AdministratĂ­vna STK a EK

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

marcon napísal:no tak neviem, no ja som nemal novu administrativnu a dostal som pokutu za karticky :zg282:
Nenapisal si kedy to bolo ... Asi je tomu viac ako rok ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
uva0944710873
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.06.2018 12:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa uva0944710873 »

autokomplet napísal:Davnejsie to bolo povinne a policajt mohol za to ulozit pokutu.
Kedy dávnejšie? Pojednával o tom zákon č. 725/2004 Z. z., čiže min. 14 rokov to potrebné nie je.


Tento zákon bol s účinnosťou od 20. mája 2018 nahradený zákonom č. 106/2018 Z.z., ktorý v § 45 - Povinnosti prevádzkovateľov vozidiel
o tom hovorí nasledovné:

(1) Prevádzkovateľ vozidla je povinný
...
c) bez vyzvania a na vlastné náklady
...
4. vozidlo podrobiť technickej kontrole administratívnej a motorové vozidlo emisnej kontrole
administratívnej, ak počas lehoty platnosti technickej kontroly pravidelnej alebo lehoty
platnosti emisnej kontroly pravidelnej došlo k 
4a. poškodeniu alebo zničeniu osvedčenia o kontrole technického stavu vozidla časť A – technická kontrola,
4b. poškodeniu alebo zničeniu kontrolnej nálepky technickej kontroly,
4c. poškodeniu alebo zničeniu osvedčenia o kontrole technického stavu vozidla časť B – emisná kontrola,
4d. poškodeniu alebo zničeniu kontrolnej nálepky emisnej kontroly,
4e. výmene čelného skla,

Čiže administratívna kontrola je potrebná len ak došlo k poškodeniu/zničeniu/strate kartičiek alebo nálepiek! Ak policajt povie alebo dokonca vyžaduje niečo iné ide o prekročenie právomocí verejného činiteľa takže zapnúť nahrávanie a poprosiť o zopakovanie takejto požiadavky.
fullhd
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02.10.2016 17:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fullhd »

A ked idem do zahranicia?Nemecko,Cesko???

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 54 neregistrovaných