VW golf IV h7

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tak to je ina prasarna do g4 hnidy, dufam ze teba vyslepi do jarku prveho :::
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

lacikalaslo napísal:Philips alebo Osram?pre ktoré sa rozhodnúť??
osramky sú lepšie no sú drahšie a vydržia menej.philips lacnejší vydrží viac no nemá ten výkon.ale obe sú asi najlepšie čo sa dá zohnať.ledky a pod vymysly už nie sú legálne.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a ako casto jazdis na dialkovych.je to skoda penazi radsej kup 4x do stretavacieho.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

bajo777 niektore svetlomety su tak navrhnute ,ze ked do nich das iny zdroj napriklad ten xenon alebo led tak oslepenie je minimalne ,ze viac ti nablika original led alebo xenon v inom aute alebo nenastavena fabia,ze treba vyskusat a aj silnejsia halog ziarovka vzdy bude svietit ako halog ziarovka a nikdy sa nevyrovna xenonu alebo led . Ze silnejsie ziarovky su strata casu a penazi :d :D
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

dodik13 napísal:bajo777 niektore svetlomety su tak navrhnute ,ze ked do nich das iny zdroj napriklad ten xenon alebo led tak oslepenie je minimalne ,ze viac ti nablika original led alebo xenon v inom aute alebo nenastavena fabia,ze treba vyskusat a aj silnejsia halog ziarovka vzdy bude svietit ako halog ziarovka a nikdy sa nevyrovna xenonu alebo led . Ze silnejsie ziarovky su strata casu a penazi :d :D
moja reč.jednoducho su veci,ktore su dane konstrukciou,vekom atd... .mozes tam dat aj neviemaku ziarovku
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

dodik13 napísal:bajo777 niektore svetlomety su tak navrhnute ,ze ked do nich das iny zdroj napriklad ten xenon alebo led tak oslepenie je minimalne ,ze viac ti nablika original led alebo xenon v inom aute alebo nenastavena fabia,ze treba vyskusat a aj silnejsia halog ziarovka vzdy bude svietit ako halog ziarovka a nikdy sa nevyrovna xenonu alebo led . Ze silnejsie ziarovky su strata casu a penazi :d :D
Takéto veci tu neriešme, kedže také žiarovky nemajú vo svetle čo hladať. Iba také na ktoré je svetlo schválené
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

lacikalaslo napísal:Pozeral som znacku Lucas h7 parametre ako Osram a Philips sú o niečo lacnejšie ako vždy značka
preto je tam taka cena pretoze to ma svoj vysledok.ta zivotnost rok je pri celorocnom svieteni.tvoj golf ma snad denne svietenie.

a cena to je vela za 2 kusy overenej znacky?keby si mal xenony dal by si tam cinu za 5 euro vybojka?pretoze to ma 60 percent aut na sk co maju xenony.
standart kvalita je 30 euro kus.ja mam osram xenarc night braker 55 euro kus pred 4 rokmi.aj ked dnes to uz ide za menej.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

chlapci ano, su navrhnute ! ale urcite ne na GOLFA 4 co ma reflektory ! az by mal projektorove svetla, tak sa mozme o tom bavit :41c2: , preto aj tie pojebane hnidy sa robia vo verziach s retrofit projektorom, ale to uz treba rezat do svetla a podobne veci, iba uplne hovedo to nacpe do reflektora bez toho, trvam si na svojom, nesedi ohnisko a bude to svietit kadekde, si myslite ze tie reflexne plosky su tam naparadu ??? :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
tonoaaa
Príspevky: 674
Dátum registrácie: 19.01.2009 19:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tonoaaa »

Presne tak. Okrem ineho odrazive plosky reflektora zabezpecia odraz tak, ze svetelny luc vytvara orezany obrazec, ale taky, ktory v pravej casti stupa v podstate do nekonecna bez dalsieho orezania. Cize smerom vpravo od osi svetla svietia aj dohora. Halogenova ziarovka ma malu svietivost takze to nevadi. Nahradenim xenonovou vybojkou v reflektore dojde k tomu, ze aj pri ciastocnom zabezpeceni zhody ohniska dojde k zvysenej svietivosti na pravej strane a tym k nechcenemu oslepeniu.
Dokonca niektore sosovky urcene pre halogen takto orezavali svetelny luc. Takze prasacina to je tak povediac aj v tychto sosovkach. Tie retrofitove luc orezu takmer do roviny a vytvaraju velmi ostre rozhrabie svetlo tma. Spravne nastaveme svetlo sa pitim zda, ze svieti do malej vzdialenosti a za hranou osvetlenej casti nie je vplyvom velkej zmeny vidiet takmer nic len velku tmu. Kvalitne sosovky vytvaraju makke rozhranie a svetlo takpovediac ubuda postupne.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

Všelijakí experti sa nájdu...tuná napríklad prerábka H7 na Xenón ...https://auto.bazos.sk/inzerat/92169923/Mondeo-mk4.php... že sa to nehambí aj predávať. :::

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 24 neregistrovaných