Kruhový objazd

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Aj v Dánsku je obrovský počet kruháčov, akurát že to nie je všade. Je to pekne zorganizované, premyslené. V blízkosti kruháča som ešte nikdy nevidel zápchu. Ináč taká perlička, že keď dávate z dobrej vôle prednosť druhému na križovatke, či kruháči, tak sa na vás dívajú ako na blázna :) A niektorí ani nepochopia, čo to robím. Takže radšej podľa pravidiel, nech si počká.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

cesi mali vzdy divne pravidla.teraz to bude co kruhac to nehoda.

rakusko nemecko svicarsko vsade pri vjazde na kruhac sa dava prednost.pred 2 rokmi uz aj svajciarsko upravilo pravidla na dialnici ze sa moze ist v pravo rychlejsie ako v lavo.stare pravidlo bolo ak niekto siel v lavo 100km/h prava strana volna bolo zakazane ist rychlejsie zakaz predbiehat.musel dotycny pockat az sa ten prispaty uvedomi a zaradi do prava.zmenu spravili koli cudzincom z okolitych statov ktory to nepoznali a aj dochodkyna ktora to tahala cez 100km trat v kuse v lavo 90tkou.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

gnagy napísal:Aj v Dánsku je obrovský počet kruháčov, akurát že to nie je všade. Je to pekne zorganizované, premyslené. V blízkosti kruháča som ešte nikdy nevidel zápchu. Ináč taká perlička, že keď dávate z dobrej vôle prednosť druhému na križovatke, či kruháči, tak sa na vás dívajú ako na blázna :) A niektorí ani nepochopia, čo to robím. Takže radšej podľa pravidiel, nech si počká.
No veď to je práve slovenská špecialita.Zastavím a pustím auto z protismeru aby pred mojim autom zabočil na vedlajšiu.Ibaže...on tam stojí,tak mu bliknem,stále stojí,kývam mu,stojí. Tak nasr..tý zaradím rýchlosť a pohnem sa.Ibaže to urobí aj on a mm predo mnou prejde.
Tak som sa pýtal známeho dopraváka,čo keby ho neberem.Tak som dostal odpoveď (a už to nikdy odvtedy nerobím) - pokefovali by sme ti papulu,lebo si kretén ako ďaleko vidíš.Prednosť tam je upravená značkami,pravidlami atd, to ty kretén si ich svojvolne meníš lebo...prečo to robíš ? Vtedy som pochopil že má pravdu a odvtedy to na tom mieste sledujem.Urobí to auto predo mnou,a čo sa deje ? No prejde nie jedno ale doradu všetky autá,to nemá konca kraja a idú ako po hlavnej a ten huj stojí a pozerá čo porobil. Lútosť a kolegialita ? No,to potom vysvetluijte policajtom aký super nápad ste dostali.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

A čo poviete, ak to niekto pozná na kruháč v Bytči pri Lidli?Odporúčam pozrieť aj toto: blog.auto.cz/ozojik/2007-06/najkruhovitejsi-kruhovy-objazd-magic-roundabout-swindon/
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

mhlavaty napísal:Ale tieto idiotské riešenia sú v ostrom konflikte z enviromentálnou snahou...
Trnava od ASA, smer Zavar.. Kruhový objazd s jedinou možnosťou ísť rovno.. Rovnaký je aj od Modranky smer PSA.. To je "eko"!! Z 90 zabrzdím na 30 a potom znova pridám na 90..
Ďalší špeciál je na vjazde do TT od Senca - kruhový od SACHSu.. Keď končí smena, tak kompletne zastane premávka od Senca do Trnavy, lebo z fabrík ide súvislý prúd áut...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Poznám aj tie Trnavské špeciality, pri base by sa zišiel, keď sa vychádza z ulice Dlhé lúky na cestu SC-TT, problém s hustotou premávky.
Nedávno vybudovali super mini kruhac v Zlatých Moravciach, ten je suprový, ten mantak čo ho kreslil asi ma vodicak na bicykel, malý, úzke vzdialenosti medzi obrubnikmi, nadrozmerný náklad tadiaľ nemá šancu prejsť.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Logan kruhový objazd pri obci Šárovce, pri Leviciach tam mal svoju logiku a plní účel na čo je projektovaný, kruhace od Serede po Senec, až nejaké dva tiež super, ale na trase NITRA ZVOLEN pri Zlatých Moravciach urobili klasickú rozšírenú križovatku, ktorá momentálne nie je už tak zaťažená premavkou od otvorenia R1ky to nechápem, ako aj mini kruhac popísaný v predošlom príspevku. Tam kde mal byť nie je, a tam kde mali byť semafory dali kruhac. :3020:
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

