Krajina pôvodu pneumatík

Vaše skúsenosti, rady ktorým sa vyhnúť, odporúčania ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

je to tak, treba poskusat :2f93: , ved skola hrou, casom si clovek najde co mu vyhovuje, ja uz kukam michelinky, ale turisticke energy saver, to je presne letna pre mna :2f93:, testy ma nezajimaju, ani 5eury usetrene na kuse
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
m.i.s.h.o
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 10.08.2009 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.i.s.h.o »

bajo777: Presne tak, treba vyskúšať, no vždy mi kúpené pneu sedeli, tak snáď budú aj tie. Život je ale o zmenách a o nových skúsenostiach.
bopol
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 29.03.2010 14:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bopol »

Tak co som pisal predtym prispevok tak aj tie Dunlop blue response su made in Malaisia ako aj tie Fuldy.
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

v utorok som kupil Dunlop BluResponse v rozmere 205/50 R17 a su Made in Slovenia.
ale stale hladam pointu v tom, ako na tom zalezi, ze kde su vyrobene... :-\
stripe
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 13.10.2010 07:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stripe »

Mal som DUNLOP SP Sport na Peugeote a teraz Dunlop blueresponse a max. spokojnosť, aj na mokrej ceste, kde ma napr. Michelin Energy sklamali úplne...
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

kuras napísal:v utorok som kupil Dunlop BluResponse v rozmere 205/50 R17 a su Made in Slovenia.
ale stale hladam pointu v tom, ako na tom zalezi, ze kde su vyrobene... :-\
pointa je v tom že určitý ludia hladajú rozdiely tam kde nie sú, respektíve ich nemáš šancu rozoznať

Vieš je to také "dedinské" že sa môže pochváliť že svoje pneu máš "made in france" a nie "made in slovenia" ktoré sú automaticky brané ako pneu horšej kvality
lukyto85
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 16.05.2013 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukyto85 »

Ja mam dunlop sport maxx rt a su made in japan no myslim ze je to jedno pri takej gume kde je vyrobena,musi splnat najvyssie poziadavky aj keby bola made in gronsko
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Ako zistim na pneu kde bola robena? Je na nej made in, alebo podla nejakych inych znakov?

Objednal som nokiany a tvrdia ze su finske, ale chcem si to preverit nez ich preberiem, neskoja v takom rozmere zrovna 5 korun....

(ruske su vraj obcas nekvalitne- vraj je to blud, ale riskovat to zbytocne nechcem)...
LS600h
XC90
kuras
Alfík
Príspevky: 1997
Dátum registrácie: 21.12.2009 21:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kuras »

na pneu to byva normalne napisane. Nokian je finska znacka ale vyrobu mozu mat kdekolvek. ked nebudu "Made in Finland" tak ich nekupis?
ladodgers
Príspevky: 447
Dátum registrácie: 11.12.2008 11:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ladodgers »

Vyrobu maju Finko a Rusko. ked budu ruske tak nie, nekupim ich, jednak by som to bral ako zavadzanie od obchodu kde ich beriem a udajne tie v Rusku vyrobene su niekedy nevyvazene a maju kazy. neoverene info, ale naco to riskovat...
LS600h
XC90
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Chce to len si dať predpísať nejaké tabletky a hotovo...

Ja napíšem svoju skúsemosť zhruba po mesačnom jazdení na nových Barum Bravuris 3. Chová sa to presne tak ako som očakával a ako tu často píšem zásadný rozdiel človek pozná medzi starými a novými pneu.
V predu som mal Conti Sport Contact, vzadu Pirellky, a teraz viem jednoznačne povedať že to ovela lepšie brzdí, predtým mi ovela skôr začalo kopať ABS, teraz nič. Rozdiel v jazdných vlastnostiach nebadám, lebo v bežnej premávke sa nikdy nejazdí na hranu možností auta
nesztor
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 03.08.2005 08:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nesztor »

Stará téma,ale ako to dopadlo?
Moja skúsenosť je taká,že miesto výroby nie je jedno. Výrobný proces je rovnaký,ale výrobcom odoberané suroviny sú všade iné,resp. zloženie, lebo každý štát má iné normy. Teraz to už konečne rieší aj EÚ parlament, aby mal napr.jogurt kúpený vo Viedni rovnakú chuť ako ten z Bratislavy.
Nie raz som si obj.pneu z e shopu v SR a tiež kupoval priamo v obchode v AT. Rovnaký typ a rozdiel v nájazde bol evidentný. V AT máte problém kúpiť napr.Michelin made in xxx. Všetko France. V SR zase nezoženiete Made in France.Prečo? Prečo rovnaký typ pneu sa v rovnakom teste s rovnakými konkurentmi objaví raz na 1.mieste a o rok na 3? Lebo náhodne vybrali pneu z východnej EÚ? Nech je to ako chce, osobne kupujem pneu Made in západná EÚ a vydržia mi na rovnakom aute 40-50.000 km a aj keď ešte majú 3mm (letné), tak kupujem nové. Mal som aj rovnakú značku Made in Poland, ktoré som dve nové dokúpil kvôli defektu a skôr sa zjazdili,ako tie pôvodné,ktoré mali 20.000 km. Tak to bol môj test,ktorému verím a držím sa ho.
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Guma už nieje guma, 11r som v Conti, a zo SR by som pneu nechcel beriem radšej CZ.

Návrat na "Pneumatiky - disky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných