Nissan almera 1,4 v top stave

Diskusia ohľadne vozidiel značky Nissan

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Nielen 900 tisíc nabehaných km, ale aj to, že si kúpite presne rovnaký model auta ako druhé hovorí jasne o tom, že ste bol maximálne spokojný. Ja som mal tiež Octaviu 1, ale s motorom 1.8T a to bola raketa. Zvonka vyzerala ako obyčajná Octavia, ani štítok na kufrových dverách nemala, aký klenot je pod kapotou. A spotreba bola 7,3/100km PRIEMERNE. Kto neverí, nech sa páči: https://www.spritmonitor.de/de/detailan ... 67165.html
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

1,8 T bol jeden z výnimočných zdarilých motorov.Mal problém ktorý nebol pod kapotou ale v dielňach.Tie hrali s tým motorom doslova hru na slepú babu.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

pepo64 napísal:
dreeevo napísal:Pre zadávatela témy....treba si uvedomiť že máme rok 2018, zachvílu 2019 a to auto je ročník 2000...ak sa máš aspon troška rád tak si kúp dačo bezpečnejšie, stačí, že to do teba napere spredu nejaký miestny dedinský pretekár v 70-ke v jednotkovej fabii a budeš rád ak to prežiješ...doba bohužial postúpila a bláznov je na cestách viac než dosť... :zga27:
Ja mám síce Primeru rv.2000, výbava 4x airbag, Abs, vyhrievané sedadlá, strešné okno-original, tónované sklá, 4x elektricky ovládané okná, centrál, vyhrievané zrkadlá, zabezpečovací systém NATS-original, xenóny, kotúčové brzdy na obidvoch nápravách, digitálna klíma, originál rádio zo 6x cd meničom,Takže žiadna jednotková Fabia, Octavia nebude mať takúto výbavu či už bezpečnostnú alebo komfortnú, dokonca takúto výbavu bude mať aj máloktorá dvojková Octavia, pretože keby mala takúto výbavu Octavia tak by stála 40.000 eur :d :D :d :D A to nepíšem o jazdných vlastnostiach. Nedávno som sa viezol v Octe rv.2010 manuálna klíma a na všetkých dverách švihadlá.
Myslíš tú primeru ktorá ma na youtube video z crashtestu ? 1997 a krásne sa jej zlomí A stĺpik ? Ináč pod oknom mi stojí jedna fabka I elegance a okrem xenónov má všetku tebou popisovanú výbavu a priatelka donedávna jazdila toledo II výbava signo r.v. 2000 a tam bolo tiež všetko vyššie spomenuté okrem xenónov ...pokial si dobre pamatam :)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

pepo64 napísal:
dreeevo napísal:Pre zadávatela témy....treba si uvedomiť že máme rok 2018, zachvílu 2019 a to auto je ročník 2000...ak sa máš aspon troška rád tak si kúp dačo bezpečnejšie, stačí, že to do teba napere spredu nejaký miestny dedinský pretekár v 70-ke v jednotkovej fabii a budeš rád ak to prežiješ...doba bohužial postúpila a bláznov je na cestách viac než dosť... :zga27:
Ja mám síce Primeru rv.2000, výbava 4x airbag, Abs, vyhrievané sedadlá, strešné okno-original, tónované sklá, 4x elektricky ovládané okná, centrál, vyhrievané zrkadlá, zabezpečovací systém NATS-original, xenóny, kotúčové brzdy na obidvoch nápravách, digitálna klíma, originál rádio zo 6x cd meničom,Takže žiadna jednotková Fabia, Octavia nebude mať takúto výbavu či už bezpečnostnú alebo komfortnú, dokonca takúto výbavu bude mať aj máloktorá dvojková Octavia, pretože keby mala takúto výbavu Octavia tak by stála 40.000 eur :d :D :d :D A to nepíšem o jazdných vlastnostiach. Nedávno som sa viezol v Octe rv.2010 manuálna klíma a na všetkých dverách švihadlá.
To vazne mas na primere 2000ke origo xenony?
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

