Tesnenie pod hlavou

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Podobne by som to tak riešil. Ale nezabúdaj, že dnes jazdi strašne veľa áut na ceste, a keď Ťa auto nechá stáť niekde na ceste bez krajnice, tak len utekat od neho čo najdalej ;)
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

IPSO napísal:Aby som bol presný tak výmena tesnenia a výmena rozvodov aj s pumpou mi bola nacenená na niečo málo cez 2000€. Ako prvé skúsim vymeniť olej a chladiacu kvapalinu. Ak to niekde prdne tak radšej kúpim motor za podobnú sumu ako tú za opravu.
Neviem kolko taky motor stoji ale nezabudaj ze kupujes macku vo vreci... ak sa aj ten posere uz si na 2 nasobku ceny...

Najdi si na fb Japanescustom specializuju sa na japonske bestie chodia k nim z celeho slovenska.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

IPSO napísal:Aby som bol presný tak výmena tesnenia a výmena rozvodov aj s pumpou mi bola nacenená na niečo málo cez 2000€. Ako prvé skúsim vymeniť olej a chladiacu kvapalinu. Ak to niekde prdne tak radšej kúpim motor za podobnú sumu ako tú za opravu.

Väčší nezmysel sa ovšem už ani nedá vyrobiť.Toto je najpriamejšia cesta ako získať ďalšiu kuka nádobu na peniaze
maykoo
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 02.03.2011 18:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maykoo »

Mne tlačilo vodu do oleja, vodu som dolieval oleja pomaličky pribudalo, pri výmene oleja vytekala hneda gebuzina zmiešana s nemrznucou zmesou, motor už aj jemne poklepkaval za studena. Riskol som to: kupil som NANO utesňovať do chladičov, voda sa prestala strácať, olej je čisty a motor takto ide asi rok a pol. S autom jazdim denne, zvládlo aj výlety do Nemecka, Prahy, Maďarska....nedoliavam ani kvapku vody oleja, všetko vyzera byť OK.
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

maykoo tak teraz si riadne zamiesal karty :40bd: :40bd: :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dokonale.Môj dedo umrel 94 ročný z rakovinou prostaty a celý život fajčil Mentolky.Ak to niekto zopakuje ...dožije 94 rokov ? Toto je jedna z najväčších chýb,ak susedovi zabrali Hašlerky,vyliečia aj mňa.Chybovosť je prakticky 100% -ná
Je tisíc miest pre únik vody kde na druhej strane oleja je vodný systém.Je tisíc miest kde na ten druhej strane je tlak menší a teda prestup možný,a je tisíc kde je nemožný pretože by sa to zmenilo na prestup oleja do vodného systému.Ludia si pokupujú autá a nemajú na triviálne opravy potom opravuje takýmito hovadinami.Samozrejme že tie hovadiny ponúkajú na trh,dobre poznajú mentalitu ľudí,tak prečo na hlúposti iných nezarobiť.Tak ako tu už písal niekto,kúpiť si feldu za soplík z nosa,a tá je cenove v servise únosnejšia.Perina iba v rozmere mesačného príjmu,to je jediné správne riešenie.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Prikláňam sa k názoru kupit feliciu alebo niečo lacné na zimu a pripadne aj na ten čas kym si dáš dokopy subaru.

Ak je to pekný kúsok, bez hrdze a oplatilo by sa ho dať do rozumného stavu tak prečo nie. Nasetrit na opravu, alebo to davat dokopy aj dlhší čas ak su iba peniaze problem. A technicky stav nie je taky, ze je to celkovo úplná hrkalka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

xentry..ludia to riešia preto lebo bola požiadavka zadávateľa aby to riešili,ak niekto nechce aby sa mu do vecí niekto staral,nenapíše ani slovko a nik ho nebude riešiť.A nech to vyzerá akokoľvek a názory sú rôzne aj pre aj proti,je na každom osobne kto si to prečíta,či v tom nájde niečo čo prijme.Kým si názorové skupiny neskáču do vlasov nech si pokojne ktokoľvek napíše čo si myslí,hoci úplne fajn by bolo ak by sa debata týkala iba vhodnosti toho prípravku a nie či to použije do RR alebo nejakého šuntu.Žiaľ toto nie je profesné fórum kde by ťa vyhodili okamžite ak si mimo témy o technike
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Otázka je čo zadávateľ sledoval... Možnosť opravy vylúčil. Možnosť " chytrých nano hlúpostí" je na nič. Vybral si cestu ešte hlúpejšiu - vymení olej a chladiačku? Čo tým asi vyrieši? Neviem. Ja tiež pacientovi neordinujem výmenu krvi keď v nej zistím známky infarktu. A ako zálohu má výmenu motora - ja som tiež šiel cestou výmeny ale keď sa zadrel motor.
Ja by som ako laik doporučil test na spaliny a následne ak treba oprava. Bohužiaľ subaru je špecialitka, s tým treba rátať pri kúpe. Presne pre túto zvláštnosť som subaru navždy vylúčil aj keď je to iste fajn značka.
IPSO
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.04.2017 22:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IPSO »

Výmenou oleja a vody chcem jednoducho skontrolovať aký veľký únik je. Nikde som sa nevyjadril že prípravky budem skúšať, jednoducho ma zaujímalo či s tým niekto má skúsenosti. Opravu som taktiež nevylúčil, ale vzhľadom na to že mám 18 a na aute som od kúpy nenajazdil viac ako 100km nemám možnosť ani chuť zaplatiť 2000€ za opravu. Auto nieje žiaden hrdzavý šrot je to Impreza 2008 s niečo málo cez 90 000km na tachometri. Felícia nepripadá do úvahy :d :D Subaru a 4x4 som chcel hlavne kvôli tomu že bývam v kopcoch a s predohrabom je takmer každú zimu problém dostať sa domov a na chalupu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

rozmyslam nacom jazdil tvoj tato a dedo domov a na chatu... :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
parazit-
Príspevky: 134
Dátum registrácie: 14.12.2011 10:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa parazit- »

Je to nepodstatné, no čisto zo zvedavosti. Ktorý motor je konkrétne v tej Impreze?
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Re: Tesnenie pod hlavou

Príspevok od používateľa kazimir »

IPSO napísal:Mám problém s olejom ktorý razí do vody.
Ide o Subaru a výmena tesnenia pod hlavou je veľmi finančne nákladná záležitosť.
Potrebujem aby auto vydržalo aspoň zimu.
Preto sa chcem opýtať či tu niekto máte skúsenosti s tekutými prípravkami do chladiacej kvapaliny na utesnenie motora??
IPSO napísal:Auto som kúpil len nedávno a nemám chuť doň investovať veľké peniaze, preto hľadám iné riešenie.
Robíš z nás hlupákov, ale sám nim si, ak si myslíš, že nevieme čítať. Alebo sa nauč vyjadrovať tak aby to dávalo taky zmysel ako naozaj chceš. Lebo z toho čo si napísal potom akurat vyzeras ako trulo co si kupil imprezu, ktorá má záhadne LEN po 90tis km prdnute tesnenie pod hlavou, co si pri kúpe nezistil. Teraz nemáš na poriadnu opravu, tak špekulujes s pripravkami aby ASPON vydržalo zimu a potom pripadne kúpiš druhy motor. A teraz nam tu ideš tlačiť kaleráby, ze ty si nikde nenapísal, ze vylučujes opravu. Sak si to po sebe čítaj a skús si uvedomit, ze existuje aj niečo ako kontext.

Veľa zdaru s cukrikovou imprezou.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Kazimír zachovaj kľud.
Veď napísal že má 18 rokov, to znamená že reálne skúsenosti zrejme žiadne nemá, ale v jeho prístupe k veci nastal posun, zrejme si už uvedomuje že naliatím nejakého zázraku do chladiča to nevyrieši a bude to musieť dať normálne urobiť. Veď aj na tých vodičkách je napísané, že sú na utesnenie chladiča, nie hlavy motora.
Ale je pochopiteľné, že tých deklarovaných 2000 euro za opravu ho vydesilo, konečne nie je vylúčené, že nakoniec ho to naozaj bude stáť podobnú čiastku, nikto tu nevie čo tam naozaj bude treba robiť a konečne o cene dosť rozhoduje aj to, že kde to budú robiť.
Ale rovnako je možné, že ten olej vo vode je z výmenníka.
Výmena vody a oleja teraz nič nerieši, ani tým nič relevantné nezistíš, treba najprv overiť že či je to naozaj problém v tesnení pod hlavou a až potom ísť ďalej.
Konečne ale, už pri kúpe auta si musel vedieť, že v dohľadnej dobe bude treba vymeniť rozvody, takže s nejakou nie malou cenou si musel tak-či tak počítať, tesnenia hlavy to je len bonbónik navrch.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

PETER777 napísal:Čo je finančne náročné? Tesnenie pod hlavu elmring 2X50E motor von-dnu cca 80E výmena tesnení cca 60E šroby hlavy 35E spolu 275E pri benzíne v manuále bez lpg. To je náročné? Iba ak si ho kúpil za 500E.

Tu je riešenie...treba si dojednať. Nazval by som to bezkonkurenčná cena,v podstate zadarmo.Škoda sa toho nechytiť

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných