Znicena BOSCH sviecka odstiepila z vetntilu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Znicena BOSCH sviecka odstiepila z vetntilu

Príspevok od používateľa pacok »

Zdravim, skoda octavia I 1.6 MPi, 296 000km, 2009

Ospravedlnujem sa ze zakladam zase temu,ale nechcel som pokracovat v predoslej lebo potrebujem radu od skusenejsich cim skor .Asi
sa odstiepil kus porcelanu zo sviecky(45 000km) a odstiepil cca 3mm z vyfukoveho ventilu .Takto motor dojazdil na tri valce este 1600 km so spotrebou 11 L.Otazka znie ci takato jazda mohla nieco pokaslat.Chcem este aj vymenit piestne kruzky a salky na kluke a ojniciach.Je nutne dat premerat blok motora na ovalnost?Alebo pri benzine a tych km je to v pohode.Kompresne tlaky maju tri valce nad 12. Hlava samozrejme dostane gufera cistenie a zbrusenie ak treba.Taktiez vana pojde dole a vycisti sa kos.Dakujem za odpovede.Peknu nedelu
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tak ci tak to otvoris a uvidis, ja som mal pripad ulomeneho ventila a on kunda zapadol do medzery medzi piest a valec a vyjazdil tam drazku lol , tak ci tak ale bol blok mimo aj na ovalitu, tak som spravil financne katastrofalne ale technicky spravne rozhodnutie opravit blok na suche vlozky, spravila sa generalka a islo to jak sen, iba to stalo penaze neadekvatne :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Otvorene to uz je.Ten ventil tiez mohol odpadnut ako prvy to je pravda.Aky motor si mal?Suche vlozky sli na vsetky valce ci len na jeden?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

firecko fiat, vsetky 4 boli ovalne, drazku mal len jeden, ja len tolko k tomu, ze kukni si na allegre po com idu take agregaty, mas tuctovy stroj, opravit to pojde, len si treba dat + - vedla seba :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Bosh sviečky a gum. remene nieeee
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

A ake remene maju byť , ak nie gumové ??

Zdvihacie prešivané textilné popruhy, či kožené ??

Vysvetli nam . :zg282:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Že si de.bil vieme už dávno, teraz už vieme aj to, že nevieš ani čítať...
aristoteles
Príspevky: 779
Dátum registrácie: 30.09.2009 11:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aristoteles »

Aaa... Dievcatka, uz je lepsie?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ak mas kompresiu 12 to je top motor pokial nezerie olej cez piesty
nechaj ich zit dalej.poriadna go uz stoji prachy musis opracovat valce dat kruzky po prvej go kluku na vybrus jaj utopis v tom polovicu hodnoty auta.diely z alegro su smeti musis vediet aku znacku kupit.radsej original.to je zarucene ze po 50000km to bude stale fungovat.u poriadnej go je lepsie zistit cenu noveho bloku vacsinou su skoro rovnake ako za poriadnu go.

na octaviu 1.4 tsi stoji novy blok 1500 euro.tvoj bude este menej.

daj len vymenit ten ventil sedlo ak je poskodene ak ventily mozes dat tiez vsetky zabrusit nove semeringy hlavu zrovnat proste repasnut hlavu valcov stoji to do 150 ecok vo firme ktora repasuje hlavy a naspat s tym.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nechcem branit firmu Bosch, ale... ako boli utiahnute sviecky? Ak neboli spravne utiahnute, tak vibracie mozu sposobit poskodenie keramickeho izolanta.

Jazdi ten motor na LPG?
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

cicmanec napísal:Že si de.bil vieme už dávno, teraz už vieme aj to, že nevieš ani čítať...
Typujem správne....a niekedy dosť často súhlas
pacok
Príspevky: 319
Dátum registrácie: 21.07.2009 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacok »

Motor jazdi cisto na benzin.Staram sa o dalsie 5 benzinove MPi a nikdy nic som neriesil a ani ma do tohto momentu nenapadlo ze sa to moze stat.Poznam dokonca motor kde octavka od nova za 10 rokov len v skodovke nedostala nic ani nove rozvody ani sviecky ani kable k svieckam pri najazde 110 000 km.Verim ze vsetko ma svoj moment pri utahovani nejake max.Ale verim aj to ze je malicka sanca ze nevhodnym utiahnutim sa stane to iste.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Keď si pozriem prierez takou sviečkou ako je konštruovaná tak mi príde veľmi málo pravdepodobné že pretiahnutím nad limit alebo nedotiahnutím by mohol prasknúť izolátor hlavne tá časť vnútri.Ale viem si predstaviť že taká sviečka pri vyberaní z krabičky vypadne z paprče na podlahu. A potom šup s ňou dnuká dnuk do motora.A vylúčiť sa nedá ani výrobná vada že to ide z mašiny v tisícoch za deň a skrátka občas sa nezadarí. Alebo že je to nejaká čínska napodobnenina .
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ujko mal 30 ročný Moskvič, najazdené mal niečo cez 200.000 km (všetku údržbu si zapisoval dokonca aj tankovanie) a sviečky menil za ten čas 1x, boli to nejaké Ruské, a jediná starostlivosť bola že ich raz za dva-tri roky prebehol oceľovým kartáčom.
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], citroenc3v6 a 50 neregistrovaných