Kia Ceed 1,4 66kw 2010

Diskusia ohľadne vozidiel značky KIA

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

luckinno
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.06.2018 18:10
Zdieľať na Facebook

Kia Ceed 1,4 66kw 2010

Príspevok od používateľa luckinno »

Čaute mám hore spomínanú Kiu Ceed, teraz sme ju kupovali, bol tam uplne prasknutý katalyzátor (vypadané vnútorné mriežky) tak sme tam dali nový, tak isto sme vymenili obi dve lambdy lebo nám diagnostika ukazovala, že tie môžu byť zlé...a tiež tam chýbal snímač brzdového pedála. To všetko sa spravilo a auto je stále extrémne lenivé. Vôbec nemá výkon. Ako keby išlo stále na núdzový režim len neviem ako to zistiť, pretože MIL kontrolka svietila, ale vymazali sme chyby tak zhasla. A Auto sa správa tak, že keď stojí viem mu pridať normálne na 5000 otáčok...pri jazde jednotku ešte vytočím na nejakých 3000 a ostatné prevodové stupne max. na 2000 otáčok...auto na 5ke ide nejakých 70km/h maximálne. Viete mi niekto poradiť čo s tým ešte môže byť? Keď som to napichol na diagnostiku tak mi vyhadzuje len chybu s tou lambdou ktorá sa vymenila.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ahoj,
To si menis sam alebo s nejakym kamaratom,ked v tom takto tapete?

Fundovane ti tu poradia znalejsi, za mna len tolko, ze si precitaj aj vyhradne kia klub forum, ked uz si si kupil tatosa.

Co mna od tohoto auta odradza su velmi caste problemy so skakanim rozvodovej retaze.


Kolko stalo aky ma najazd km?
luckinno
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 03.06.2018 18:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa luckinno »

170 000km original...bolo to firemné auto a neviem kolko stálo...a netuším aký zmysel má otázka či to robím sám alebo s kamarátom. Tým som chcel len povedať, že čo bolo zlé to sa vymenilo.
xsrvts
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 09.01.2014 22:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xsrvts »

neni to ten motor, co ulomky z katu sa dostavali do motora a tym ho zabili komplet cely?
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

no chce to diagnostiku, nie čítačku chýb. Auto v takom veku a nájazde podľa mňa nemá čo mať vysypaný kat. A keď sme pri ňom - katalyzátor na prach - recirkulácia plynov - vydreté valce.... tu ti neporadíme, chce to diagnostiku a poctivú kontrolu všetkého... inu firemné auto - ak mala 1.4 jazdiť museli ju žmýkať - dajme tomu že 170 000km firemných je 350 000km súkromných
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Asi sa teda nevymenilo vsetko co bolo zle, ked to stale nejde. Vies aky zmysel ma ta moja otazka?
Ja nie som ziadny znalec ale viem ze zniceny kat moze mat pricinu v nedokonalom spalovani napriklad. A na to uz treba niekoho co sa trochu vyzna.

Hej tiez som cital zopar prispevkov o rozpadnutom kate a natahanych ulomkoch do motora. Mhlavaty tu aj vysvetloval preco sa tak stane. Nemusi si tak byt, ale taketo pripady, plus pripady so skocenou retazou by mi stacili na to aby som sa bal v tom sparat sam. Radsej to dat niekomu, co sa aspon trochu vyzna.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Asi som nezachytil vyprávanie mhlavateho o tom ako sa ulomky rozpadnutého katu dostanú späť do motora....
Nejak tomu nerozumiem a rad by som sa dozvedel pointu celeho tohto procesu..
Ja doma ked splachnem zachod, tak sa mi ta splachnuta voda nedostane naspäť do vodovodného kohutika,aby som jej napil, lebo je splachnutá...
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Velmi inteligentne prirovnanie Laco, ako vzdy.

Skus sa spytat googla:
kia katalyzator site:forum.autobazar.eu
pedro727
Príspevky: 1119
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Výfuk je ok? Nieje upchatý po tom rozpadnutom kate?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

