Zaobstaranie si auta na TAXI

Ponuky práce: Auto moto, brigády ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robko334
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07.11.2018 09:48
Zdieľať na Facebook

Zaobstaranie si auta na TAXI

Príspevok od používateľa robko334 »

Dobrý večer,
dostala sa ku mne informácia, že Uber skladá opäť marketingový tím a customer service pre Bratislavu. Predpokladám, že plánujú v najbližších mesiacoch opäť návrat do BA. Takisto tu funguje aj Taxify. Počul som od kamarátov, že ich známy majú flotily (organizovaná skupina vodičov (najmä študenti), ktorá jazdí na autách velitela flotily). V podstate to vraj funguje tak, že velitel flotily zabezpečí 6-10 áut, zopár vodičov a autá si striedajú a následne cca 40% výnosu ostáva u majiteľa flotily. Viem, že riešili, že sa po 4 mesiacoch museli prihlásiť k DPH, kvôli prekročeniu obratu 50 000€.
Napadlo ma preto, že keď sa vráti uber, skúsil by som spraviť takúto flotilu. Asi skôr menšiu cca 3-4 autá. Nemám však taký veľký kapitál, preto chcem využiť operatívny leasing od niektorej z firiem, ktoré to tu ponúkajú. Tím, že bude operatívny mi odpadá starosť s tým, že niektorí z vodičov mi to auto poškodí a mne by sa nečakane zdvihli náklady.
Našiel som dosť zaujímavú ponuku na https://www.leaseplan.sk/showroom/2018- ... ff97ce15d5 čo je Renault Clio GrandTour za 179€ mesačne. čo mi príde ako dosť dobrá cena, keďže to nie je ani nejaká lacná plastová Dacia. Neviem však nikde na internete dohľadať koľko je cena jazdného na taxify za km, aby som si to prepočítal. Našiel som, že provízia pre taxify je 24% https://support.taxify.eu/hc/sk/article ... v%C3%ADzia a že cena jazdného sa vypočítava dynamicky. Ale dosť by sa mi hodila základná cena jazdného na km + nástupné. Samozrejme by som rátal aj s dojazdom pre zákazníka, pretože túto vzdialenosť mi predpokladám taxify nezaplatí.

Mám teda 3 otázky:
1) Máte niekto skúsenosti s flotilou (či už ako majiteľ alebo ako vodič)?
2) S akou cenou za km je možné počítať?
3) Pokiaľ by ste našli aj lacnejší operák, budem veľmi rád za odporúčanie.
Jericho
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 27.09.2006 16:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jericho »

ahoj..nič v zlom, ale chceš sa pustiť do niečoho, o čom prd vieš?
zakladať biznis na "Počul som od kamarátov, že ich známy...." bude zaručené fiasko.
keď chýba finančná gramotnosť, darmo si iniciatívny a motivovaný...
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Asi včera nedávali večerníček.
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

Preco by si robil srandu, prenajimanie uverovaneho majetku je regulerny biznis a velmi dobre skalovatelny (nepotrebujes miliony do zaciatku, ale priebezne platis splatky z prijmov). Napriklad vezmes hypoteku na byt, prenajimas byt a najomca ti splaca hypoteku, po 20 rokoch je byt tvoj "zadarmo". Ti, co to spravili kedysi v spravnom case na spravnom mieste, bohato zarobili.

Lenze:

1. Je tam vela skrytych nakladov, ktore na prvy pohlad nie su zjavne, ale z prvoplanoveho "dam najomne vo vyske splatky a som za vodou" podstatne ukrajuju - napr. vymena elektrospotrebicov, udrzba, to vsetko ide z platieb najomneho a nepride na splatku hypoteky.

2. Preberas na seba riziko, ak ti najomca da vypoved a tri mesiace nenajdes ineho, hypoteku to nezaujima. Ak ti znici byt, davas ho do kopy za vlastne a sudis sa.

3. Aky velky podiel zo zisku v celom retazci dostanes dostat k sebe? Ked vezmes uver a postavis panelak s najomnymi bytmi vlastnou stavebnou firmou, zostava ti zisk zo stavby aj zisk z prenajmu. Ked vezmes hypoteku na hotovy byt a prenajimas, zostava ti zisk z prenajmu.
Ked si ten byt sam prenajmes (ako tu sa pouzije na vozidla operativny leasing) a prenajimas ho dalej, vychadzas z toho najhorsie, delis sa len o cast zisku z prenajmu.

Dalej, co je tvoja pridana hodnota?
- Ked mas hypoteku a prenajimas byt, prinasas hodnotu ludom, ktori z roznych (financnych, legalnych, atd.) dovodov hypoteku od banky nedostanu alebo z casovych (prechodne byvanie, kym pojdu do ineho mesta/do vlastneho) dovodov ju brat nechcu.
- Ked beries prenajom a prenajimas dalej - preco si tvoj "zakaznik" (najomca) nezoberie prenajom priamo sam, ako ho mas ty?


A toto vsetko v roznej podobe plati aj na vozidla. Je nieco ine, ked:
- mas vlastne firemne vozidla, vlastny firemny servis, vlastne stanovistia a dispecing (a nebodaj v miestach ako New York aj medailon, bez ktoreho sa jazdit neda a ktory sa ziskat neda, da sa len vydrazit od konciaceho vodica za pol miliona dolarov - vtedy naozaj musia jazdit vodici pre teba a medailon si prenajimat). Vtedy mas zisk z vozidiel, zo servisu, z dispecingu, z medailonu.

- ked si vezmes operativny lizing (zisk na vozidlach aj na servise zostava lizingovke), nechas na to jazdit vodicov cez Taxify/Uber (zisk dispecingu) a tvoj zisk bude len cenova arbitraz medzi prenajmom operaku a dalsim prenajmom tvojim vodicom.



