Poisťovňa nezaplatila časť PZP

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Najvyšší súd SR, číslo konania 2 Obdo 48/2012. Škoda, ktorá vznikla v dôsledku dopravnej nehody predstavuje hodnotu nákladov na opravu vozidla bez zohľadnenia amortizácie pri nových náhradných dieloch. V konečnom dôsledku poškodenie vozidla dopravou nehodou a následná oprava použitím nových náhradných dielov vozidlo nezhodnocuje. Každou dopravnou nehodou, ktorou je vozidlo poškodené, sa vo všeobecnosti jeho technická hodnota znižuje. Správanie poškodeného len viedlo k tomu, aby obnovil stav vozidla pred dopravnou nehodou. K vynaloženiu nákladov na opravu bol poškodený donútený dopravnou nehodou. Poškodenému musí byť kompenzovaná ujma, ktorá vznikla z titulu dopravnej nehody. Poškodený nepoužil na opravu vozidla nové diely, ktoré by nesmerovali k obnoveniu prevádzkyschopnosti vozidla. Poškodený nepoužil ani nové diely, ktoré by nesúviseli s opravou poškodeného vozidla. Uplatnenie „amortizácie“ by bolo porušením zásady neminem laedere – nikoho nepoškodzovať. Účelom zákona je aby sa poškodenému jeho právo na náhradu škody v plnej miere kompenzovalo, čo je v zhode aj so spravodlivým výkladom zákona.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik ale tento rozsudok nič nehovorí o vzťahu škodca - poisťovňa - poškodený.
Majko ak ten čo do teba nabúra pri nehode zomrie ,budeš sa súdiť s jeho vdovou a malými deťmi??? alebo počkáš kým deti vyrastú a budeš chcieť aj úroky???
Chcel som len povedať to , že každý deň sadáš do auta s vedomím , že sa môže stať že niekto do teba nabúra alebo ty do niekoho. Ak toto vedomie neunesieš , tak nepatríš za volant. lol
Som zvedavý čo by si spravil ak by ti niekto na križovatke ROZSTRIELAL pneumatiky, pretože si mu vraj nedal prednosť. Mne sa to stalo a nechcel som aby mi to hradila jeho poisťovňa z pzp :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco hod si do "gugla" c.konania, mas to tam cele aj s poistovnou...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Hodil som si a prečítal , lenže v tomto prípade odporca nie je šofér vozidla ale poisťovňa. Teda to potvrdzuje moje tvrdenie , že pokial nebol alkohol alebo úmysel sposobiť nehodu tak ža možu bozať v riť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

ale ved na to som narazal... platim si pzp tak preco mam doplacat, a naopak preco ma zostat poskodeny poskodenym...

oco ale bozat v rit ta mozu len v pripade ak nezavinis nehodu s autobusom plnym hokejistov z NHL..to by si mal smolu, tam by to asi strop PZP nepokryl
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Mám ešte v pamäti prípad keď NDS naúčtovala za malinkú meteorologickú búdku pred tunelom Sitina 136 tisíc eur.Len šofér mal smolu lebo nafúkal
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
majo2589
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 22.11.2018 12:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majo2589 »

Ahoj. Tu teraz nejde o to ci bol alkohol ale poistovna je na to aby platila, to mas ako so zdravotnou, platis a mas z toho hovno, stale platis, to iste dochodkove, platis, nedajboze sa nieco stane a si mrtvy skor ako dozijes dochodku a tvoja rodina z toho nema nic len nasi politici a spoluobcania, takze sa treba zamysliet nad tym storocnym chorym a zastaralym systemom.
Ak je pzp zaplatene, poistovna tebe ako poskodenemu ma vyplatit celu sumu opravy a basta, nato je.
A nie kazdy rok zvysovat poistne a ked dojde na lamanie chleba tak my nic my muzikanti.
Ked budeme takto reagovat a argumentovat ako ty, nikdy nic k lepsiemu sa nezmeni. No a dalsia vec, vodicaky nevydavat za dva tyzdne kazdemu co ma na to vek, niekto na to nema vlohy a nikdy z neho nebude vodic, stretavam sa s tym kazdy den, staci ze zaprsi, nedajboze sneh.

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: citroenc3v6 a 44 neregistrovaných