moje prve auto

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

kazimir napísal:Chapem co myslis, ja hovorim iba o dostupnosti na trhu. A ta je pre tie auta co spominas horsia.
Menšia ponuka by ma neodradila, jednoducho tie autá už nie sú tak v mode, menej ich behá menej ich je na predaj...
Ja mám Legacy skoro 8 rokov a tých je v ponuke dlhodoboo tolko že sa to dá zrátať na dvoch rukách, alebo iba jednej a vôbec nič to neznamená

Trebárs jedničkových Fabií tu behá stále mraky, je ich kopa na predaj a od dobrého auta to má tiež daleko, je to niečo ako Grande Punto, ba možno aj horšie, akurát Fabiu I má človek za polovicu

Ked idú ludia kupovať auto tak sa skoro vždy tlačí na vek, hádam si za svoje peniaze nekúpia skoro 20 ročné auto
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko mám skúsenosť že výrobky vyrobené pred 20 rokmi ešte aj tolko vydržia , bohužial to čo vyrábame dnes má problém vydržať záručnú dobu. lol Môžem dokázať túto svoju teoriu na nespočet výrobkoch používaných v domácnosti. Počínajúc žehličkou cez vysavače ,vrtačky zváračky,kotle a samozrejme aj autá a iné motorové stroje.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Filozofia výroby aut sa od základov zmenila,preto môže 18-20 ročné auto pokojne prežiť všetko dnešné.Tie autá v období 10-20 rokov späť sú v podstate závislé najviac na tom,či prežijú korozívne,ale tam bolo vyrobené najviac technicky zdarilých,spolahlivých a výdržových modelov.Dnes sú dostupné za doslova bicyklové ceny a nájsť sa stále dajú aj kusy vo výbornej kondícii.Ibaže silnú rolu hrá práve morálne opotrebenie,preto honba za ročníkmi,ale to už si musí každý usporiadať vo vlastnej hlave čo je pre neho dôležité.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

pre zadavatela - nemas ziadne navyky, ani nevies, ktore auto ti sadne, a co by ti vyhovovalo vo vybave - bez urazky- je to zo skusenosti... nevyhadzuj vela euro za prve auto, aj tak bude na velmi kratko, alebo budes bez auta... zacinal som na autach, ktore dnesna generacia tazko spozna aj na obrazku a koncim v autach, ktore sa tu pre narocnost takmer nespominaju,alebo len s obrovskou davkou zavisti - hladaj len urcity kus, bez hrdze, lahko opravitelne a spolahlive aspon ako-tak. Spotrebu ak nemusis, tak velmi neries, to doriesis na dalsich vozoch, ani na vek nepozeraj - cim starsie, tym spolahlivejsie. Pozeraj kus od kusa a nie daleko od bydliska- zbytocne prejazdis peniaze. Drzim ti palce, aby si sa neoplachol.
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa didoop »

Urcite nesrpav chybu ze kupis ako to prve co si vyskusal. Chod a vyskusaj viacej typov aut - aspon 2-3. A ako je nadomnou spomenute, najlepsie co najblizsie pri bydlisku. Urcite ho nekupuj sam a zober si aspon nieakeho mechanika / autickara. Auta to budu s chybami, no treba si hned po prehliadke otvorit autodiely a pozriet co ako moze stat a samozrjeme potom podla toho znizovat cenu.

Neviem co tu maju ostatni problem s puntom II, podla mna idealne auto pre zaciatocnika, len treba vybrat lepsi kus. Do 1000ky sa zmestis aj s prvym servisom, poistka do 20e 1/4 rocne, diely vsade neskustocne mraky za drobne. Samozrjeme sa bavime o 1.2 8V.
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Veľmi sympaticky to charakterizoval lorak777...na prvom získať návyky,preto ísť do výdajov z dobrým rozmyslom.Raz vydaná koruna je už stratená koruna.Myslené sú tým výdaje ktoré idú do stratena pretože nesplnili ciel.Čo takých aut je,ktoré mimo tankovania nechcú prakticky nič,sú ich mrte,a to na celé dlhé roky.Ale všetko padá na hlúpo postavených požiadavkách pri vyhladávaní plus často malá trpezlivosť počkať si to "svoje".A rada od loraka že - nie ďaleko od bydliska a ľahko opraviteľné...to sú základné atribúty,ktoré sa vždy vyplatia.Za takmer 50 rokov za volantom človek prešiel možno 200 autami,možno aj viac,na kadečom sa popálil,v minulosti na nedostupnosti dielov,dnes pre podvádzanie na trhu aut,preto aj podporujem už opísaný názor pretože je maximálne aktuálny.Popáliť sa kedysi a dnes...v tom je kolosálny rozdiel.Triezvy výber a veľa šťastia.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

didoop napísal:Neviem co tu maju ostatni problem s puntom II, podla mna idealne auto pre zaciatocnika, len treba vybrat lepsi kus. Do 1000ky sa zmestis aj s prvym servisom, poistka do 20e 1/4 rocne, diely vsade neskustocne mraky za drobne. Samozrjeme sa bavime o 1.2 8V.
Punto II je dobré tak pre svokru ktorú neznášaš

1. Komfort = NULA
2. Podvozok z teba vytrasie dušu = NULA
3. Priestor = NULA
4. Predné svetlá = NULA, alebo aby som bol objektívny tak -5
5. Serie sa na tom elektrický posilňovač, som ho opravoval

Mal to otec a absolvoval som na tom cestu domov cca 30km, keď kúpil Berlingo.
NIKDY V ŽIVOTE aj keď to dnes stojí pár šupov, bolo to rozpočtové auto a všetko tomu aj zodpovedá

Kapitolu života kedy by vlastnil Punto môže kľudne preskočiť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ivko v tom prípade by som odporúčal PUNTO 1
1.komfort - dá sa posúvať šoférova sedačka
2.podvozok trasie - výborná prevencia proti mikrospánku
3.priestor - pre jedného ho má aj navyše, aostatní nech chodia MHD
4.predné svetlá -super dajú sa dokonca prepínať dialkové a stretávacie.
5.nekazí sa elektrický posilovač ,lebo ho nemá
Mal som ich niekolko a od neho lepšie bolo naozaj už len UNO ale to sa už ťažko zháňa
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ivko by mohol byt clen dramatickeho kruzku, zivot neni 1 0 ;-)

keby uz punto2 tak pofacelift, oni to vedeli o tych svetlach tam tam dali poriadne a servo je tam tiez ine, ale to je u kazdeho auta ze sa kupuje pofacelift, to je znama vec :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
cyrilix
Príspevky: 157
Dátum registrácie: 24.10.2012 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cyrilix »

Skús si pozrieť aj suzuki swift, celkom solídne autíčko a je z čoho vyberať.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

ivko1 napísal:
kazimir napísal:Chapem co myslis, ja hovorim iba o dostupnosti na trhu. A ta je pre tie auta co spominas horsia.
Menšia ponuka by ma neodradila, jednoducho tie autá už nie sú tak v mode, menej ich behá menej ich je na predaj...
Ja mám Legacy skoro 8 rokov a tých je v ponuke dlhodoboo tolko že sa to dá zrátať na dvoch rukách, alebo iba jednej a vôbec nič to neznamená

Ked idú ludia kupovať auto tak sa skoro vždy tlačí na vek, hádam si za svoje peniaze nekúpia skoro 20 ročné auto
Vieš čo, suhlasim, ze novsie nemusi byt lepsie ako o 5 rokov starsie. Ale stale mam nazor, ze nie az v takych extremoch. Vsimal som si 406ky v reale v okoli aj v ponuke a aj tak mi to pride pritiahnute za vlasy so vsetkou uctou.

Jeden pekny kus na celu SK a to iba z fotiek. Vsetky co som videl maju prahy hrdzave a spodok urcite tiez = potencialne problemy na STK. Plus dalsiu skusenost mam, ze pekne a lacne kusky na inzercii netrcia nech uz je to renault, ci peugeot.

Nevravim, ze sa neda kupit za take peniaze, 1000-2000e, zachovale auto trochu vyssej triedy, ale vacsinou nie. Ked sa nevyzna tak skor kupi predrazeny stary hrdzavejuci vrak, do ktoreho sypne raz tolko a bude na sume nehrdzaveho skromneho, slabeho ale bezproblemoveho grandecka. Ale suhlasim, ze 1.2 iba do mesta a na kratke okresky, nic viac. Fakt zalezi od ucelu.

Btw. Legacyciek je isto malo, ale neverim, ze si ho kupoval za cenovku 1500+-.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

kazimir : Pred 8 rokmi za 4150€ + oprava + prihlásenie

Poznám človeka čo má 406 v kombíku a nemá najmenší dôvod meniť

Nemusí hľadať 406, kľudne napríklad Stilo...

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martincichy, milok a 27 neregistrovaných