Tu sa dostavame k otazke - aky bude vztah medzi tebou a vodicmi?

Zamestnas ich pracovnopravne? Ak si to este nikdy nerobil, tak len toto je celkom slusny zahul s tamtakym vykazom do socialky, hentakym odvodom do zdravotky, pokuta zlava, danova kontrola sprava, ako v tom vtipe "Dobry den, chcem podnikat." "Vypiste toto tlacivo a na pokladni zaplatte pokutu." Ale hlavne, vyplatu a operaky platis, aj ked nie su zakaznici a vozidla kruzia po meste naprazdno.

Ak to zase budu uplne nezavisle osoby (zivnost), preco by si mali brat auto od teba a nechavat ti nejaku proviziu, ked si ten operak za 179 eur mozu zobrat sami na seba a jazdit. V tomto pripade je potom tvoja pridana hodnota iba v tom, ze umoznujes kratsie pozicanie vozidla, nez operak, kde sa zavazujes na X rokov (zaroven to znamena, ze budes mat vyssiu fluktuaciu vodicov) alebo ze umoznujes pozicanie vozidla ludom, ktorym operak/normalny leasing z roznych dovodov nedaju (vselijake exekucie a pod.) a s tymi budes mat problemy.
Naposledy upravil/-a anonymous-astra v 07.11.2018 14:33, upravené celkom 1 krát.
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

PS: A ten operak nie je kuzelna pozicovna vozidiel all-inclusive.

"že bude operatívny mi odpadá starosť s tým, že niektorí z vodičov mi to auto poškodí a mne by sa nečakane zdvihli náklady."

To zdaleka nie je pravda, operativny lizing zahrna pravidelny servis a mozno aj urcity nepravidelny servis v rozsahu zmluvy, ale ked si auto dokazis sam, nadmerne opotrebujes alebo dojde k mimozarucnej poruche, tak si platis opravu sam.

Tiez na konci obdobia pri vrateni vozidla ti vyuctuju nadmerne opotrebovanie. Pri predcasnom vrateni ti zas nauctuju pokles ceny vozidla sposobeny nedobehnutim prenajmu.

Mat najlacnejsiu mesacnu platbu nie je vsetko a zdaleka to nie je konecna suma.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

toto bude provokacia zo strany uberu alebo podobne aby získali vodičov
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: Zaobstaranie si auta na TAXI

Príspevok od používateľa christiane »

robko334 napísal: dostala sa ku mne informácia, že Uber skladá opäť marketingový tím a customer service pre Bratislavu.
Never vsetkemu.Aj Land Rover v Nitre ponukal platy 1 300 €.A teraz?650 € v hrubom a hned strajkovali ani sa este nespustila vyroba aby mali aspon 738 € v hrubom.Co je v Blave malo taxikov?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Ja som teda na nic neklikol,som nieco zmeskal? lol
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Ze tu neni ziaden admin???
A vycapit to na uvodnu stranku???
Za toto by mal byt BAN.
dragoo
Príspevky: 346
Dátum registrácie: 08.06.2008 15:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dragoo »

Neda mi nereagovat..

Ano robi (robilo) sa to tak.. znamy, mlady chlapec cca 20, takto jazdil popri skole pre niekoho, striedali sa na 12h sichty, vyhovovalo mu to, bol na dohodu ako student, majitel to auto prenajimal za fix ktory musel zarobit a zvysok bol jeho, auto mohol pouzivat aj na sukromne veci ked bol v sluzbe.. vsetci boli spokojny (teda asi az na taxikarov)..

ale..hned tu je rozdiel... majitel nenakupil nove auta ale jazdene fabie. mal tych ludi ako studentov na dohodu, ziadna zivnost ani TP (da sa to este?) samozrejme servis platil on.. atd..
xdt
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.11.2009 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xdt »

Len tak pre info, klikol si zadavatel temy aj na podmienky leaseplanu,? Spomunana suma je kalkulovana na zakladny balik s ročným nájazdom do 15 000 km, čo prefstavuje 1250 km mesačne. Koľko km mesačne musi najazdiť taxi aby niečo zarobil? To nebude asi 1250 km/mesiac ale podstatne viac. A pozor zakladny balik, čo obsahuje ake podmienky? :28b7:
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

Tak taxík spravy 15000 tisíc mesačne! a to sa jazdí prevažne mesto plus okolité dediny za 24 hod nieje problém spraviť 400-500 km takže 15 000 km ročne môže niekto taxikarcit tak voziť v nedeľu bábky do kostola
bady555
Príspevky: 215
Dátum registrácie: 12.03.2010 07:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bady555 »

presne tak, taxiky urobia 100.000 km rocne len tak
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ta chlapci zrusili jak Kocnerovi vratky dph, co ?

horuca hlava, tiez som bol mlady a krasny. Tak ti este poviem jeden napad : prco si VSETCI, uplne vsetci, nezoberu 10 aut na flotilu a preco vsetci nejazdia s 10 studentami ? Zaujimavy rebus, ze ?


PS: ani s tou hypotekou to v ZIADNOM PRIPADE nie je tak, ze si ju dnes zoberem a o 20 [slovom : DVADSAT] rokov mam splateny byt. Kdeze. Videl si kolko stoja dnes nehnutelnosti ? Ratal si ze 0.99% uverovanie nebude ani nahodou dalsich 30 rokov pred nami ? Nezabudol si na to, ze v Bratislave je uplne bezne platit 200 eur mesacne za najomne,inkaso atd, samozrejme bez elektriny vody plynu za 3izbovy byt ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Práca Auto-moto"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní