Opel Astra G

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

zelinka1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.11.2018 19:14
Zdieľať na Facebook

Opel Astra G

Príspevok od používateľa zelinka1 »

Dobrý večer prajem. Idem si k vám po radu. Vlastním Opel astra G 1.4 16V 66KW benzin/LPG
Ráno keď naštartujem (iba keď je vonku chladno) tak po chvíli začne mať auto divný zvuk ako keby islo na 3 valce. Vibruje a nemá tah. Naskoči check kontrol. Niekedy stačí vypnúť a naštartovať znovu a ide bez problémov.. keď už je motor zohriaty, ide ako ma.. sviečky sú nové originál na lpg.. vymenený palivovy a vzduchový filter. Keď to blbne tak cítim nespaleny benzín. Poraďte prosím ak máte s týmto niekto skúsenosť na čo sa zamerať najskôr...dakujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ide o dosť bežný problém a vola sa to adaptacia riadiacej jednotky a preberanie dát /konkretne palivovych máp/ medzi RJ motora a RJ LPG

Tiež by bolo dobre,keby si uviedol aj čislo tej chyby P 0xxx

Dá sa predísť tým odchýlkam v spaľovaní benzinu tak,že budeš tankovať len 100 oktánovy benzin ,bez biozložky
pokiaľ maš blizko do PL , odporučam natankovať VERVA 100 od Orlen, cenovo to vychadza lacnejšie ako za 95 tankovanú na Slovensku.

Na mojom aute to robí opačne, ked nemám LPG /som niekde v noci na dialnici cez A napr./ a pojazdím niekolko desiatok km na benzin vkuse tak sa RJ adaptuje na spalovanie benzinu a po natankovaní LPG je prvých 10-20 km na LPG akosi rozpačitých, motor je lenivý a nema taký ťah,hlavne z nizkych otáčok
zelinka1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.11.2018 19:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zelinka1 »

Ďakujem za odpoveď. Sused mi urobil aj diagnostiku a pamätám si že to bolo 0300 a 0302 . Podotknem ze som si dala kvôli tomu vymeniť aj stredovy aj koncovy výfuk.. tak či tak musel.. dokonca som si všimla že keď kurim v aute a auto stojí cítim plyn..bola som na diagnostike a tým priamo u lpg.nenasiel nič.. včera som mu volala ze za jazdy to nerobí len keď stojím tak mám to prísť ukázať.. tak som zvedavá či sa nevyrieši aj ten problém čo mám.. poviem na rovinu som zúfalá.. nikto nič nevie.. ten benzín vyskúšam lebo pl mám kúsok.. :3035:
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

laco-co to znamena ze RJ sa adaptuje na benzin alebo plyn?Vysvertlis nam?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

laco mysli najskor posun v korekcii dlzky vstreku, to jedine sa vie menit v snahe dostat beh motora pri danom palive do lambda okna...

trosku kostrbato to napisal ale v zasade bych sa s nim nehadal, moj prispevok k tomu, treba navstivit plynara aby to nelietalo hore dole pri prepnuti medzi palivami :41c2: ono sa to pri beziacej lambde ani nepozna na chode, pozna sa to pri studenom starte prave, ked este udaj z lambdy neni

ale treba samozrejme vedet aj ci ostatne je ok, taka membrana v reduktore, sviecky, stav vstrekov benzinu, palivova pumpa, celkovy stav agregatu musi byt v poriadku, az potom ma zmysel sa zaoberat nastavenim plynu
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
zelinka1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.11.2018 19:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zelinka1 »

Ďakujem.. ku plynárovi idem vlastne kvôli tomu že mi smrdí plyn v aute keď stojím a mám naštartovane... to čo ste spomenuli skúsim dať skontrolovať. Ďakujem
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

To,že Ti smrdi plyn v aute ked je studeno-poloteply motor,
za to možu nečistoty v splyňovači, konkretne ja tam mam akusi mastnotu..
Pomože prepinať na LPG manualne, PO dosiahnutí pracovnej teploty motora.. spáli sa trochu viacej benzinu ,ale nie je to na škodu,
vtedy nebude nič smrdieť vnutri kabiny...
zelinka1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 24.11.2018 19:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zelinka1 »

Laco ďakujem vyskúšam. Ale načo to potom robia tak že mne sa automaticky prepina tak za cca 3 minuty z benzinu do lpg? Vyskusam to urcite manuálne prepinat a uvidím čo to bude robiť.
Napísať odpoveď

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných