Toyota Prius PLUS

Diskusia ohľadne vozidiel značky Toyota

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

civicvtec
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05.04.2012 20:15
Zdieľať na Facebook

Toyota Prius PLUS

Príspevok od používateľa civicvtec »

Ahojte, uvazujem nad dalsim autom pre rodinu, mam 2 deti. Padlo mi do oka prius plus r.v. od 2016.. Mate niekto nejake skusenosti? Viem, ze prius je top v spolahlivosti. Ako to jazdi. Spotreba atd.. Momentalne mam subaru forester 2012 2.0 benzin s automatom a zmenila sa mi jazda len na mesto plus okolie. Do prace 8km a naspat. Nezmestim sa pod 10l. Aj keby som neviem co robil. A pritom to auto nie je nejaky trhac asfaltov. Najazdim max. Rocne 10 000km. Problemy nemam ziadne. Co vravite? Mam ostat pri subaru alebo ist do priusu? Pisem z mobilu, tak sorry za text bez interpunkcnych znamienok a bez diakritiky. Pekny den :b:
devilhippo
Príspevky: 109
Dátum registrácie: 25.12.2009 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa devilhippo »

Ahoj.
Osobné skúsenosti.Mám Prius r.v 2014.Na jazdenie si treba trošku zvyknúť nakoľko prevodovka je bezstupňová.Na parkoviskách je nutné dávať pozor lebo auto je úplne tiché a chodci nič nepočujú.Spotreba letná je dlhodobo 3,9 a zimná 4,4.Motor nemá štartér,alternátor,klinový remeň...
Nie je to žiadne žihadlo ale mne 73kw +elektromotor úplne stačí.
Ja som nadmieru spokojný,za mňa palec hore.
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

trhač asfaltu to nie je ale na svižné rodinné pojazdenie stačí, veľmi dobre poriešená variabilita interiéru... je to veľmi príjemný pohon, ak si mal subaru s cvt tak prejav je podobný aj keď technika úplne iná.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ak je jediným dôvodom to, že Subaru má vyššiu spotrebu a Prius by mal nižšiu (asi o 5 litrov), tak treba vypočítať rozdieľ na 10 tisíc km ako to vychádza a potom to porovnať so stratou hodnoty nového Priusu. Ale rád to urobím za Teba.

5 litrov benzínu x 1,4eur (dám vyššiu cenu, aj keď sa dá nájsť lacnejší) = 7 euro/100km, 70 euro 1000km, 700 euro 10 000 km.

700 euro je približný rozdiel medzi spotrebou Subaru a nového Priusa za Tvoj ročný nájazd.

Neviem, koľko si Prius plánuješ nechať a či si Subaru kupoval nové a teraz už chceš niečo iné, ale na tomtoM príklade som Ti ukázal, že to z pohľadu financií až tak ružové na prechod do nového nebude, lebo strata hodnoty Priusa bude v tisícoch eur už prvý rok, zatiaľ čo ušetríš na spotrebe len 700 euro.

Ale ak je dôvod omrzenie súčasného auta a vyskúšanie niečoho iného, tak to je iná vec a to by som aj pochopil. Len či Ti to stojí za to :)

To čo Ty najazdíš za pol roka, ja najazdím za 3 týždne, len tak pre srandu a nové auto mi aj tak netreba.

A ešte doplním, že toto auto je fakt extrémne spoľahlivé a jazdia na nich taxikári na celom svete. Jeden Slovák na nej jazdí 240 000 km ročne !!! A teraz už má na nej okolo 1,3 milóna km. Volá sa Andrej Demian, písal aj sem na fórum. Keď si pozrieš jeho profil na facebooku, uvidíš aj Priuska :) Jeho Prius+ je rok 2012, či 13 a už toľko km. Fakt neskutočné.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

som netušil že auto sa kupuje kvôli následnému predaju, ja auto vlastním lebo sa potrebujem premiestňovať a nejaký následný predaj som nikdy neriešil. Kupujem podľa svojej potreby a peňaženky.
civicvtec
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 05.04.2012 20:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa civicvtec »

Vieš, zatiaľ som nevydržal dlhšie pri aute ako 3 roky. Peugeot 406 2001 1.8 benzín, Honda civic 2006 1.8 VTEC, Mazda 6 2007 2.0 benzín, Teraz Subaru Forester 2012 2.0 Benzín automat 4 stupňový, čiže hydromenič, nie CVT. Nemal som nikdy s tými autami žiadny problém, olej, filtre a brzdy, sem tam náprava niečo,čapy..doteraz som jazdil každý rok cca 30 000km, ale už teraz nenajazdím, max 10 000km a aj to s 2 cestami na Slovensko (žijem v Rakúsku).Subaru nechcem opustiť, kvôli 4 -kolke, tá je proste fantastická, v zime neskutočná istota, vysoký posed. Ako rozmýšľam aj nad novým Forestrom alebo Outbackom či Levorgom, ale aj Priusom plus, aj nad Mazdou 6 novou. Každé by som chcel. Preto som sa len pýtal ohľadom priusa plus. Ďakujem
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

no svoje potreby musiš zhodnotiť sám... inak ak je potreba 4x4 a chceš hsd tak sa pozri na lexus - ale tam to nie je mpv... a spotreba asi tiež nebude za 5-6... potom ale subaru už nerobí verzie lpg?
stanox1
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 25.10.2008 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanox1 »

Civicvtec - - presne toto iste riešim ja. Chcem auto pre 5 ľudí 2 sedadlá v 3. rade sú výhoda.
Tiež najazdím okolo 10 až 15 tisíc ročne (90% mesto)
Chcem automat a veľmi spoľahlivé auto.
Rozmýšľal som nad novým ale nové cena okolo 25tisic v tej vybave nejaké 7miestne.

Ked ojazdené tak jedine Prius plus, vraj to je mega spoľahlivé za cenu cca 13tisic.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

civicvtec napísal:Vieš, zatiaľ som nevydržal dlhšie pri aute ako 3 roky. Peugeot 406 2001 1.8 benzín, Honda civic 2006 1.8 VTEC, Mazda 6 2007 2.0 benzín, Teraz Subaru Forester 2012 2.0 Benzín automat 4 stupňový, čiže hydromenič, nie CVT. Nemal som nikdy s tými autami žiadny problém, olej, filtre a brzdy, sem tam náprava niečo,čapy..doteraz som jazdil každý rok cca 30 000km, ale už teraz nenajazdím, max 10 000km a aj to s 2 cestami na Slovensko (žijem v Rakúsku).Subaru nechcem opustiť, kvôli 4 -kolke, tá je proste fantastická, v zime neskutočná istota, vysoký posed. Ako rozmýšľam aj nad novým Forestrom alebo Outbackom či Levorgom, ale aj Priusom plus, aj nad Mazdou 6 novou. Každé by som chcel. Preto som sa len pýtal ohľadom priusa plus. Ďakujem
Tak to je ťažké rozhodnovanie, lebo aj ja by som si vyberal práve medzi takými autami :) Choď sa previezť v každom a potom to jednoduchšie vyselektuješ.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

A tento Prius uz moze mat tazne zariadenie, ci este nie???
anderson
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 08.12.2007 18:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anderson »

Pred pár mesiacmi sme riešili podobnú dilemu. Namiesto Subaru BMW e61. Benzín, R6. Auto prioritne používala žena, no na cesty 70% mesto, 20% okrsky a 10% dialnice trochu neohrabané, hlavne v meste , nákupné strediská, parkovné domy..... Spotreba cca 10, žiadna katastrofa . Prišiel návrh na zmenu , žena chcela nové, v hre bol Prius. Preštudoval som hory doly. O spoľahlivosti nebudem písať, je toho na nete dosť. Spotreba ?, ak má byť čo i len polovičná, prečo nie?, Už sme boli zmierení s tým ako ten Prius vlastne vyzerá. Mestské auto. Čo tak trochu vyšší posed s rovnakou technikou ako Prius? Niečo moderné, neokukané. CHR. Bum do tmesiaca bolo doma. Skvelé vozenie po meste. Miesta pre 4 osoby dosť. V lete sa málokedy dostaneš cez 4,5 , diaľnica 5 ( ak sa naučíš jazdiť s hybridom ) , v zime cca 1 - 1,5 l viac. Na CTV si treba zvyknúť, to je pravda.
Ak bývaš v AT, dobrá správa, poistka. Platíš iba za výkon benzínového motora. Neviem v akej si skupine, žena je v 3 a platí Vollkasko 103/ mesiac, čo je v porovnaní s BMW o 60€ menej. Čo nieje zanedbateľné. Minimálne toľko ušetrí na Tankstelle . Za mňa prekvapujúco zábavné a výhodné to auto. Po pol roku možno unáhlené závery, no ak by som mal kupovať dnes , kúpim to isté
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

mastik29 napísal:A tento Prius uz moze mat tazne zariadenie, ci este nie???
- prius môže mať ťažné ale len na nosič bicyklov. Lexusy myslím môžu aj ťahať. Prius nie je na ťahanie prívesov - na to sú vymyslené iné autá.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tak som to nasiel...
Aspon u toho Auris TS je moznost tazneho zariadenia, vseobecne je pisane pre hmotnost privesu 1000 az 1500 kg podla motorizacie, pre hybridnu motorizaciu je to 345 kg.
Tak je uvedene v katalogu prislusenstva pre Auris TS.

https://www.toyota.cz/download/cms/czcs ... 806842.pdf
uwa0907419933
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 01.09.2017 22:20
Zdieľať na Facebook

Re: Toyota Prius PLUS

Príspevok od používateľa uwa0907419933 »

ahojte pani a damy, nechcem zakladat novu temu, snad si to tu niekto vsimne
najde sa pls na vychode Slovenska Prius+, prosim? (najlepsie priamo Kosice)
iba si chceme pozriet auto, uvazujeme nad kupou, ale je ich ako safranu
dakujem :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Toyota fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: uwa0911939282 a 2 neregistrovaní