ako tak chráni a dáva pocit bezpečia.Na druhej strane sa oni sami stávajú potenciálne nebezpečie pre zbytok tých,čo trendu velkého nepodľahli.Že si každý robí na ceste čo chce a polovica sa správa ako dobytok,to je hnací plyn celej obluby toho segmentu.Lebo jediné správne by bolo,keby z povrchu zemského zmizol komplexne ako celok.Ale mám tušenie že segmentu vykrúti krk to čo prísť musí,kríza aká tu ešte nebola a všetko bude inak.treba byť trpezlivý,aj to bude,tiet takej hlúposti ktorú nestihne trest.Nech to aj niekedy trvá,o to drastickejšie dôsledky máva.
zajicek.l
Príspevky: 133
Dátum registrácie: 21.11.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zajicek.l »

S tým ťažným je to skor príležitostné. Občas je treba vyviesť dvor.... na SUV mám dovod zlá príjazdová cesta, hory...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nieco mi hovori, ze Honda na ten motor ma daky (extra) drahy DPF. Len tak okrajovo…
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

lubos zimovcak napísal:
DNES!?
Obludnym SUV by som zakázal vstup do miest.
Nech sa marketing spamätá :3c90: :3c90:
"Kefalíne", co si představujete pod pojmem SUV?
Lubos drviva vacsina suv su len nafukane, trocha zvysene osobaky, vonkajsie rozmery dokonca mensie ako tvoja 508 , netusim percenta ale ak by sa slo cisto na vonkajsie rozmery tak pomer beznych aut oproti naozaj suv typu pajero a podobne vysoko vyhra.
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mastik29 napísal:Nieco mi hovori, ze Honda na ten motor ma daky (extra) drahy DPF. Len tak okrajovo…
nieco ti hovorit moze ze niekto to pri pive povedal , ano novy je dost drahy ale mame tu hondu doma a dali sme ho preventivne vycistit aj ked sa nehlasila ziadna chyba pri 220 tis. vysledok bol stredne zaplneny takze este by kludne nejake km potiahol cena vycistenia metodou Advanpure aj s demontazou a montazou 280 eur , takze netreba zbytocne strasit vecami sktorymi nemame priamu skusenost to nase auto sa vyuziva vacsinou na kratke trate a nieje snim ziadny problem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

braga....Joj ale to patríš k promile takto uvažujúcich ľudí ktorý vedia že km a čas hrá proti a je tu čas niečo urobiť a nečakať na kontrolku.Tú možnosť každý má,len to zmýšlanie nemá a 200 e.- za Advanpure ...no kto to kedy videl,radšej predajú a kúpia ďalší problém,zrejme je to lacnejšie riešenie.Človek už dnešnému zmýšlaniu ľudí prestáva rozumieť,každý múdry ako rádio,ale do prdele ide všetko kam pozrieš z niečím sa vysporiadať múdro je na úrovni zázraku
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

lubos zimovcak napísal:Milan, podľa mňa je to práveže veľmi zlé...
Voľakedy mala stredná trieda Max 4,4 m dĺžku, šírka 1,7, rázvor 2,55_2,6 m a ešte 400-500 l kufor...a 5 ľudí sa zmestilo. Hmotnosť 1100-1300 kg.

DNES!?
Obludnym SUV by som zakázal vstup do miest.
Nech sa marketing spamätá :3c90: :3c90:
moja teč.žiadne Suv v meste.ved je to chore na hlavu
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

kuga je o centimeter dlhsia ako octavia 1 a o cca 5 cm kratsia ako octavia 2 a skoro o 30cm kratsia ako Lubosov peugeot 508
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot], lubos zimovcak a 68 neregistrovaných