Fiat Ducato II 1.9 TD , 66 kW

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato II 1.9 TD , 66 kW

Príspevok od používateľa bbystrica »

Zdravim pani :-) idem kupovat/ ak bude dohoda/ horeuvedene auto. Ducato je vo verzii bus 9 miestne a je to nizka a kratka verzia.
Motor 1.9TD/66kW pozeral som Francuz udajne drziak. Len predavajuci pise, ze horsie starty. Docital som sa, ze moze byt problem aj v cerpadle. Predavajuci menil rozvod tak otazka, mohol pohnut cerpadlom pripadne vadny zhavic? Udajne auto ide svizne/ pozriet a previezt sa idem buduci tyzden tak pisem to co popisuje predavajuci. Plus vraj klasika skrta synchron pri radeni z II na III rychlostny stupen.
Auto sa bude pouzivat na tahanie vozika z autom na preteky cca 12/15 krat do roka plus jazda okolo komina.
Poprosim o skusenosti ale len k veci ... vdaka.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Podozrenie že rozvod sa robil systémom fixka je oprávnené a tak je možné čakať čokoľvek.Horšie štarty môžu byť pre malicherné problémy na úrovni žhaviča,(väčšinou viac naraz) kde ale reálne hrozí zapečenie a zatrhnutie pri vyberaní.Vstreky to samé...pozor na autá kde majiteľa sa už pokúšali veci dať do poriadok a vedia že to nie je možné,riziko problému privelké...predajú.Motor skutočne v dobrých rukách večný,ale prevodovky majú slabé,škrkanie pri radení je klasika od určitých km vlastnosť. Synchrony niknemení,sú zvojené priam idiotským spôsobom a robiť to nik nebude.Na ten účel kolo komína ...to určite splní,ale zlé štarty budú otravovať život,preto treba skúsiť ešte pred kúpou dojednať odstránenie majiteľom,čiže tým podmieňovať kúpu,to nech rozhodne.Ak to nevie odstrániť,treba ho zabudnúť.Inak tvrdí každý predávajúci že chyba za 10 e.- no asi preto tie chyby nechajú na kupujúceho.Pozor na tieto veci,je to jeden podvodník na druhom celý štát
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

Ked som dobre pozeral tak zhavic by tam mal byt jeden a cena normalna. Je to inak motor DHX/XUD9TF/L teraz neviem presne ci Citroen alebo Peugeot.
Rozvod menil ako som pisal majitel ci na fixku alebo aretaciu tazko povedat skor si myslim, ze vyhra ta fixka :-)
Tie zhavice/ zalomenie a vstreky aj mna napadlo. Zavolam chlapa uvidim co povie ale asi odpoved nam bude obom znama :-)
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

zhavice su tam 4. jeden maju 2.8 hdi. pred vytahovanim treba zohriat motor. jeden zhavic je za cerpadlom, trosku horsi pristup, ale da sa. ostatne 3 v pohode.
ale ako prve treba skontrolovat rele zhavenia. vedelo sa prepalit
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Motor je strašne jednoduchučký ale dnes je všetko o rychlých peniazoch,takže motto dńa je odfláknúť to max. rychle a nie vyberať štarter aby sa dalo zablokovať zotrvák a pod,hlavne ak je prístup nie práve ideálny.Jedno nevie povoliť,na druhé nemá sťahovák,a tretiemu nerozumie..chudák mašina,no a ešte si zapatlať aj ručičky
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

Ved to, ze moze byt aj rele za par drobnych vadne ale ked sa pri vyberani zalomia zhavice/ vstreky...pruser :-)
Auto je dovoz v roku 2007 a terajsi majitel je v poradi druhy na SK takze kolko ma natocene motor to je velka neznama :-D
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Blízko milióna, také autá nekupuje Janko z valala, bo v ňom nedeľu zvezie gazdinu do kostola. Desať tisíc mesačne, za rok stovka v pohode, za päť rokov pol mega a čerta posuniem na slovenského sedliaka. A tam to začína, resp končí, ten servis čo mal dostať v Taliansku už nedostal, a na Slovensku o tom potom, určite len tak na parkovisku vymeniť olej, bez filtrov a posuniem peklo ďalej. Nie čerta, ale už peklo. Bohužiaľ, takto vyzerá auto park vo väčšine prípadov na Slovensku. Na opicu bolo, ale na banány nedostatok peňazí. Tak ju necháme zdochnut. :4012:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Trucker- chalan ked išiel jazdiť pre súkromníka zo ZM tak podpisoval že ak chce premie musí dať na dodávke 7t km za týždeň. To je skoro 40t za mesiac.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

Pani najazd neriesim, posledny stav vraj bol podla toho co som sa dopatral 416.xxx km. Ci je to tych 416 alebo 816.xxx neviem ani nepatram dalej. Ked posluzi dve sezony co moze byt tak cca 12 mozno 15.000 kn bude spokojnost a potom ciao vrakovisko.
Najdlhsiu trasu co bude mat tak slalom/ kopec na Morave cca tam a spat 500km tak to hadam zvladne inak len tu SK preteky a to je tak vzdy rozmedzie od 150 po 350 km.
Hadam zvladne vozik 550 kg auto ma 800kg plus pneu a veci potrebne na preteky co je cca dalsich 100 kg.
Inak zaujimave co som pozeral vsade tazne na 2000kg a toto ma len 1600kg na tazne.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Vozík má neviem kolko traktor tonu a ťahám to cez donovaly ze Feldou .Tiež len sem tam na traktoriadu na Oravu ,ale bol som s tým už aj za riekou Moravou. Ani jedna filcka sa ešte nesťažovala :40bd: :40bd: [img]https://i.postimg.cc/s19CqVMF/received-1137562736331759.jpg[/img] [img]https://i.postimg.cc/Dmt8HbkJ/IMG-20181108-143938.jpg[/img] Tak neviem čo tu stresuješ. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

Oco nestresujem ja uz nieco mam za sebou takze viem co a ako. Tahal som vozik 650kg plus auto 800kg na Zafire DTi 74kW a poviem Ti trapenie. Nastastie nie moc velke kopce ale Donovaly si dovolim tvrdit, ze tak mozno max tri ak nie sem tam aj dva. Jasne, ze pretazeny lebo Zafira ma tazne len na 1200kg.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Chlape, nehodnotil som stav konkrétneho auta, ale popisoval všeobecný stav v autoparku. Česť výnimkám, ale vidím v mojom okolí ako si ľudia kúpia jazdenku za posledné drobné, a potom tankuju po päť evri, bo aby veľa neprejazdili. Ty však kupuješ niečo na konkrétnu potrebu, a to ta dodávka určite podľa popisu spĺňa aj s minimom investície. Ja by som postupoval tak isto.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Tatko predpis o hmotnosti súpravy máš v prdeli, ale bezpečnosť zaistenia prepravovaneho nákladu máš na 1***!!!!! Gurtňu päť tonovu, yes bingo. :2f93:
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

Trucker nepotrebujem na to na co ma sluzit Ducato za 10.000 € pripadne nove. Ale ako ano su ludia co chodia na preteky a potrebuju sa ukazat a maju aj take ale to je uz ich volba. Ja proste uvazujem inym smerom a radsej cez zimu dam do auta 1500 € a nebude mat 125PS ale 150PS a uz konkurencia bude na hony od nas :-)
Ale ak sa rozhodnem pre toto konkretne Ducato tak urcite dostane to co potrebuje. Zaujimave, ze som oslovil predavajuceho nech napise, ci rozvody robil na fixku alebo na aretaciu a nejak sa mu pokazil pocitac :-)
bbystrica
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 28.09.2014 20:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbystrica »

trucker694 napísal:Tatko predpis o hmotnosti súpravy máš v prdeli, ale bezpečnosť zaistenia prepravovaneho nákladu máš na 1***!!!!! Gurtňu päť tonovu, yes bingo. :2f93:
Tak ano ja pouzivam na prevoz dve 5T gurtne ale oco pouziva na prevoz ako som si vsimol na Tvojej poznamke asi tak max 1T :-)

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 17 neregistrovaných