trucker694 napísal:Poznám aj tie Trnavské špeciality, pri base by sa zišiel, keď sa vychádza z ulice Dlhé lúky na cestu SC-TT, problém s hustotou premávky.
Nedávno vybudovali super mini kruhac v Zlatých Moravciach, ten je suprový, ten mantak čo ho kreslil asi ma vodicak na bicykel, malý, úzke vzdialenosti medzi obrubnikmi, nadrozmerný náklad tadiaľ nemá šancu prejsť.
taky pidikruhac je aj medzi optimou a hornbachom ak sa ide zozadu.autobus to "akoze" da , ale zas mali tolko rozumu ze stredovy ostrovcek je plne prejazdny...mozno nejake nizkopolozene lambo by to nedalo :D
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

mhlavaty napísal:logan...Pri zle zvolenom kruháči skolabuje aj keď elektrika je.Tu nikto nezbrojí proti kruháču,zase preskakujete na druhú stranu koňa.Tu ide o to,zvažovať či to je dobré riešenie a nebude tvoriť štuple v premávke.Nervozita ľudí v kolónach asi nie je to pravé čo prispieva k bezpečnosti,lebo vždy sa nájde niekto kto vynervačený zvolí nejaké neprimerané riešenie.Slováci nevedia jazdiť,to jedno je istejšie ako tma v noci.Prispaté alebo agresívne,svojvolne si robia vlastné pravidlá,neberú ohlad na druhých.
Možno by bol dobrý takýto kruháč, ktorý na Slovensku asi ani nie je. Ale treba na to aj dostatok miesta.

Obrázok

Možno to vyzerá zložito, ale keď tadiaľ prechádzate, tak nič jednoduchšie ste nevideli :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A ma napadlo teraz ...ak budem dávať prednosť vozidlu prichádzajúcemu z prava do kruháča, tak tam ostanem stáť a ak ten kruháč bude krpatý tak aj autá za mnou a celé sa to zašupuje , a budú stáť všetci . Takto tomu bolo zamedzené . Alebo to je len moja zlá predstava? Nieje jednoduchjšie aby na kruháči neplatilo pravidlo aké platí v neoznačenej križovatke ? Veď je to len o tom čo sa dá do zákona . Veď dopravné predpisy niesu zákon boží ... A je pravda že ani ja nepozerám po značkách v kruháči idem automaticky vnútri mám prednosť .
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

ja ti poviem že najhoršie sú tie zákony - pravidlá ktoré majú výnimky. Takže je hlúposť aby pravidlo pravej ruky neplatilo v kruháči.
Ináč už tak je vyhláška plná nejasností - príklad Na oranžovú musíš zastaviť.... ale nemusíš ak.... Máš prednosť ale nesmieš ohroziť toho kto ti má dať prednosť ak ti nedá prednosť.... a podobných ani z voza ani na voz je tam kopec.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ludia veci urobia lepšími a múdrejšími alebo horšími a hlúpejšími.Takže pre príklady do zahraničia ako to a ono ide urobiť aj múdro nepôjdem,už som aj bez toho z tej našej pakárne rozladený,toto vedie k samonasieraciemu efektu.
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

VLADY napísal:A ma napadlo teraz ...ak budem dávať prednosť vozidlu prichádzajúcemu z prava do kruháča, tak tam ostanem stáť a ak ten kruháč bude krpatý tak aj autá za mnou a celé sa to zašupuje , a budú stáť všetci .

:3dcline: a o tom to je,taká bude budúcnosť tejto múdrosti
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mhlavaty napísal:Ludia veci urobia lepšími a múdrejšími alebo horšími a hlúpejšími.Takže pre príklady do zahraničia ako to a ono ide urobiť aj múdro nepôjdem,už som aj bez toho z tej našej pakárne rozladený,toto vedie k samonasieraciemu efektu.
- človek je tvor ktorý dodrbe čo sa dá - a to len preto lebo si myslí že to "vymyslí" lepšie. Rimania poznali beton, kúpele, mali kanalizáciu, cesty naprieč Europou - a my si myslíme akí sme hogofogo.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

treba to brat, ze bratia cesi su koumaci.. ale pekne je, ze sa tu k tomu vyjadruje skoro sto percent ludi, ktori vedia pomaly jazdit aj poslepiacky a ti zmatkari na krizovatkach a kruhacoch si to ani neprecitaju...

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 50 neregistrovaných