Tesnenie pod hlavou

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

IPSO
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.04.2017 22:34
Zdieľať na Facebook

Tesnenie pod hlavou

Príspevok od používateľa IPSO »

Mám problém s olejom ktorý razí do vody.
Ide o Subaru a výmena tesnenia pod hlavou je veľmi finančne nákladná záležitosť.
Potrebujem aby auto vydržalo aspoň zimu.
Preto sa chcem opýtať či tu niekto máte skúsenosti s tekutými prípravkami do chladiacej kvapaliny na utesnenie motora??
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Kedysi r.1995 tatko slepačím vajcom zalepil dierku v chladiči :40bd: žiadny prípravok neexistuje ani nebude, ako mu povieš zalep len to miesto okolo kanála???
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Dajú sa tým zastaviť úniky tam kde nie je tlak.Ale použiť to doporučujem použiť iba v autách určených na popravu.Je to svinstvo ktoré zase..e všetko a už nikdy v živote to dokonale nik nevyčistí.Zato do budúcna je to hotové prekliatie,jednoducho svinstvo a použije ho iba vyslovený magor.Na veci kde je aj tlak,to je práve tesnenie pod hlavou tak je to k ničomu.
IPSO
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.04.2017 22:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IPSO »

Ďakujem za info. Auto zatiaľ jazdí fajn a únik sa nezdá byť veľký.
Auto som kúpil len nedávno a nemám chuť doň investovať veľké peniaze, preto hľadám iné riešenie.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

asi by si skor potreboval do oleja volaco, ked "razi" do vody...z vody ven to mas jak curat proti vetru, mozes skusit sam, ked neveris ze to je blbost :3035:

ale nevidim problem, ked to chces dat do srotu, kludne jazdi, vydrzi kolko vydrzi, cert ho pobral :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

subaru to je super auto, ten pohon, symetrical, nemá konkurenciu... vydrží cez zimu určite vydrží šak to je japonský samuraj, keď nevydrží tak harakiri. Chcelo by to nejaké chytré nano molekuly aby našli tú dieru a presne tam sa usadili. A budú tam do jari.
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Tesnenie

Príspevok od používateľa raven85 »

Tekuté prípravky sú svinstvo a neriešia tvoj problem. Je to len marketing. Daj to spraviť a spokojnosť. Každý, koho poznám, čo to skúsil, nakoniec dali spraviť tesnenie tak či tak...
Btw:
Dnes som dal spraviť tesnenie pod hlavou valcov na otcovej Cordobe z roku 1996. Cena za opravu bude 440e. Hodnota auta je asi polovica z tej sumy. Keď chceš jazdiť, tak to daj spraviť.
Keď ťa auto cez zimu pri -10 v noci nechá niekde, tak by si tú sumu vyplatil v tej chvíli aj s úrokmi...
Keď budem o rok riešiť veľký servis pri 300000, tak už teraz viem, že zaplatím násobok hodnoty môjho auta. Ale viem, že ďalších 100000 dám s prehľadom a s prstom v nose...
Porucha na tvojom aute je ako trhlina na priehrade. Zatiaľ sa nič nedeje, ale nie je to normálny stav. Buď to dáš do poriadku, alebo tvoje auto skončí, a ty ostaneš s nefunkcnou kopou šrotu na kraji cesty. Žiadne gebuziny do chladiča či motora to neodstránia...
PETER777
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 01.04.2006 21:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PETER777 »

Čo je finančne náročné? Tesnenie pod hlavu elmring 2X50E motor von-dnu cca 80E výmena tesnení cca 60E šroby hlavy 35E spolu 275E pri benzíne v manuále bez lpg. To je náročné? Iba ak si ho kúpil za 500E.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vyber termostat.studeny motor nebude tak miesat vodu s olejom.nebudes mat teplo ale motor to prezije.
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

hjundai napísal: Chcelo by to nejaké chytré nano molekuly aby našli tú dieru a presne tam sa usadili. A budú tam do jari.
Len by to chcelo tym nano molekulam aj vysvetlit v ktorych dierach sa usadit nemaju.A takych je v motori domrte.Su iste hranice.Aj mne prdla hlava na 6 valci a tlakovalo system.Vyriesil som to lisovanou podlozkou za cca 0.1 €.Ale nepodarilo sa mi to na 1 pokus vyriesit.Uz to tak mam cca 7 rokov.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

PETER777 napísal:Čo je finančne náročné? Tesnenie pod hlavu elmring 2X50E motor von-dnu cca 80E výmena tesnení cca 60E šroby hlavy 35E spolu 275E pri benzíne v manuále bez lpg. To je náročné? Iba ak si ho kúpil za 500E.
Subaru = boxer motor = 2 hlavy valcov. Vsetko krat dva. Zabudol si na rozvody. Ja osobne stary remen nenahadzujem. Az take lacne to nebude.

Treba to opravit. Aby skoda nebola vacsia.
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Re: Tesnenie pod hlavou

Príspevok od používateľa sjaro »

IPSO napísal:Mám problém s olejom ktorý razí do vody.
Ide o Subaru a výmena tesnenia pod hlavou je veľmi finančne nákladná záležitosť.
Potrebujem aby auto vydržalo aspoň zimu.
Preto sa chcem opýtať či tu niekto máte skúsenosti s tekutými prípravkami do chladiacej kvapaliny na utesnenie motora??
A je problem v tesneni hlavy? Výmenník si skontroloval?
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

treba citat s porozumenim. On chce, aby to vydrzalo zimu, nepyta sa, ci s tym moze jazdit dalsich 5 rokov.
Ja by som casto aspon 1krat za tyzden kontroloval chladiacu kvapalinu a olej, ci sa miesanie nezhorsilo. A kym nie je problem, tak neriesit.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Odstav to kup si feliciu za 300e na zimu na jar opravis teda subaru a feldu za 300e zasa predas
IPSO
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 23.04.2017 22:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa IPSO »

Aby som bol presný tak výmena tesnenia a výmena rozvodov aj s pumpou mi bola nacenená na niečo málo cez 2000€. Ako prvé skúsim vymeniť olej a chladiacu kvapalinu. Ak to niekde prdne tak radšej kúpim motor za podobnú sumu ako tú za opravu.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: cicmanec842, jepe13, Michal1312, oco13 a 44 neregistrovaných