Smrad z kúrenia po daždi

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
davidTJ
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20.01.2012 17:46
Zdieľať na Facebook

Smrad z kúrenia po daždi

Príspevok od používateľa davidTJ »

Ahojte,

mám "problém" so zápachom z výducov kúrenia. Smrad sa objavuje najmä ak je vonku nadmerne vlhko alebo veľmi často daždi. Ak je sucho tak je to OK. Smrad cítiť aj bez zapnutia klímy, prosto len z kúrenia. Peľový filter som vymenil... V lete bola dezinfikovaná klíma. Auto je Mazda 6 2006.

Viete, ako sa toho zbaviť a prečo to smrdí často len po daždi alebo po snežení?

Ďakujem ;)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

treba pozret jak to ma vedeny vzduch do kabiny, ci tam niekde neni drenazny prepad zacpaty, ci tam neni bordel co zvlhne a to je potom ten smrad...cize spriechodnit :41c2:

druha vec az mas k dispozicii endoskop, pozrel bych sa k vysusacu na klime, jak on po tych rokoch vyzera, malo by to ist cez pelovy filter...tam uz mozno aj nove civilizacie sa vyvinuli lol, najma ked "davas vycistit klimu" az ked smrdi...to sa cisti minimum 1x rocne kamo, tak jak sa meni pelak 1x rocne, navyse casto je cistenie klimy iba v pripojeni nejakej srandy akoze ozon, co toci luft v kabine chvilu a tie hnusy na lamelach kde to.rastie sa iba smeju :40bd:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julko242424 »

bajo a ako treba sa zbavit zapachu?na octavia 1?vynenit vyparnik?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to je samozrejme posledna a jednoznacne ucinna moznost :-), len to uz musis babrat dost vela veci, odsat otvorit klimu atd v domacich podmienkach nerealne

az sa da dostat k nemu "nejako", tak vyskusaj ajatin, dostat kupit roztok v lekarni 10% litrove balenie, ja som si vyrobil z tlakoveho kropica na rastliny hadicky a trysky na konci taky pripravok, viem to strcit donutra striekam a taham von a tak dokola, to mas z jednej strany - od pelaku, druhu stranu by sa dalo ist cez drenaz, neviem ci priamo odspodu auta, pripadne tu hadicku odpojit a strcit to tam z kabiny, len musis to postriekat poriadne, ja iba na udrzbu miniem 3-4 deci a to nemam zanedbany stav, este by bol aj brutalnejsi postup, take savo iste zabije vsetko lol, len kto to kedy vyvetra netusim, ani som neskusal :40bd: , ajatinu sa bat netreba, navyse v tom roztoku to neni ani smrad, lebo je aj tinktura to nebrat...

inak mne sa lubi kolko ludia investuju casu a penazi do svojich aut, spekluju nad najlepsimi olejcekmi, fitrami, dielmi gumami, grcaju zato hrozne prachy ale tema vlastneho zdravia, tzn hnusu co vo vlastnom aute cuchaju ide tak nejak okolo :40bd: , no darmo sused nebude zavidiet nesmrdiacu klimu, ale dymiacu popelnicu s foliovnikom na 20" valcoch ano :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julko242424 »

a ked dam dole kastlik a ventilator kurenia tak sa tam nedostanem?z vrchu pelovy nieje problem vybrat..a mohol by si prihodit foto ako ten zazracny zlepsovak vyzera lebo nechcem ao vsetkym mhlavateho otravovat :40bd:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

zrejme niekto nemal drobne na filter a pouzival auto bez neho.cele potrubie a aj radiator od prachu ktory zvlhne.nepomoze nic len to vybrat a vycistit vapkou.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

julko242424 napísal:a ked dam dole kastlik a ventilator kurenia tak sa tam nedostanem?z vrchu pelovy nieje problem vybrat..a mohol by si prihodit foto ako ten zazracny zlepsovak vyzera lebo nechcem ao vsetkym mhlavateho otravovat :40bd:
nic natom neni kropic je z lidla s pumpou a pretlakovym ventilom , netusim kolko stal mam to asi 6 rokov :-), hadicka s tryskou je zobrata z toho spreju na klimy co robi penu, ze to strcis do vyduchu cele, striekas a tahas von :41c2: , ja to teraz nenafotim, lebo keby nafotim sklad z vecami kde to dam, tak odpadnes :40bd: , ja to mam zoradene podla rocnych obdobi co kedy potrebujem vtedy sa k tomu prekopem lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
WC40
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.10.2016 12:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa WC40 »

Ja som mal podobný problém s Peugeotom 5008. 3x som dal čistiť klímu a stále niečo smrdelo. Auto som mal od nova. Potom mi niekto poradil vymeniť pelovy filter obyčajný za uhlikovy a zrazu bolo po probléme.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: aristoteles, foter, jariko01 a 54 neregistrovaných