julko242424 napísal:ahoj Patko.pred tyzdnom som kupil octaviu 1 81 kw rok 2004 presne za 3000€.climatronic 4x airbag vyhrievane sedacky elektricke okna combi co ma kufor s dvojitym dnom.je to tusim vybava elegance.ma ti bezovy interier co sa mne osobne nepaci ale je mi to jedno, zvyknem si.je natom 300 000km ale mne to vobec nevadi.ked nastartujem konecne nebucha prevodovka.ide mi len o to, ze sa hocico stane zoberiem to k mhlavatemu a opravi mi to za par supov.vies ako sa v tom aute musim citit ked som si sadol zo svojho stareho auta(octavia 1 '99 66kw co ma vybavu iba airbag vodica co asi ani nefunguje lebo svieti kontrolka a ma 927000km)? ako v mercedese :40bd: :40bd: .ale o to vobec nejde ze by som na mercedes nemal..ide o to aby som sa vozil lacno v pomere vykon/spotreba/servis.
Tak tak,ja som mal pred veeeela rokmi octaviu 1 RS a to auto by som si dokazal predstavit aj teraz na dvore keby sa objavil nejaky pekny kusok tak synovy za 2 roky ked bude robit vodicak by bola ako med. Za 5 korun to opravi hocikto a vyzera to vcelku pekne a aj jazdi. Kupil som mu Prelude tu najsilnejsiu s natacanim zadnej napravy ale to len tak ked uz bude vediet jazdit nech ma auto ktore sa uz len tak neuvidi a tiez to bude jazdit naveky lebo je to spolahlive, len skoda ze je automat.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

dreeevo napísal:Myslíš tú primeru ktorá ma na youtube video z crashtestu ? 1997 a krásne sa jej zlomí A stĺpik ?
Ak musíš pozerať videá z crashtestov tak by sa mal odovzdať vodičák.
Ono totiž normálne je NEBÚRAŤ.
Kua štelung ako som ja vôbec mohol jazdiť Spartaka z 1954tého roku. Ved tomu by sa zlomilo asi všetko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
alex07
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.05.2010 19:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alex07 »

ja by som pänovi poradil pošetriť pár dukátov a obzrieť toyotu avensis 2004 vyssie (T25), skôr benzínovú. ak jazdíš iba mesto a sem tam výlet 1,6, ak castá jazda po dialnici,okreskách skôr 2,0.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

oco13 napísal:
dreeevo napísal:Myslíš tú primeru ktorá ma na youtube video z crashtestu ? 1997 a krásne sa jej zlomí A stĺpik ?
Ak musíš pozerať videá z crashtestov tak by sa mal odovzdať vodičák.
Ono totiž normálne je NEBÚRAŤ.
Kua štelung ako som ja vôbec mohol jazdiť Spartaka z 1954tého roku. Ved tomu by sa zlomilo asi všetko.
Nevidím dôvod odovzdávať vodičák nakoľko 14 rokov jazdím bez jedinej nehody, zato dvakrát to do mňa napral zozadu miestny pretekár ktorý nedobrzdil...a kebyže jazdím na nejakej starej rachotine tak kolega sediaci za mnou by to už mal za sebou...keď vozíš v aute ľudí, na ktorých ti záleží začneš premýšľať ináč... a ako konštruktér predných svetlometov crashtesty povinne pozerám v práci, lebo ako isto vieš aj predný svetlomet je súčasťou deformačnej zóny auta a isto ti niečo hovorí pojem pedestrian protection, ktorý je veľmi aktuálny :-\
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Môžem sa konštruktéra opýtať aký zmysel má reflektor od nárazníka po roh strechy ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:d :D , Milan to places na zlom hrobe, konstrukter zato nemoze ;-), to pani umelci :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dreeevo »

mhlavaty napísal:Môžem sa konštruktéra opýtať aký zmysel má reflektor od nárazníka po roh strechy ?
Veľmi rád odpoviem Pán Hlavatý...žiaden...blbo sa to navrhuje, blbo sa to lisuje a vyťahuje z formy...ale navrhol to dizajnér automobilky a cez to vlak nejde...ja to môžem rozporovať, že s tým budú problémy ako konštruktér ale príde mi zamietavé stanovisko vedúceho designu napríklad z VW a tým to končí...design...tomu je bohužiaľ všetko podriadené na úkor funkčnosti :41c2:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak odpoviem pre p. "Dreevo" - jazdím 35 rokov a nezáleží mi ani na sebe ani na luďoch ktorých vozím. Skor zabrzdím pred psíkom ako pred idotom v protismere. Ja nebúram ale zadok som mal rozbitý vela krát.
Moja filozofia je , že človek je choroba tejto planéty a podla toho sa aj správam. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

dreeevo napísal:
pepo64 napísal:
dreeevo napísal:Pre zadávatela témy....treba si uvedomiť že máme rok 2018, zachvílu 2019 a to auto je ročník 2000...ak sa máš aspon troška rád tak si kúp dačo bezpečnejšie, stačí, že to do teba napere spredu nejaký miestny dedinský pretekár v 70-ke v jednotkovej fabii a budeš rád ak to prežiješ...doba bohužial postúpila a bláznov je na cestách viac než dosť... :zga27:
Ja mám síce Primeru rv.2000, výbava 4x airbag, Abs, vyhrievané sedadlá, strešné okno-original, tónované sklá, 4x elektricky ovládané okná, centrál, vyhrievané zrkadlá, zabezpečovací systém NATS-original, xenóny, kotúčové brzdy na obidvoch nápravách, digitálna klíma, originál rádio zo 6x cd meničom,Takže žiadna jednotková Fabia, Octavia nebude mať takúto výbavu či už bezpečnostnú alebo komfortnú, dokonca takúto výbavu bude mať aj máloktorá dvojková Octavia, pretože keby mala takúto výbavu Octavia tak by stála 40.000 eur :d :D :d :D A to nepíšem o jazdných vlastnostiach. Nedávno som sa viezol v Octe rv.2010 manuálna klíma a na všetkých dverách švihadlá.
Myslíš tú primeru ktorá ma na youtube video z crashtestu ? 1997 a krásne sa jej zlomí A stĺpik ? Ináč pod oknom mi stojí jedna fabka I elegance a okrem xenónov má všetku tebou popisovanú výbavu a priatelka donedávna jazdila toledo II výbava signo r.v. 2000 a tam bolo tiež všetko vyššie spomenuté okrem xenónov ...pokial si dobre pamatam :)
Nie tú primeru 1997 P11 ale mám P 11/144 rv.2000, nemiešaj tu Fabiu s Toledo 2, ja som v živote nevidel jedničkovú Fabiu s takouto výbavou ale budiž, a ak by mala tá Fabia naozaj čírou náhodou takú výbavu tak v tej dobe by bola stála cca 800.000 Skk(ako všetci vieme vo Vw group je za príplatok všetko), a to by som chcel vidieť kto by dal za malé auto toľko peňazí(áno pár ľudí sa možno nájde).Ešte napíš že Fabia má lepšie jazdné vlastnosti ako Primera a to už od smiechu nerozchodím.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

patko1 napísal:
pepo64 napísal:
dreeevo napísal:Pre zadávatela témy....treba si uvedomiť že máme rok 2018, zachvílu 2019 a to auto je ročník 2000...ak sa máš aspon troška rád tak si kúp dačo bezpečnejšie, stačí, že to do teba napere spredu nejaký miestny dedinský pretekár v 70-ke v jednotkovej fabii a budeš rád ak to prežiješ...doba bohužial postúpila a bláznov je na cestách viac než dosť... :zga27:
Ja mám síce Primeru rv.2000, výbava 4x airbag, Abs, vyhrievané sedadlá, strešné okno-original, tónované sklá, 4x elektricky ovládané okná, centrál, vyhrievané zrkadlá, zabezpečovací systém NATS-original, xenóny, kotúčové brzdy na obidvoch nápravách, digitálna klíma, originál rádio zo 6x cd meničom,Takže žiadna jednotková Fabia, Octavia nebude mať takúto výbavu či už bezpečnostnú alebo komfortnú, dokonca takúto výbavu bude mať aj máloktorá dvojková Octavia, pretože keby mala takúto výbavu Octavia tak by stála 40.000 eur :d :D :d :D A to nepíšem o jazdných vlastnostiach. Nedávno som sa viezol v Octe rv.2010 manuálna klíma a na všetkých dverách švihadlá.
To vazne mas na primere 2000ke origo xenony?
Áno, prečo?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

dreeevo napísal:
mhlavaty napísal:Môžem sa konštruktéra opýtať aký zmysel má reflektor od nárazníka po roh strechy ?
Veľmi rád odpoviem Pán Hlavatý...žiaden...blbo sa to navrhuje, blbo sa to lisuje a vyťahuje z formy...ale navrhol to dizajnér automobilky a cez to vlak nejde...ja to môžem rozporovať, že s tým budú problémy ako konštruktér ale príde mi zamietavé stanovisko vedúceho designu napríklad z VW a tým to končí...design...tomu je bohužiaľ všetko podriadené na úkor funkčnosti :41c2:
kedze som tu za formarov, tak to musim podpisat...ta forma potom vyzera jak keby to de.bil robil ::: v deliacej rovine spice ze by sa jeden z toho pos.ral, to ake tam vznikaju bocne namahania, co treba pamatat a zamykat, co nabaluje velkosti nastroja, logicky velkosti lisu, ale dizajn predava, to ze si kazdy technik tuka nacelo neni podstatne, ked ten co to plati je z tym ok :40bd:

tak sme sa tu pekne zapojili, viac fazy zivota vyrobku od pripravy az po servis, teraz by sa mohli zakaznici a ti fetaci co to kreslia lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Nissan fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní