Audi A4 B8 , 2013 - chybove hlasenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Audi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

simgab
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 18.01.2010 14:34
Zdieľať na Facebook

Audi A4 B8 , 2013 - chybove hlasenie

Príspevok od používateľa simgab »

Dobry den. Potreboval by som poradit. Kupil som Audi A4 B8 2013. Ak pri nastartovanom aute otvorim dvere vypise mi hlasku : "swich off ignition beforeleavingb car. battery is discharged " ,samozrejme viem ze to prve znamena ze mam pred vystupenim z auta vypnut zapalovanie, ale neviem co stou baterkov. Premeral som ju a je OK. Skusil som aj vymenit za novum AGM bateriu a vypisuje to vzdy. Inak auto startuje na supu aj pri mraze.. Preco to moze este vypisovat , poradte .... dakujem
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Battery is discharged = bateria je vybita

Ako si ju premeral? Co si meral?

Nieco ju vybija alebo nedobija. Poistky nad baterkou su o.k.? Mozno kontakt v poistkach.
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

To s tou bateriou je len nedorozumenie. Neznamena to, ze bateria je vybita. Je to len upozornenie, ze pri zapnutom zapalovani sa bateria vybija a preto mas vypnut zapalovanie, aby sa ti nevybila. Ano, je to mozno trochu nezmyselne hlasenie vzhladom na beziaci motor, ale jednoducho je to tak.
Mimochodom, ak ti to moc vadi, tak to hlasenie by sa asi malo dat aj vypnut cez diagnostiku. Ale nepytaj sa ma ako. To sa moze lisit podla vybavy auta.
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Buď to páni z Audi zle preložili, alebo napísali, alebo si to iba ty zle odpísal. Ale určite to píše rovnakú hlášku aj keď nemáš naštartované a otvoríš dvere. Podľa mňa to je iba upozornenie, že nenechávaj dlho kľúče v zapaľovaní, lebo ti to vybije baterku..... aj keď pri naštartovanom aute je to blbosť.
tomas003
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.02.2008 18:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomas003 »

Skus vymeniť baterku v kľúči
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Autor temy pise, ze hlasku o vybitej baterke mu napise pri nastartovanom motore. Vtedy je baterka nabijana. Neinklinujem ku koncernu a ani sa mu nevenujem. Ale anglictina je v koncerne komunikacny jazyk. Tak hadam vedia, co pisu...
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

martin cichy napísal:.... Ale anglictina je v koncerne komunikacny jazyk. Tak hadam vedia, co pisu...
Dost naivny nazor. Ja tiez pracujem v medzinarodnej (primarne nemeckej) firme, kde sa bezne komunikuje anglicky. A uistujem ta, ze taketo chyby sa stavaju uplne bezne. Ani koncern nebude vynimkou. Aj tam pracuju iba ludia a ludia robia chyby.
tuninka
Príspevky: 855
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

mravecm1 má pravdu. Tiež som sa stretol s tým že preklady sú zlé, zavádzajúce, tí čo vedia dobre po anglicky často nájdu v manuáloch od elektroniky až po autá kopec chýb, nie len gramatických, ale aj obsahových, alebo preklad ktorý, keď je zlý, tak úplne mení význam vety, alebo toho čo sa v tom manuáli píše, alebo chybovej hláške píše. Volakedy keď softvér nebýval preložený do slovenčiny, tak som sa v ňom musel naučiť orientovať po anglicky..... teraz keď do slovenčiny preložený je, tak to niekedy býva taká bieda, že radšej zostávam pri pôvodnej anglickej verzii.... a to nehovorím, že som nejaký profesor angličtiny, učil som sa ju len preto, že to okolnosti vyžadovali.
a k zadávateľlovi témy: "swich off ignition before leaving car battery is discharged" doslovne píše že Vypni zapaľovanie predtým ako opustíš auto, baterka je vybitá.... ale podľa mňa chceli povedať, že baterka bude vybitá...
simgab
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 18.01.2010 14:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa simgab »

Dakujem za odpovede. V kluci sa bateria neda menit, je dobijetelna a ked je kluc v zapaloveni tak sa dobija. Tiez som si myslel ze je to bateria v kluci ale ked som vymenil kluc tak je to to iste...Zhodou okolnosti som stretol typka s takou istou A4 ale o rok novsiou a tomu to druhe hlasenie s bateriou mu nevipisuje,takze to nieco musi znamenat..,len co.... ze ma vypnut zapalovanie ci uz pri nastartovanom aute alebo nie, mu vypisuje tiez,..
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

simgab:
V prvom rade skontroluj, ci si tu hlasku napisal spravne. Ja tipujem, ze si asi vynechal jedno slovicko a spravne to malo byt...
"Switch off ignition before leaving car. Battery is being discharged".
A tato veta doslovne znamena...
"Vypnite zapalovanie pred opustenim auta. Bateria sa vybija".
Zdoraznujem, ze to neznamena, ze bateria je vybita, ale ze "bateria sa vybija".

Presne tato hlaska je uplne bezna, je toho plny internet. Ako mozes vidiet napriklad tuto...
http://www.manualesaudi.com/AudiA4/en_G ... m00260.htm
...ma uplne rovnaky vyznam ako jej kratsia verzia "Switch off ignition before leaving car."
To ze na inej podobnej A4ke nepise tu cast o baterii, to vobec nic neznamena. Znamena to iba to, ze tam ma zrejme inu verziu softveru, v ktorej je nakodovana kratsia verzia textu, nic viac.
Dokonca aj v pripade, ze ti to naozaj pise "Battery is discharged", tak som presvedceny, ze to je len omyl v tom, ze tam zabudli dat slovicko "BEING", ktore kompletne meni vyznam vety. Ako som uz pisal vyssie, taketo chyby sa pri prekladoch stavaju uplne bezne, obzvlast ak robi preklad niekto, kto nehovori nativne anglicky.

Ale ak stale neveris a chces mat istotu, tak auto jednoducho napichni na diagnostiku a vycitaj chyby. Ak by si mal naozaj taky vazny problem s bateriou, tak by tam bol o tom urcite nejaky zaznam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Audi fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných