VW golf IV h7

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Čo to je "lepšie"?

Lepšia svietivosť? Zväčša to znamená kratšiu životnosť
Ak chceš len aby dlho vydržali, tak sa zameraj na klasiku a hlavne nech sú značkové, lebo tie lacné nebalené NONAME často nič nevydržia
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

original svetlomet, cisty svetlomet, nastaveny svetlomet a ked to budes mat, dojdi sa znova opytat :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Megalight od GE som mal H1, o cosi lepsie to svietilo, neboli az take drahe, alebo Nightbreaker ked neriesis penaze
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

lacikalaslo napísal:Všetko mám!H7 halogénové nič moc svietivosť daždi vom počasí aj všeobecné!
Jaj ale to nie je o žiarovkách ale o podmienkach. Ked je tma, mokrá vozovka, do toho ešte opršané čelné sklo tak to vždy bude bieda. A to nevravím ked ideš na krátkych lebo idú oproti autá.
Hlavne si nemysli že keby si mal xenony že by si videl 3x lepšie, ono čím bielejšie svetlo tým je to za dažda a tmy horšie. Bielejšie svetlo má výhodú skôr pri suchej vozovke

Alebo potom vymeniť auto čo stálo nové tak 50000€, tam bývajú lepšie svetlá
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

Ako človek priamo z oboru ti odporučím to, čo sám používam: Philips xtreme vision 130% v prevedení H7 a na dialkáčoch H1...výrazný rozdiel oproti štandartnej h7 čo sa týka farby svetla a výkonu, prijatelná cena...17e za duopack a najväčší bonus- životnosť, ktorá je 450 hodín, čo je podstatne viac ako konkurenčný osram night breaker laser s 250 hodinami zivota :-\
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Co sa týka klasickej ziarovky, tak svietivost nebude nikdy dobra. Pokial ale chces vidiet aspon nieco najma v noci za dazda, snezenia zameraj sa na zlte svetlo. Cim zltaie tym lepsie uvidis po tme za mokra.
Osobne by som pouzival Philips Color Vision Yellow.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

lubos zimovcak napísal:
ivko1 napísal:
lacikalaslo napísal:Všetko mám!H7 halogénové nič moc svietivosť daždi vom počasí aj všeobecné!
Jaj ale to nie je o žiarovkách ale o podmienkach. Ked je tma, mokrá vozovka, do toho ešte opršané čelné sklo tak to vždy bude bieda. A to nevravím ked ideš na krátkych lebo idú oproti autá.
Hlavne si nemysli že keby si mal xenony že by si videl 3x lepšie, ono čím bielejšie svetlo tým je to za dažda a tmy horšie. Bielejšie svetlo má výhodú skôr pri suchej vozovke

Alebo potom vymeniť auto čo stálo nové tak 50000€, tam bývajú lepšie svetlá
Dobré xenóny sú násobne lepšie,než hociaké špičkové halogény.

Ale sú aj xenóny, že aj obyčajne halogény sú lepšie....
:3c90:
Dobrý xenón áno, ale to čo jazdí po našich cestách má od toho častokrát ďaleko....zašlé kryty svetiel, zakalené šošovky, opadaná reflexná kovená vrstva na projektorovej jednotke, výbojky pred smrťou, nefunkčné el.magnetické clonky a natáčacie moduly spoločne s niveláciou...xenón je fajn ale to svetlo je ovela zložitejšie a časom príde na značné výdavky ( nemyslím výmenu výbojky) a nakoniec to končí tak, že xenónové svetlá svietia horšie ako halogénky...
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa flyte »

lacikalaslo napísal:Čo tak H7 LEDKY??
Nic. Ani na to nemysli ich tam davat. Su konstruovane uplne inak ako klasicke ziarovky. Popisane o tom boli kvanta tem aj tu na fore.

Namatkou:
svietivost-autoziarovky-led-cree-h7-t56893.html

led-ziarovky-t70619.html

akekolvek-led-schvalene-do-svetlometov-t65849.html
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

kup si tungsram, tu znacku tu nik nekupuje levo ju nik nepozna ale robia kvalitne veci, nejaku lepsiu radu, lutralight alebo megalight a budes spokojny
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to je presne to iste ako GE...u mna vydrzali vyse 2 roky
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
karool
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Re: VW golf IV h7

Príspevok od používateľa karool »

lacikalaslo napísal:Zdravim páni viete mi poradiť nejaké lepšíe H7 dik za vaše odpovede.
nevyriesis nic.jedine ze budes verit "placebo" efektu-das tam ziarovky a budes si nahovarat ze svietia lepsie
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tungsram je pekne stara znacka.kdesi sa mi valaju este H4.

ja uzivam len tie night braker zivotnost neriesim aj tak ma auto denne svietenie.drzia 3 roky a stale svietia.rozdiel nevidiet po namontovani az po vyhoreni a znova sa nahodia klasicke halogenky.v tedy vidiet ze tie osramky svietia lepsie.
flyte
Príspevky: 650
Dátum registrácie: 29.01.2011 21:36
Zdieľať na Facebook

Re: VW golf IV h7

Príspevok od používateľa flyte »

karool napísal:
lacikalaslo napísal:Zdravim páni viete mi poradiť nejaké lepšíe H7 dik za vaše odpovede.
nevyriesis nic.jedine ze budes verit "placebo" efektu-das tam ziarovky a budes si nahovarat ze svietia lepsie
Nie, nie je to placebo efekt. U mna to sice boli H4 a v parabole, ale po vymene za Nightbreakery sa vyrazne, viditelne rozjasnilo. Danou za to bola nizsia zivotnost ako uz bolo spomenute.
Toyota Auris hybrid | Citroen C5 II | Citroen Xsara | Ford Focus II
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

dreeevo napísal:Ako človek priamo z oboru ti odporučím to, čo sám používam: Philips xtreme vision 130% v prevedení H7 a na dialkáčoch H1...výrazný rozdiel oproti štandartnej h7 čo sa týka farby svetla a výkonu, prijatelná cena...17e za duopack a najväčší bonus- životnosť, ktorá je 450 hodín, čo je podstatne viac ako konkurenčný osram night breaker laser s 250 hodinami zivota :-\
Úplne súhlasím. Kúpil som ich pred viac ako dvomi rokmi (extreme visiony) a teraz sa vypálili takmer na chlp(2tyzdne). Brutálny rozdiel vo farbe svetla a dosahu po prehodeni obyčajných h7ciek. Teraz mám ovela viac tendenciu prepinat na diaľkové. Nightbrakery sme mali este so spolužiakom na výške v aute a tie sa vypalovali ovela častejšie. Ale ine auto, takže neviem ako relevantne sa to dá brat v porovnaní vydrze tych dvoch.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Daj alebo H7 xenon 55wat s 4300 kel-do zlta a nastav svetlomet potom nizsie alebo slabsiu verziu ale stale silnejsiu ako halogenka ,led typu https://ledxenony.sk/index.php?route=pr ... ct_id=1424 len led je trochu do modra . A o tych drahsich a silnejsich halogenkach ani neuvazuj lebo stale to bude svietit naprd

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných