Vyber pneu na leto 2019

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

My co mame z prvovyroby Contipremium2 tak tie hucia neskutocne,to ked dam zimne matadorky tak si myslim ze ani nemam gumy.Conti su vyrobene v rumunsku.Ale co mam conti sport 3 tie nehucia ale su vyrobene v nemecku.Napr.nokian zimne vyrobene vo finsku nehucia ale vyrobene v rusku tak to je tiez katastrofa.A najtissie za mna su asi sava intesa uhp2.Conti 3 uz som teraz vyhodil lebo stvrdli ,najazd cca45tis.km a este mali 4mm.Conti2 maju asi 60tis.km a maju 5,5mm.Ale Conti 5 maju po 10tis.km 2mm.Tiche boli aj dunlop fastresponse.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

zimaky byvaju velmi casto tichsie ako letne
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

bopol napísal:My co mame z prvovyroby Contipremium2 tak tie hucia neskutocne, su vyrobene v rumunsku. Ale co mam conti sport 3 tie nehucia ale su vyrobene v nemecku.

No asi sú nejaké veci medzi nebom a zemou, ktorým nerozumieme.
Ja dojazďujem po 3 sezónach Contipremium2, už majú len čosi cez 3 mm, ale od začiatku boli pomerne tiché, veď aj som si ich podľa toho vyberal, tiež podľa brzdenia na mokrej ceste. Ale je fakt že je na nich napísané že vyrobené vo Francii.

A k MilankoDCA - ak sú zimné naozaj tichšie ako letné, tak je niekde chyba. Samozrejme treba napísať že ktoré zimné a ktoré letné porovnávame, ale všeobecne, pokiaľ zimné sú skutočne zimné a nie nejaký čínsky potrat s vylisovaným piktogramom so snehovou vločkou na pozadí troch horských štítov, tak z fyzikálneho princípu by mali byť letné tichšie pri jazde.
creative.bb
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 02.01.2011 12:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa creative.bb »

bajo777 napísal:zimaky byvaju velmi casto tichsie ako letne
Za mna mozem potvrdit, rozmer 205/55/16, letne Hankook KynergyEco - 3 drazky (uz nikdy nechcem), hucali hrozne, na vode skoro katastrofa, zimne som mal Conti TS850 a oproti Hankook balada. Teraz mam na tom istom aute letne zase Hankook VentusPrime - 4 drazky a zimne Conti TS860 a stale je ta zimna tichsia ako letna. Ked zoderiem letne uz Hankook nikdy. Budem rozmyslat Goodyear alebo Dunlop.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

wilz z fyzikalneho principu to mozem byt presne naopak ako to vyzera na prvy pohlad :-), kludne mozu byt meranim hlucnejsie a posluchom tichsie, totiz zvuk ako vieme vnima ucho trocha inak, ako mikrofon, skus si pozriet napr vzor na zimnych, ja som to uz na roznych videl, tie lamely su rozne, nie pravidne sa opakujuce ! je to prave preto, aby rozlozili spektrum do roznych frekvencii, to vnima ucho lepsie ako jeden ostry ton a nie, nebavime sa o svejcuzu pneu, ale prave o tych zimnych z hornych priecok, ale stale ame pri cestnych plastoch na nase zemepisne podmienky, nie volakych drapakoch do severskych pasiem, lebo volakde za polarnym kruhom take pneu ani nepredavaju ake su tu zimne :-), ja som nato nesiel zamerne, ale som si to za roky jazdenia odpozoroval a to zrovna dobrym sluchom neoplyvam....mne sa to tak proste javi a zjavne nejsom sam :41c2:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pacho17 »

môžem potvrdiť s tou hlučnosťou. Ja mám na zimných dokonca nižšia spotrebu cca 0,5l. . Micheli alpen 5 205/55/16 verzus Michlin Pilot sport 225/45/17.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

kamo ty si daj doporiadku auto najprv, uz tu mas kolko tem o jednom crepe ? skace auto same od seba, taha do strany, dere cudne gumy a ty riesis ktore su ake ? co to je za pajtu ? neni to volaka zlepenina, 4 stopa ? tolko zazitkov jazdnych zahad, som nemal za zivot jak ty z jednu skodovku, bolo by zdrave aby sa tomu pozrel na zub volakto co ma aj v hlave...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 12 neregistrovaných