Zakonne poistenie tahac

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Nuž, ja som to nepočítal, to hovorili oni ale jazdia 24h denne na cca 70km.dajme tomu, že 60km je zpoplatnenych, čiže 0,21€/km. Reálne sa dá spraviť 1 cesta s nákladkou a výkladkou za 2h, za 24h to spraví 12x ale rátame len 10x co je 600kmx 0,21€=126€ za deň x dajme tomu 250 dní = 31 500€ za rok co pokryje Go prevodovky aj 4x. No reálne ušetria možno ešte viac.
Ešte dodám k tomu servisu JD. Poznáš nejaký drahší? Hydromenicove prevodovky ako má JCB a pod sa dajú reálne servisov at za cca 4000€. Ono sú to dosť triviálne jednoduché veci a v podstate sa tam vždy rosypu lamely co je nenakladna záležitosť. Najdrahšia je práca a olej. No nesmie to robiť servis JD ????
dagobert
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 19.03.2012 19:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dagobert »

Ok ved ja sa nehadam len sa mi zda strasne robit kazdy rok prevodovku a este 4krat :zg282: Tu tiez jazdia traktory s velkoobjemovymi privesmi a prevodovky drzia. Ale su to JD a tie idu 45-50 km/h. Oni casom spoplatnia aj tieto supravy,je to len otazka casu.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Preto, ak je veľa prepravy, sa oplatí nákladiak homologovany ako traktor. Prepravné rýchlosti vyššie, spotreba výrazne nižšia a vlastne celkové náklady nižšie. Len škoda, že u nás to nemôže byť ťahač návesov ale len prívesov.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Acon priblizil by si co znamena nakladiak homologovany ako traktor a ako to funguje?Ked dobre rozumiem nakladne auto napriklad typu liaz,tatra sa prepise akoby to bol traktor a potom sa plati poistka ako za traktor a je to oslobedene od myta?Zda sa mi neuveritelne ze taketo nieco bxy fungovalo na slovensku.Ked ano ako a kde sa to vybavuje?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Nie. V niektorých krajinách sa dá spraviť lokálna homologacia na T ak auto spĺňa dané podmienky. Je to možné v D a NL a v CZ. V CZ to robí len Tatra (ono ani nič iné nemá zmysel posielať na pole a čakať, že to pôjde rýchlo). No žiaľ, iné krajiny túto lokálnu homologaciu neuznaju a také auto už na KO prekvalifikuju na N. Najďalej je v tomto Tatra, ktorá má od Jan. 2017 globálnu homologaciu na podvozky 6x6. No v EÚ nie je uznaná točnica ako spájanie zariadenie takže sa stavia ako nosič výmenných nadstavieb. Samozrejme ma spájanie zariadenia ako traktor a tak isto traltorovu hydrauliku. Robil som aj kardanovy pohon. Nutna je ochrana kabíny tzv. ROPS. Rýchlosť obmedzená na 70km/H co je vzhľadom na použitie flotačných pneumatík pochopiteľné. Je v plane homologacia aj 8x8 co je pre SK podmienky vhodnejšie. Daj si do youtube Tatra agritruck, je tam toho dosť.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Aha uz rozumiem.Pozrel som si video len skoda ze to nieje nic premna.Premna ako maleho zivnostnika by sa cena takej novej tatry nikdy nevratila.Ale pre polnohospodarov kde sa ten stroj vyuzije je to efektivne.Aj sa mi mari ze som taku tatru videl niekde pri Seredi.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Tak to je pre veľké podniky co majú 3000ha a viac. Na SK je zatiaľ len jeden traktor (Tatra) no predal som pár 8x8 agritruckov. Na Liptove mi jazdí taka referencia 8x8 velkoobjeme + cisterna s 9m hadicové aplikátorom a 21m3 rozmetadlo hnoja. Pod ZV zasa velkoobjem a vyklapač na komodity... No pre malých farmárov to fakt nie je. Len podvozok bez nadstavby stojí ranu.
pajtyi
Príspevky: 411
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Ale co som pri Seredi videl tu tatru tiez mala pneumatiky ako su na videach a tahala taky specialny obrovsky naves co malo sipove pneumatiky.Este som aj kukal ze co je to za monstrum.Tu unas v NZ ma stavebna firma 2pomerne nove tatry.1x2napravova a 1x3napravova.Kedysi otec vlastnil 2kusy tatra148 lesovoz.Ako chlapec som sa na nich vyburil ked mi dovolil soferovat v lese :3035:
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Pri NZ si videl traktor 6x6 ťahač s navesom z CZ a 8x8 velkoobjem tiež traktor z CZ. To vrátilo späť.
vsevetko
Príspevky: 967
Dátum registrácie: 19.03.2017 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vsevetko »

pajtyi napísal:nakladiak homologovany ako traktor
V Česku idú klepnúť po prstoch Tatraktorom.

https://ekonomika.idnes.cz/traktor-kami ... omaci_kafi

https://hradec.idnes.cz/traktor-nakladn ... zpravy_tuu

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných