Nerovnomerne zjazdene pneu?

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Na ziadnom aute nie su pneumatiky rovnemerne zjazdene. U auta s prednym nahonom logicky skor zjazdis predne pneumatiky. Ze je medzi pravou a lavou stranou je znakom toho, ze jeden typ zakrut jazdis ostrejsie, viac sa opieras do protilahlej pneu.

Dolezitejsie je, aby bol rovnomerne zjazdeny dezen pneumatiky.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

fiha, ze na stotiny zmerane pneu, to vyzera na vedecky pristup :-), az tak bych sa s tym neto, radsej zmeraj na viac miestach ci si sa neprepocital ;-)

neriesil by som kde mas tankovacie hrdlo, to iste nederie dezen...nadrz je v skutocnosti rozlozena viac menej v strede...

obdieranie rozne, je samozrejme normalna vec, napr ako vyssie sa spomina, jazdis ostrejsie jednu zakrutu, ale dost robi aj rozne velky bordel na lavej a pravej strane cesty, detto az jazdis sam a cim mensie auto a masivnejsi sofer, tiez to ma svoju dan lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

taky rozdiel napr 7.20 a 6.40 je nepodstatne.ako ti uz pisali ani jedno auto nebude mat rovnako zjazdene gumy.vela robi aj styl jazdy do lavotocivej si trufnes ist rychlejsie.

ja som roky jazdil dialnice zadnokolkami cize zadne gumy som menil 2x a na 3x vsetky.zadne boli automaticky aj vnutorne hrany viac vydrate.u jedneho auta bola nadrz posunuta na pravu stranu a tu gumu som mal tiez stale viac obehanu.tam som sa naucil ze nikdy netreba prehadzovat gumy z predu do zadu guma ma dozit na tom kolese kde aj bola ako nova zabehnuta.

teraz uz par rokov jazdim dialnice mondeom cize prednokola a zadne gumy mam aj tak vzdy o 3mm skor zjazdene ako predne - zadnu lavu viac ako pravu.najlepsie je ze zadne pneu niesu vobec zjazdene po krajoch skoro 1cm od kraja vonkajsia a vnutorna strana dezen neopotrebuva
zvysok je rovna plocha opotrebenia ako pravitko.cize ak mam dezen 1mm kraje vyzeraju ako este top pneumatika.gumy su fukane podla vyrobcu auta.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

nezrovnas.to uz skusalo kopec ludi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných