octavia 1.9tdi /66kw/930 000km rok vyroby '99

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

octavia 1.9tdi /66kw/930 000km rok vyroby '99

Príspevok od používateľa julko242424 »

Ahojte odbornici.obraciam sa na Vas pre radu.kupil som druhe auto a toto auto mi ostalo zaparkovane vo dvore.mal som ho servisovane u mhlavateho a nezhodli sme sa iba v tom ze to mam predat.kedze byvam na dedine mozno pojdem na jar kupit cement tak to zoberiem na starom aute a "nove" nemusim zaspinit.hodnotu to nema ziadnu tak to predat nechcem.obraciam sa na Vas o radu ako ho mam nechat "zakonzervovane" vonku kedze bude pouzivana pomenej.myslim tym brzdy kolesa baterka prevodovka atd.peknu nedelu.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ačka vykupia všetko... :40bd:

Ušil by som na nich budu.. nasnimal by som celý predaj skrytou kamerou a po tom ako by to auto stočili a vystavili na plac, prišiel by som tam aj z ŠOI ... lol
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Keď bazárnici uvidia tie km, tak ešte Ty by si mal zaplatiť im, aby to zobrali. Nevadí, že auto je v dobrom stave. Dôležité sú km, lebo to predáva.

Kedy už konečne ľudia dostanú rozum...
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Keby sa dal kúpiť tak hneď.
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julko242424 »

pan hlavaty rozum vam nepredam lebo toho mam tiez malo ale auto ano a dam vam este aj nejaku zlavu :40bd: :40bd: :40bd:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

baterku vybrat a nabit, odlozit volakde do pivnice, auto zdvihnut na spalky aby sa neprelezali gumy, prevodovka nic, motor tiez nic, netusim co za paseku spravi odstavena nafta z bio :-(, ale vifom nic nepokazis

este som videl volakde pri mori, ze zvykli kartonom zakryt kolesa, len prilozit, aby nane nepieklo priame slnko

to je tak maximum co bych ja bol ochotny spravit pre staru plechovu bucoru :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julko242424 »

bajo diky za info.a ako casto to mam nastartovat?ci netreba?
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ja by som to doporucil aj nastartovat - kazde dva tyzdne by nezaskodili. Viem ze vela ludi ma skusenost za nahodili auto po polroku alebo roku a islo, ale proste kazde dva tyzdne by som to nastartoval.

Zase az taka sialena robota to nie je... netrva ani ziadny cas, netreba ani ziadnu namahu. Proste tie dve minuty tomu dam. Aj by som sa isiel povozit okolo dediny, kvoli pneu, tesneniam, termostatom, atd. Pekne v nedelu, babkam demokratkam by som do kostola isiel ukazat milionove auto.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Z julkom sa stretneme aj osobne,takže to píšem skôr pre ostatných.Ak chcete niekto uložiť diesla odpočívať v zime tak mu nezabudnite do paliva pridať duplu dávky VIF-u zimného. Bateriu mimo auta,pneumatiky nafúkať o pol atm vyžší tlak a dla možností odstaviť na mieste,kde nemusia byť zamklé dvere a nie sú velké rozdiely teplôt,teda- nekúrená miestnosť.
Ak vonku kde kolíšu teploty vo velkom rozsahu,tak raz za dva mesiace státia vložiť batériu a kolo komína pojazdiť až do prevádzkovej teploty,nie volnobeh a nie po 5-10 min zhasnúť.Státím sú v motore rôzne kondenzáty ktoré vytvorili teplotne zmeny,ideálne je preto ak by sa odparili a motor ich vydýchal.Za celú zimu stačia dva také štarty.Preštartovať a po pár minutách vypnúť urobí viac škody ako užitku,pozor na to.Nedozviete sa to,a zistíte až ak uvidíte povrch valcov aké má korozívne mapy,kde "odpočívali" piesty,tj kde sa naposledy prilepily a niekedy to ešte aj prstom cítiť ako vady povrchu.Väčšinou tým začína koniec motora,resp spotreba oleja
Jediné čo svedčí motoru je chod v plnej teplote.
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 39 neregistrovaných