Audi A4 - voľnobeh

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

aladin60
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.06.2013 10:02
Zdieľať na Facebook

Audi A4 - voľnobeh

Príspevok od používateľa aladin60 »

Nazdar mám taký problém a dúfam že mi niekto poradí čo s tým !! Začalo mi to nedávno robiť ak idem normálne 50 km nie stále pri takej rýchlosti aj pri väčšiej mi padnú otáčky a potom naskočia naspäť aj pri voľnobehu mi to robí ak ho vytočím do vysokých otáčok a klesnú na normálny voľnobeh tak mi padnú až na minimálne zatrasie mi autom a vráti sa to do normálu mal som to aj na diagnostíke ukázalo mi egr ventil vymenil som a stále mi to robí aj počas vyssiej rýchlosti mi auto ako keby dusilo a potom samo si pridá a pedál držím rovnako neviete mi s tím poradiť poprípade mám to aj natočené ukážem video ak bude treba ďakujem za každú odpoved jedna sa o Audi A4 1.9 TDi 2004 tiptronic b5,5 model za každú radu ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V r.2004 boli 4 alebo 5 výkonových variant Tdi tak rotačka ako PD...takže ak chceš radu musíš začať od seba a aspoň to minimum urobiť. Lebo..každý motor iné hodnoty
Čo znamená konkrétne..ukázalo EGR ventil ? Aké prietoky boli na váhe vzduchu pri otv/zatv EGR ?
Odskúšal sa elmagnet N18 pre EGR ?
aladin60
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.06.2013 10:02
Zdieľať na Facebook

Odpoved

Príspevok od používateľa aladin60 »

Dnes som to na pobil na diagnostiku a vyhodilo mi to chybu motora číslo 17994 ventily pro uložení motoru

P1586 35-10 skrat na plus -sporadická

Čo to asi je ??
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

motor ? (kod)
aladin60
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.06.2013 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aladin60 »

Avf
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ten kód sa nedá úplne presne špecifikovať,týka sa systému vzduch/palivo (príp. emisný) a predpklad je že sa týka výpadku napájania zrejme elmagnetického ventilu (ventilov)
aladin60
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.06.2013 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aladin60 »

Aha dobre len tak som teraz pozeral na internete a môže to byt spôsobené silenblokom motora tam je napájaný elektrikou a aj som našiel na iných fórach že môže to byt to presne ten istý kód ale ďakujem Vám za odpoved
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Myslím že je iba na ľavej strane...treba ho odpojiť a pozrieť na reakciu v diagnostike.Ja pre istotu držím náhradný,ale dosť aut čo ho mali evidentne už zlé,nemali tieto sprievodné javy.Tento je iný v tom že je Tiptronic,tým pádom sa neviem vyjadriť na dopad,nechcem automat na dielni ani vidieť,takže priamu skúsenosť nemám,len tú pochybnosť.Ale výklad dovoluje si chybu aj takto vyložiť,množstvo chýb má viac možností
aladin60
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.06.2013 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aladin60 »

A ešte jedna otázka čo môže stať taký silenblok ? Jeden ?
aladin60
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.06.2013 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aladin60 »

No ale to je elektricky či aký silenblok a ak sa motor veľmi roztrasie tak to dá impulz do riadiacej jednotky a tá zníži otáčky ani v takom prípade ? Ďakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je maximálne pravdepodobné že má xentry pravdu,tú jednu zo sto pripúšťam iba pre neznalosť ako je to pri DSG.Tie čo som aj menil,boli okato vadné,bez dopadu na chod,väčšinou majiteľ o probléme nevedel.Ale výklad chybového kódu o takej možnosti uvažuje,resp spojitosť s ním som našiel na nete,nie je to vlastná skúsenosť.
Podla mňa je ako som už písal,elmagnet sporadicky vypadne z napájania.
No a napadlo ma čím bola chyba vyčítaná ? a hodnovernosť
Kedže to v prevádzke robí,je to ako nahrávka aby sa urobilo logovanie a z neho potvrdila oprávnenosť toho čo sa predpokladá.To je jediná istá cesta,počítač na kolená a na cestu

Ano silent je elektricky ovládaný (je olejový) ale skákanie motora aj v malej miere musí vodič jasne rozlišovať.To je jedna vec,a druhá...v silente je regulácia,nie je tam žiaden snímač, RJ si určuje kedy má od silentu niečo žiadať.Ten silent je sluha,nie pán,on o ničom nerozhoduje,ak treba dostane príkaz a vykoná (alebo nie)
Už som písal,odpojiť.Polovica majiteľov tam aj tak stčí silent bez konektora,pretože orig je celkom drahý,kupoval som,môžem pohladať Fa,čosi sa mi marí o 200 e.- ale nechcem nič tvrdiť.
aladin60
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 30.06.2013 10:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aladin60 »

Áno áno rozumiem no uvidím zohnal som ešte jedného mechanika od Audi a ešte ten sa má na to pozrieť tak uvidím ale každopádne považujem tie vaše odpovede za dobre informácie snáď to zmyzne tá chyba alebo odstráni ako má
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Urobil si kolosálnu chybu už v zadaní.Pretože riešenie (zdarné) je vždy v zadaní na 99% a v tomto všetko dôležité chýba.Jedno upozornenie Červeným písmom pri zadávaní novej témy si odignoroval.Aj ďalšiu otázku (otázky) tak isto,a cez klávesnicu opravovať sa bez spústy východzích informácií jednoducho nedá.Ďalej je to ozaj iba na tom,čo sa pozrie
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: tatkotom a 13 neregistrovaných