Reklamácia záručnej opravy po uplynutí záruky na auto

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

Poucte ma pane o spotrebitelskej zmluve prosim. Budem Vam vdacny.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

Tiež si myslím že ak sa skončila záruka na vozidlo tak sa skončila aj záruka na vymenený diel ktorý bol v záruke vymenený. Na auto je daná záruka ako na fungujúci celok a to si výrobca počas záručnej doby splnil.
Za ten diel určite zákazník neplatil takže niet čo žiadať naspäť.
Samozrejme skúsiť to treba,možno sa k tomu výrobca postaví čelom a nie chrbtom.
draik
Príspevky: 287
Dátum registrácie: 19.03.2011 13:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa draik »

Mysleli už viacerí a nie vždy to dopadlo zrovna najlepšie. Táto záležitosť je vyriešená tak, ako som uviedol, judikátom z roku 1982, ktorý sa v súdnej praxi uplatňuje až doteraz, keďže príslušné ustanovenia Občianskeho zákonníka sa nezmenili.
Rovnako začne plynúť nová dvojročná záruka aj v prípade, že v rámci reklamácie došlo k výmene celej veci za novú.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

pedro727 napísal:Tiež si myslím že ak sa skončila záruka na vozidlo tak sa skončila aj záruka na vymenený diel ktorý bol v záruke vymenený. Na auto je daná záruka ako na fungujúci celok a to si výrobca počas záručnej doby splnil.
Za ten diel určite zákazník neplatil takže niet čo žiadať naspäť.
Samozrejme skúsiť to treba,možno sa k tomu výrobca postaví čelom a nie chrbtom.
- aha tak podľa tejto "logiky" neexistuje záruka na náhradné diely ktoré sa použijú v aute staršom ako je doba záruky. My sa tu nebavíme o záruke na auto ale o záruke na diel.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Predpokladám že výsledok nie je možné predvídať,hoci po právnej stránke to vidím identicky ako draik.Ale vec sa bude (mala by) posudzovať na základe zistení ktoré prídu po demontáži.A tak na žiadne právne doťahovačky zrejme nepríde.Pretože vec má viacero možných rozuzlení v čom problém spočíva.A treba si byť vedomí toho,že vada sa vôbec nemusí týkať vymeneného dielu,čo aj silne predpokladám ak už nechcem napísať že si tým som istý.Pretože pri probléme pracovného valca by tam musel byť ešte jeden vedľajší problém ktorý spomenutý nie je.Jedine v takom prípade môže byť za vinníka označený pracovný valec.Hydraulika nepustí konšpirácie,dajú sa iba krútiť argumenty alebo dokonca paragrafy.
To že sa vec stala prvý raz v čase jasnej záruky a bola riešená ako bola,neznamená že sa tu operuje pravdivými informáciami(teraz nemyslím zo strany majiteľa auta)
Pretože náklady v záruke kryje importér (výrobca) je prístup k oprave diametrálne odlišný a môže sa hravo vypomstiť autorizáku teraz.Pretože ak prvý raz bola oprava klamaná,nemôžu operovať že sa to nemohlo stať opäť.Presnejšie povedané,klamali prvý raz a to je celý problém teraz,z ich strany.Ako z toho vyklučkujú bude zaujímavé sledovať.
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

hjunday viem o čom sa bavíme ,možno aj má draik z právnického hľadiska pravdu, ale tak ako on vie paragrafy krútiť vedia aj iný.
skôr si myslím že bude niekde finta,ak chceš niečo reklamovať musíš mať doklad o zaplatení ak ho nemáš tak dovi. podľa mňa to bude stáť na niečom takom.alebo že ti tam nedali nový diel, neviem o tom že by to bola ich povinnosť, možností je veľa...
Naposledy upravil/-a pedro727 v 20.11.2018 10:33, upravené celkom 1 krát.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

cital si odkaz ktory som dal na predoslej strane?
milansabo
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 28.02.2015 19:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milansabo »

Pri zarucnej oprave, zakonnej aj predlzenej, plati 24 mesacna zaruka na vymeneny diel! To je zistenie SOI.

S tymto problemom mam aktualnu skusenost. Cela "story" je popisana v tejto diskusii

skoda-zaruka-na-zarucne-opravy-t74185.html

Drzim palce! :zg282:
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Treba zájsť do servisu kde bola vykonaná oprava, spísať reklamáciu na opravovany diel súčiastku, a na základe odpovede zo servisu ďalej riešiť rôznymi spôsobmi :
Dohodnúť sa spôsobe výmeny, oprave
Kontaktovať importéra
Podať podnet na UI SOI
Prizvať znalca z odboru, na základe odborného posudku kladného v tvoj prospech podanie žaloby
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

Toto je v servisnej v dodavke. https://postimg.cc/2qwJh99k
pedro727
Príspevky: 1120
Dátum registrácie: 22.03.2009 13:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pedro727 »

milansabo, nieje tam náhodou napísané že na nový diel platí 24 mes záruka? a nie na vymenený diel?vymenený diel sa musí = nový diel?

teraz skôr otázka na draika ,prikazuje nejaký zákon vymeniť tento diel za nový?alebo len vykonať opravu. pýtam sa preto že prax je bohužiaľ iná a jedna lastovička leto nerobí.

priznám sa že ten dokument som čítal ale toto môže pochopiť dokonale iba asi právnik, nieje mi jasné či dostali pokutu zato že to nebolo v zmluve ,alebo že ti to neuznali, alebo za to že mali tú zmluvu zle postavenú.

autolaik dal som ti to v predošlom príspevku červeným.

no podľa toho čo som si teraz prečítal v príspevku nadomnou sa to pekne zamotáva a začínam mať pocit že si vybojujeme ďaľšiu tzv. právnickú "kľučku" a počas záruky nám budú montovať diely repasované a nie nové.
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

Milansabo co si vlastne dosiahol s rozhodnutim soi?Vzhladom na tvoj pripad asi velke gulove, ci opat ti vymenili dobre cerpadlo?Lebo Gabriel dostal pokutu za nezrovnalost v zlmuve
julko242424
Príspevky: 81
Dátum registrácie: 12.01.2017 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa julko242424 »

Pan Hlavaty mi pri poslednej navsteve unho povedal ze prevodovka a turbo sa dozije DO 50 000km.co hovorite ked to klakne po 45 tisicoch mam tam ist na reklamaciu? :40bd:
vilaanalka
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 31.08.2018 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vilaanalka »

Julko, staci ak vratis vysvedcenie na zakladnej skoly.. Lebo DO 50 0000 je interval je od 0 do 50 000 km.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Juro ako to skončilo?

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty a 8 neregistrovaných