Renault Megane 2013 - skrutky na plechové disky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

hjundai napísal: ak niekto napíše že "vazelína a olej ťahajú vodu" tak to je sila - nože si otvor plechovku vazelíny alebo fľašu slnečnicového oleja a či do rána nájdeš všade plno vody. Hygroskopické v aute je brzdovka.
No veď rozlišuj mieru hocičoho.
Brzdová kvapalina je silne hygroskopická, keď necháš otvorenú zásobnú nádržku aute, síce do rána tam určite nebude plno vody, ale jej bod varu sa bude po čase postupne znižovať podľa obsahu absorbovanej vlhkosti.
Vazelína nasiakne na poveternosti pri striedaní teploty a vzdušnej vlhkosti určite rádovo menej vlhkosti, ale tú fámu o nejakej hygroskopickosti vazelíny som si ja teraz nevymyslel, viem o tom už desiatky rokov, samozrejme už neviem ako sa mi to dostalo do hlavy.
Ale nezávisle od toho sa mi to aj v praxi potvrdilo, viackrát som zažil napríklad v zastrešených a uzavretých skladoch železných polotovarov a hutného materialu, že železné plochy pôvodne kovovo čisté, ktoré boli na povrchu súvisle namazané vazelínou, s vazelínou nebolo manipulované, mali po čase na sebe korodované miesta. Po čase je myslené minimálne mesiace.
A rovnako som zažil ľudí, ktorí nevedeli povoliť kolové skrutky na svojom aute a čudovali sa že prečo to nejde, keď to pri montáži namazali vazelínou. Po povolení skrutiek bola aj v závite hrdza.
pitopit
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 25.04.2010 19:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pitopit »

Tak dnes som zohnal momenťák a doťiahol to na tých 120Nm a vizerá,že je to dobré.Pri rezerve som síce mal skrutky bez tej podložky,ale uhol sa mi zdá byť rovnaký.
Elektróny som mal originál a plecháče som kúpil od chlapíka ktorý ich mal uskladnené v RENAULT servise,asi budú originály,bola na nich nálepka Megan III.

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], martincichy a 12 neregistrovaných