O príčine rozpadu katalizátora môžeme iba špekulovať.Ak motor nie je zaťažený genetikou už z konštrukcie tak by to nebol ťažký úkol ale vec ktorá sa môže stať ktorémukoľvek benzinovému agregátu ktorý je katom opatrený,čo sú dnes všetky.Sú dve možnosti pre začiatok rozpadu,jedna mechanická (je to keramický materiál) druhá pre zlé spalovanie,to je väčšinou dohorievanie paliva,alebo chyba naopak horí chudobná zmes (horí vysokou tepotou) alebo výpadky spalovania a občas kat dostane aj nezapálené palivo ktoré dohorí tam,rozsah v intervale od nekonečna do nekonečna.
Ale je tam nejaká lambda pred a nejaká za. A to nie je pravda že jazdíme,do katu na tečú kýble paliva,alebo naopak,a my o tom nevieme.Vieme,pretože lambda je špicel,hlúpy kyslíkový špicel čo donáša RJ informácie o stave kyslíka v spalinách.Je to sluha,to nie je žiadny pán v menežmente,to je prvá chyba myslenia aj mechanikov,čo spôsobuje že sa sondy menia úplne bežne ako prvá vec po hláške chyby.A málokedy sa v gazdovstve niečo zásadné zmení ak jeden sluha dostane vyhadzov.A starý aj nový hlásia že na obzore je požiar.Tak príde huj a vyhodí aj nového,ale ani ten nevie zahlásiť iné,než že tam horí.No a o tomto to je.
A ja schytám kritiku že píšem dlhé príspevky a dá sa to pár vetami...takže mu odovzdávam slovo
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Ale pán Hlavatý treba byť nad vecou - ja tiež ovládam jednu profesiu a že nie tie ostatné - to je normálne. Kritika nebola priamo na vás ale na tých ktorí robia blbcov z laikov ktorí nie vždy pochopia váš text. A že sa vo vašom texte človek môže stratiť je fakt.
Napísať myšlienku na papier tak aby sa neplytvalo slovami a pritom tomu porozumel ten kto porozumieť mal je umenie. Talent plus práca.
Vy ste umelec v automechanike a holt nie v štylistike. Zatiaľ.
dalimaly
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.05.2016 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dalimaly »

tiež som premyšlal nad touto značkou auta, ale už sa mi ovela viac pači nova Sportage, než ceed. Aj cenovo to už nie je taky velky rozdiel. Len uplne nove su dost drahe. Vedel by niekto poradit, kde kupit lepšie ojazdene auto a za dobru cenu? Idelane na uver?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Xentry presne o tom to je.A tak už píšem stále menej (sem) a viac tam kde to píšem ľudom z profesie.Pretože ak hjundai je dobrý v tom svojom,nech radí v tom svojom.Nechodím robiť komentáre na lekárske fórum,ani murárske,ani iné mimo mojej profesie.Nech sa každý vyjadruje v tom svojom,a ak nie je vo svojom,nech sa radšej iba pýta.Krátko a stručne,prípadne hrdo a odborne.Nemám feizbuk ani ma podobné hovadiny nezaujímajú,nestarám sa o iných,ale tiež nepotrebujem aby ktokoľvek rozoberal čokoľvek iné ako odborný obsah,tobôž osobu atd.Neviem prečo majú ľudia potrebu riešiť iné,než sa žiada,a sr--ť na riešenie doslova všetkého čo je prepotrebné,to je asi genetická predispozícia národa či kieho Árona.
Potom že je SVK čierna diera vesmíru,a nikto nikomu a nič (okrem zlého),a zadara už vôbec nič.Nikto nepublikuje,žiadna odborná literatúra v tejto džamahírii nikdy nevyjde,tu tak akurát Ctrl C a Ctrl V a ešte na to pozerá pokojne 5 mil. ľudí miesto aby zobrali hnojové vidly a zdvihli riť a zjednali nápravu.Potom že čo môže všetko zdrhne
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

nieco podobne mal znami ako sluzobne. ze 100koni. hladali sme hore- dole v rozsahu otackomera nedali sa najst. kde iny predbiehal na 4ke s prstom v nose toto muselo ist dole az na 2ku!!! a rucicka v cervenom...rozumej nevliect sa v protismere 91,5 s kamionom vedla iducim 90. :D asi preto je ten vas v takom stave ako je.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Milan - ale tu ide o to že ludia v honbe za pohodlím alebo pozerstvom celkom zabúdajú na obyčajný sedliacky rozum. Prečo ja opravím svoje autá za 10 eur, alebo ma poruchy celkom obchádzajú??? Prečo mne plynári vracajú 85% z toho čo im dám ako preddavky, vracajú mi aj elektrikári a na vodu nedoplácam aj keď celé leto polievam zahradu. :41c2: A takýchto prirovnaní by som našiel mnoho.
Ja to vidím tak, že jediné čo tomuto národu chýba, je rozum predchádzajúcich generácií. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "KIA fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní