Opel motor 1,8 104kw

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tinko
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 31.12.2014 15:25
Zdieľať na Facebook

Opel motor 1,8 104kw

Príspevok od používateľa tinko »

ahojte.hlasi chybovy kod P0365 poloha vackovej hriedele vsetky snimace su nove a vkuse hlasi chybu.auto dlhsie startuje a nema vykon,rozvod skotrolovany a je to okej.bol meneny este semering na kluke od spojky
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Napiš skutočne VŠETKO , čo sa robilo na tom motore od A po Z

potom ti odpišem kde može byť chyba,

mám taký istý motor a ukazuje mi tu istu chybu P 0365 už skoro 2roky , najazdil som s tým cca 70 000 km a na každe 3-tie naštartovanie to stale mažem.... :38eb:

ALE , asi pred mesiacom som ZISTIL čo robí tu chybu... :4012:
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Chyba rozhodne nebude v snímačoch ...

Trouble code P0365 znamená CHYBA OKRUHU snimania polohy vyfukoveho vačkového hriadeĺa,
čo može zahrňať chybu elektricku , nejaký skrat alebo zaoxidovanie na kablikoch, alebo zlý spoj na konektoroch ktoré vedú ku snímaču polohy vyf.hriadeĺa,ked uvažime ,že tam je napajanie len 5 V a velmi malý prud radovo v desatinach A

alebo može zahrňať chybu mechanicku a síce poškodenie signalnych výrezov na konci vačkoveho hriadeľa, či dokonca odlomenie jedneho z týchto signalizatorov

Ak by sa jednalo o chybnu POLOHU nasavacieho alebo vyfukoveho vačkoveho hriadeĺa vypísalo by chybu P 0014 alebo P 0016

V materialoch opisujucich tento problém sa uvadza, že snimač polohy kĺukového, a snimače polohy vačkových hriadeľov su na jednom elektrickom okruhu, preto tiež može byť chyba v nedostaočnom spojení-kontakte na konektore kde sa zapaja snímač polohy KĽUKOVEHO hriadeľa , ked píšeš ,že sa menil tento snímač.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

https://allegro.pl/walek-wydechowy-1-8- ... 84571.html

Pozri sa na fotku vacky - na opacnu stranu od retazoveho kolesa. Je tam signalna cast - take vystupky. Ten tenky sa vie zlomit a sposobit dany problem.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní