Šuchanie od kolies pri vytočení volantom

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

no akurat to nebude.nedavno som siel pekne 140tkou do ruzomberka smer z popradu.pred liptovskym co zakruta to dotierava fabia brzda.na rovinke ma predbehol zaradil sa a v zakrute dobre ze nestal.keby mal normalne kolesa nemusi to robit.kebyze ide rychlejsie tak sa asi s tym kombikom vyvrati.zbytocne ma obmedzoval.musel som sa neustale radit z pruhu do pruhu.

dalsi experti viezli z nemecka audi A7 a mercedec C.na rovinke to ide 160 a co zakruta to brzda.fakt uzasny stav.mne to vadi ked okolo mna saskuju auta koli tomu ze nevytoci tu zakrutu.

ty mas 205 to budu R16 disky.ja jazdim na 225 R18 a napravy okrem pruzin tlmicov vsetky 4 {250000km nove originaly potrpim si na nenaklananie auta v zakrute} capy dali 330000km.capy boli este ok no kedze som menil uz predne loziska odisli naraz obe pri jazde z prahy tak som uz menil aj capy ramien riadenia a stabilizatorove tycky vsetky 4.zvysok nic.tak ci tak tie capy a tyckky do 20000km by umreli.zivotnost naprav neni o cestach a kolesach ale o soferovi.

ale v zime mam skarede plechace 205 R16.bohuzial boli k autu ine kupovat nemienim.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Každopádne dvojková Fobia bola, je, a bude hnusná aj na dvadsať palcových kolesách, prisámvačku Felicia bola krajšia.
juraj963
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 31.10.2016 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj963 »

Tak som sa na to dnes lepšie pozrel a zvonku to nerobí ani tak šuchotavý zvuk, ale skôr ako keby sa o niečo trela guma, ale nevidel som, že by to koleso vyložene o niečo šúchalo... Tak ja neviem... Môže to byť servo? Mám to nejak riešiť v servise?
pidizvi
Príspevky: 3408
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Kaslal by som na to, mat tvoje problemy, volake suchotanie...
juraj963
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 31.10.2016 10:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj963 »

Kaslal by som na to, mat tvoje problemy, volake suchotanie...

Tak povedal by som, že čím novšie auto, tak tým viac človek rieši aj takéto veci.... To práve som chcel zistiť na tomto fóre, že či to je vec, ktorú treba riešiť.

Posledné čo sa mi chce je chodiť po servise kvôli nejakej banalite (ak to je banalita). Zrejme to dám pre istotu pozrieť v servise keď budem meniť olej a filtre.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

no mne to zacalo suchotanim, potom sem tam jemnym klepnutim ked som potiahol tlmic , no a posledne tyzdne sa to prejavilo na plno. zrejme prdnute lozisko naboja kolesa. ale to ma auto hooodne viac ako 1500 km. v rozsahu jedneho roka, nie ze zo dna na den.
autofinals
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 14.08.2017 22:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autofinals »

Ahojte, riešim úplne rovnaký problém pri zatočení na Fabii 3, dopracoval sa niekto k výsledku čo to spôsobovalo? Mechanik prehľadal celý podvozok no hluk stále rovnaký. Ďakujem za odpoveď
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Nebude uvolnený podblatnik? Mas tam komplet vsade skrutky, spony, nacvakovacky? Neparkoval si niekde pri vyssom obrubniku a pri cuvani spat sa moze nejaka skrutka odjajcit ak sa zastera oprie o ten obrubnik...
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

autofinals napísal:Ahojte, riešim úplne rovnaký problém ...
... v tomto sú mnohokrát diskusné fóra nefunkčné, že závada, ktorú dané vlákno rieši nemá ukončenie s akýmkoľvek poučením, rozuzlením.
Postihnutý neborák tu prelúska všetky príspevky a k ničomu sa nedoberie ... klobúk dolu pred tými, ktorí po vyriešení problému podajú informáciu - mnohým to pomôže.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných