Co sa to uz tu na nasom Slovensku deje...

sekcia na poukázanie problémov s dízlovými autami. čerpadlá, vstreky, dvojhmoty atd..návody a vysvetlenia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

slovac si uz zvykla na ceny.a kto okolo tych autodielov nechodi nema prehlad.automaticky kazdy zije v tom ze original su drahe veci.ako nie vsetko ale treba si sem tam to porovnat.

narychlo som tov prebehol.mondeo 2014 2.2 tdci 147kw.predne lozisko.dava sa to ako lozisko s nabojom dokopy.

internet original diel po zlave 116 euro.vo forde 128 + treba k tomu prihodit 33 euro prirazka.

obycajny autokelly FAG-257 euro MOOG-304 euro a to febi-274euro.

akoze co to je.asi nejaka taktika aby to ludi odradilo vobec pozriet original.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

A tu treba ešte napísať o problematike falšovaných olejov "prémiových" značiek Castrol, Shell, Mobil atď. Niekto je úplne šťastný že používa unikátny olej 5w40 plný inteligentných molekúl ktoré znížia 50x trenie oproti iným bežným olejom, a pritom do motora dáva možno normálny olej 5w40 ktorý je v Tescu za štvrtinovú cenu, akurát ho niekto dokáže naplniť do kanistrov ktoré sú opatrené rôznymi ochrannými prvkami.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

[img]https://i.postimg.cc/629pXVjN/a.jpg[/img]

platil by som teda cena - môj rabat (30%)
ale...je možné to prebrať zo siete Forda a prirátajú mi k cene tuším 5% ceny vo Forde
Takže jeden zákazník nemá nikdy šancu pochodiť lešie z cenami ak si pokupuje na vastnú bradu a vytešuje sa,ako vykefoval zo svetom.

pepo...nemaj obavu že normálny mechanik nevie čo za olej kúpil,že to nevie bežný internetový zákazník to možné je.
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julko242424 »

pan Hlavaty ajtak ta klukovka za tych 36 € bolo najlepsie co ste mi zohnali z Polska.mohli ste aj 150 € povedat ale neoklamali ste ma.odvtedy som uz urobil 130 000 km.bodaj by ludia boli ako vy bolo by radost zit na tomto svete.prajem Vam pekny vikend a vela zdravia.
marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek.x »

Mne dodavatel uz davno povedal,nebrat febi,kupili si licenciu cinania. Asi na tom nieco bude....
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Julko.. take pribehy sa citaju velmi dobre, skoda, ze ich nieje viac a su tak ojedinele....
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

julko242424 napísal:pan Hlavaty ajtak ta klukovka za tych 36 € bolo najlepsie co ste mi zohnali z Polska.mohli ste aj 150 € povedat ale neoklamali ste ma.odvtedy som uz urobil 130 000 km.bodaj by ludia boli ako vy bolo by radost zit na tomto svete.prajem Vam pekny vikend a vela zdravia.
Julko,mechanik nech zarába prácou a nie špekuláciami.Za prácu nech si vypýta pokojne čo mu chodí a bez hanby,ak opravil dobre,nik mu nebude vyčítať ani ak by prácu nemal najlacnejšiu.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Ja sa snažím pre mojich zákazníkov objednávať kvalitné/značkové diely, bohužiaľ nie každý súhlasí s cenou tak mu ponúknem lacnejšiu alternatívu ale s upozornením že opotrebenie dielu sa môže dostaviť kľudne aj za dva týždne. Jedno čo ma mrzí je aktuálna kvalita napríklad podvozkových dielov, také TRW aktuálne stojí za prd makový. S vyššie spomenutým Febi mám dobré aj zlé skúsenosti, osobne objednávam produkty značky Lemforder, Sachs, Textar, pre japonské a kórejské vozidlá Oyodo - prebalujú väčšinou originál diely/prvovýrobu.

A ešte otázka na mhlavaty - s akými značkami dielov máte dobré skúsenosti? - podvozkové diely, brzdový systém, . . .

Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.
Obrázok
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

nahradnediely-mas pravdu s tymi dielmi.Nedavno na Hyundai som musel vymenit cievky 2ks na 6 valcovom motore.Na vyber sme mali asi 10 znaciek.Zakaznik vybral najlacnejsiu variantu OYODO za 70€/1ks,pricom original stal 250€/1ks.Prislo Oyodo,v krabici dalsia krabica OE aj s nalepkou OE.Na cievke takisto vidno ze je original kia/hyundai.Mozete kudne vyratat kolko usporil zakaznik,pricom dostal original.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

nahradnediely90 napísal:Ja sa snažím pre mojich zákazníkov objednávať kvalitné/značkové diely, bohužiaľ nie každý súhlasí s cenou tak mu ponúknem lacnejšiu alternatívu ale s upozornením že opotrebenie dielu sa môže dostaviť kľudne aj za dva týždne. Jedno čo ma mrzí je aktuálna kvalita napríklad podvozkových dielov, také TRW aktuálne stojí za prd makový. S vyššie spomenutým Febi mám dobré aj zlé skúsenosti, osobne objednávam produkty značky Lemforder, Sachs, Textar, pre japonské a kórejské vozidlá Oyodo - prebalujú väčšinou originál diely/prvovýrobu.

A ešte otázka na mhlavaty - s akými značkami dielov máte dobré skúsenosti? - podvozkové diely, brzdový systém, . . .

Ďakujem za odpoveď a prajem pekný deň.

- Odpoveď nie je lahká pretože už upadajú aj niekdajší dobrý výrobcovia,...alebo a to sa úplne nedá vylúčiť sa diely falšujú.
Teda presnejšie- výrobca sa falšuje.
Vyslovene výborný je Lemforder,ale Sachs tiež,z Febi som zlé tiež nezažil a dosť ma prekvapil Dachstein,u klbou Lobro
U podvozkových dielov by som bol z kritikou apatrnejší (aj u brzd) pretože min polovica problémov je chybou a lajdáckosťou servisu,ak teda nepoužijeme rovno slovo hlúposť.Lebo čo stvárajú je neuveriteľné a to doslova a často opakovane,čo už je ozaj sci-fi.Aby niekto potreboval tri razy po sebe opakovať jedno a to isté a stále nehladal pravú príčinu prečo sa chyba znova a znova opakuje...to je hotový idiotizmus.
U mňa je to o to horšie,že robím do motorov,sem tam prevod,a to je obzvlášť nebezpečná oblasť,pretože zamontovaniu novej veci predchádza spústa práce demontovať a potom poskladať.O riziku ktoré z vadnej veci môžu nastať ani nehovorím.Preto tam sa absolutne striktne držím výrobcu ktorého mám full prevereného na kvalitu.Sú diely ktoré by sa krute vymstili a cena by násobne narástla ak by sa oprava mala opakovať.u velmi zložitých vecí sa mení kopec dielov nie pre nutnosť,ale istotu celku.Za desať e.- semering si zopakovať niekolko sto eurovú prácu je hodné blba.Tam by sommajiteľa ak by mal výhrady jednoducho vyhodil a nediskutoval,je to pre jeho záujem,mne to iba prirába prácu,ibaže aj istotu že všetko bude ok.Toto sú ťažké témy,pretože každý vidí veci vlastnými okuliarmi a posudzuje cez vlastné,a často ukrutne zlé skúsenosti.lebo...najväčší škodca auta je ...automechanik (česť výnimkám)
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nahradnediely90 napísal: Jedno čo ma mrzí je aktuálna kvalita napríklad podvozkových dielov, také TRW aktuálne stojí za prd makový. S vyššie spomenutým Febi mám dobré aj zlé skúsenosti, osobne objednávam produkty značky Lemforder, Sachs, Textar, pre japonské a kórejské vozidlá Oyodo - prebalujú väčšinou originál diely/prvovýrobu.

/quote] pred mesiacom som mal na pulte capy od febi moog trw.tuhostou za mna trw.febi boli hotove uz v tej krabici.moog nieco medzi febi a trw.

nielen oyodo je este jedna prebalovacia firma v ktorej sa najdu origo diely so zotretym logom znacky auta.diely do prvovyroby sa vyrabaju aj na sk a v cz.jedna z nich je visteon.tie diely podvozkove daju 200000km ako prd pokial to auto niekto neupravi na r18 a vyzsie.
nahradnediely90
Príspevky: 380
Dátum registrácie: 03.03.2010 21:55
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nahradnediely90 »

Kolega montoval na Fabiu 1 spodné čapy TRW, po pol roku - cca 10 000 Km, boli čapy ko. Ja mám na Sharane guľové čapy riadenia TRW už cca 160 000 Km a sú v pohode - bez vôle ale ak by som mal teraz kupovať ďalšie tak neviem akú značku by som kúpil. Horné uloženia som si dával Lemforder - 20 000 Km a boli ko, teraz som dával Sachs - uvidím koľko vydržia.
Obrázok
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

Sachs,lemforder,trw su jeden koncern.mas to jedno
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak ja co som si daval capy trw ramena riadenie neslo tymi klbami ani pohnut kde febi delphi boli lahko ohybne ze ich prachovka vraciala do povodnej polohy :d :D uz za nova sa to hybalo ako na hrane smrti.tycky stabilizatora febi delphi to iste.17 -20 euro kus origos 25 kus.to je uz sila pytat za druhovyrobu taku cenu.

to ako komu vydrzia napravy vela robi sofer.mam kolegu jazdi rapidom a co diera alebo kanal to rana do kolesa.jeho nenapadne obist dieru az kym mu to niekto nepovie ze hej sledujes cestu?az posadke to vadi ze takeho sofera este nevideli.pred rokom ohol rameno a disk.ani ho to netrapilo ze auto taha do strany vobec si to neuvedomoval.cize tam ani origos nevydrzi rok.
milansabo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28.02.2015 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milansabo »

Problem v Made in China by som tak jednoznacne nevidel.
Pred casom som stravil v Cine nejaky ten tyzden. Taxisluzba v Pekingu je statna resp. mestska spolocnost. V tom case jazdili na Hyundai Elentrach. Auta odpisuju a menia po odjazdeni miliona kilometrov. Myslite, ze by to slo odjazdit na fake-ovych ND? Alebo ze do Chiny sa importuju tie najkvalitnejsie diely zo Slovenska?
Ano je to mozne aj najazdit milion aj u nas, treba vsak vzdat poklonu mechanikovi a majitelovi takehoto auta. Vo vseobecnosti je to skor rarita.
Problem s nekvalitnymi dielmi u nas je skor sposobeny najdolezitejsou prefernciou zakaznikov, a to je cena. A od toho sa odvija cely biznis. Na rabat si nenecha sahat nikto, a tak sa znizuje kvalita.
Cina a vsetci ostatni nam dodavaju len to co chceme kupovat.

Návrat na "Bežné poruchy dieselových áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní