pokuta za parkovanie v Budapešti - budú ju vymháhať na SK

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

megirosi
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 19.10.2010 00:31
Zdieľať na Facebook

pokuta za parkovanie v Budapešti - budú ju vymháhať na SK

Príspevok od používateľa megirosi »

Neznalý miestnych pomerov som dneska v Budapešti 2x našiel pozdrav za stieračom v červenom sáčku za nezaplatené parkovanie .... je tam aj ŠPZ ....
Myslel som, že dnes je sobota - teda víkend ( kedy má byť parkovné zadara ), ale v maďarsku to ako si práve túto sobotu neplatí - mi vysvetlili že nadrábajú práve dnes štátny sviatok či čo a tak je túto sobotu pracovný den. ... Tým na to upozornujem aj ostatných ....

Nechodím do Budapešti často, tak nemám skúsenosť, či si tá parkovkovacia služba vymáha prachy aj na SK .... ak sa to uhradí tuším do 14 dní, je suma o niečo nižšia ....
Ďakujem za radu.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Drž sa pokynov na tomto "pozdrave" ,

ak tam nie su uvedené nejaké platobné udaje s vyzvou na zaplatenie , tak ide len o upozornenie , a vyzva na uhradenie
pokuty može prisť neskor.. do jedneho roka tuším...

Ale tiež nemusí prisť nič....
makrela
Príspevky: 2952
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Mne došiel pozdrav za nezaplatenie parkovného v Mošoni. Zaplatil som ,lebo to po prvé bolo pár šušňov,a po druhé Maďari nie sú takí tĺci ako my,a vraj tvrdo vymáhajú,aj keď si zo Zanzibaru.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak je tam na ceduli napisane ze v sobotu gratis tak je to gratis.ak nerozumies tomu hungar jazyku mas pravo na prekladatela.

mne osobne neprislo nikdy nic za nezaplatene parkovne no do hungar nechodim.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Keby som bol zaplatil všetky papieriky, ktoré som si počas rokov našiel za stieračom vo Viedni, tak by som si za to mohol pol auta kúpiť.
Ale za prekročenie rýchlosti v Rakúsku keď mi došli na domácu adresu papieriky pekne preložené do slovenčiny, tie som veru zaplatil.
Ak si dobre pamätám, tak pokuty za parkovanie nepatria v EU do kategórie medzihranične vymáhateľných pokút.
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

seven549 napísal:ak je tam na ceduli napisane ze v sobotu gratis tak je to gratis.ak nerozumies tomu hungar jazyku mas pravo na prekladatela.

mne osobne neprislo nikdy nic za nezaplatene parkovne no do hungar nechodim.
Ale ty si mentalne retardovany. Ty to mas zdarma.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

vilaanalka napísal:
seven549 napísal:ak je tam na ceduli napisane ze v sobotu gratis tak je to gratis.ak nerozumies tomu hungar jazyku mas pravo na prekladatela.

mne osobne neprislo nikdy nic za nezaplatene parkovne no do hungar nechodim.
Ale ty si mentalne retardovany. Ty to mas zdarma.
to je dobre ze si si vsimol cize ty aj tvoja rodina je retardovana a sme v klube.
menonque
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 08.12.2012 19:18
Bydlisko: okres VK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa menonque »

Neoplatí sa špekulovať, pri náhodnej kontrole si ťa prelustrujú a prídu na to a bude to drahšie. To mi povedal maďarský policajt, keď ma zastavil s náklaďákom a aj keď bolo všetko dobre, doklady vzali na chvíľu do auta a zisťovali, či tam nemám staršie resty.
Citroen C5 2.0hdi, 120kw, C5 tourer 2,0hdi ,133kw
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

seven549 napísal:Ale ty si mentalne retardovany. Ty to mas zdarma.
to je dobre ze si si vsimol cize ty aj tvoja rodina je retardovana a sme v klube.[/quote]

Ja asi tazko. Ale moja rodina ano. Ak budete v klube pozdravuj ich. Ja ich nepoznam, kedze som ich nikdy nevidel.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Chlapi kľud, dajte si to cez SS, fórum vynechajte.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

9 moderátorov tu je, nerobia ani howno! Ak nerátam zamykanie celej témy namiesto zmazania jedného príspevku...
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

menonque napísal:Neoplatí sa špekulovať, pri náhodnej kontrole si ťa prelustrujú a prídu na to a bude to drahšie. To mi povedal maďarský policajt, keď ma zastavil s náklaďákom a aj keď bolo všetko dobre, doklady vzali na chvíľu do auta a zisťovali, či tam nemám staršie resty.
ako uz bolo vyzsie spomenute parkovne sa neda vymahat.ak ma niekto vela restov a planuje sa do toho mesta vraciat je lepsie vymenit spz.nova spz v budapesti = nova identita.
Stibro
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 02.10.2008 21:07
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Stibro »

Nešpekuluj a zaplať. Tiež som mal lístok za stieračom, ak to zaplatíš tuším do 7 dní, máš to lacnejšie. Ak nezaplatíš počítajú ti penále za každý omeškaný deň. Aby si sa niekedy v budúcnosti nečudoval keď ti príde pozdrav domov. Apropo, maďari vymáhajú pokuty cez právne kancelárie na SK.
appony
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 03.12.2018 16:55
Zdieľať na Facebook

pokuta za parkovanie

Príspevok od používateľa appony »

@megirosi Koľko si dostal pokutu ? V akej sume ?

Ja som dostal takisto v sobotu 01/12/2018 v centre Budapešti-30 000 HUF.
Ide len o to že nemám šancu kde som si to mal zistiť, keďže pred parkovaním som použil parkopedia.com, kde mi jasne ukázalo free na celej ulici plus som sa bol ešte pýtať v Budapest Info Point-e, ktorý bol hneď na vedľajšej ulici, kde mi pani povedala že je zdarma parkovanie do pondelka rána.Na tabuliach na ulici žiadne info.Nemyslím si že je to OK z ich strany.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

kludne ako cudzincovi ti mohli dat neopravnenu pokutu.policajt je tiez len clovek ktory pocas sluzby spal.u polakov a madarov normalna vec.ufam ze si si nafotil kde si parkoval oznacenia cisla informacnu cedulu a ak to bolo gratis tak nic neplat a podho na policiu.mne sa tak stalo tiez v polsku ze do automatu kde sa hadzu mince niekto nastriekal nejaky gel a neslo vhodit mince.odfotil som si to a samozejme ze pokuta bola vystavena o 5 minut co som od auta odisiel.{naschval niekde cakali}hned som si nasiel sidlo policajtov a ukazal im fotky.pokutu roztrhali.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 29 neregistrovaných