Zmeškaná kontrola STK +emisná

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Zmeškaná kontrola STK +emisná

Príspevok od používateľa cobo77 »

Zdravím klubáci, dnes čiže 5.11.2018 som zistil ze STK plus emisná platia do 20.10.2018...s tými pokutami je to ako? Chodia šekom alebo je tam nejaké časové obdobie že si to urobím do konca týždňa a pokute sa vyhnem?... Bol som vo februári 2017 na administratívnu kontrolu pretože som kupoval auto v okrese a prepisoval som len značku... Myslel som ze dátum sa posúva o tie 4 mesiace preto ma ani nenapadlo pozrieť dokedy je platná kontrola,keďže s autom som bol normálne dnu kde si ho fotili a absolvovalo celú procedúru...
Naposledy upravil/-a cobo77 v 05.11.2018 23:21, upravené celkom 2 krát.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

urob si ju zajtra a uvidis...ci pride pojeb alebo ne, uz cas nejde vratit :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
braga
Príspevky: 1982
Dátum registrácie: 26.10.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa braga »

mam dvoch znamych jednemu prepadla o mesiac doteraz je tomu 1.5 roka nic neprislo , druhy v inom okrese prepadnuta 2 tyzdne pokuata po tyzdni doma aj zo sekmi , myslim ked zaplatis do 15 dni dostanes zlavu , nezostava ti nic len cakat
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Zmeškaná kontrola STK +emisná

Príspevok od používateľa hjundai »

cobo77 napísal:Zdravím klubáci, dnes čiže 5.11.2018 som zistil ze STK plus emisná platia do 20.10.2018...s tými pokutami je to ako? Chodia šekom alebo je tam nejaké časové obdobie že si to urobím do konca týždňa a pokute sa vyhnem?... Bol som vo februári 2017 na administratívnu kontrolu pretože som kupoval auto v okrese a prepisoval som len značku... Myslel som ze dátum sa posúva o tie 4 mesiace preto ma ani nenapadlo pozrieť dokedy je platná kontrola,keďže s autom som bol normálne dnu kde si ho fotili a absolvovalo celú procedúru...
- tak určite si to urob do konca týždňa,síce nevieme ktorý myslíš ale aj policajti na ceste ti naparia pokutu.... a že si si myslel že administratívna posúva termin... no ak by sa auto neustále predávalo podľa tejto logiky by už na stk nemuselo nikdy...
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Urobil som si ju dnes, nálepky sú už na prednom okne.... meskal som s STK spolu 14 dní zatiaľ nič neprišlo a dúfam ze ani nepríde... Tie euriky radsej prepijem s kamarátmi v piatok :28b7:
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

Na nete majú že pokuta príde aj o rok :41c2:
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

Rok by bol este celkom dobry cas.

Podla zakona na to maju 2 roky odkedy to zistili a celkovo 5 rokov odkedy sa to stalo:

Pokutu možno uložiť do dvoch rokov odo dňa, keď sa príslušný správny orgán dozvedel o porušení povinnosti, najneskôr však do piatich rokov odo dňa, keď k porušeniu povinnosti došlo.
https://www.slov-lex.sk/pravne-predpisy ... 8.odsek-26

Tu je otazne, ci im tie vypisy zo systemu chodia nejako automatizovane kazdy mesiac a 2 roky im plynu odteraz, alebo si to mozu prvykrat vypisat zo systemu kludne o dva a pol roka a povedia, ze vtedy to zistili a odvtedy bezia dva roky.

Takze istota, ze pokuta uz nepride, nastava az v 11/2020 alebo 11/2023...


Ze trestat dvojtyzdnove zameskanie TK po piatich rokoch, ked vozidlo uz preslo dvomi dalsimi TK+EK je chore, je asi zrejme... Aspon, ze ak bude mat v tom case vozidlo platnu TK/EK alebo bude vyradene/odhlasene do zahranicia, tak bude stacit zaplatit do 15 dni jednu tretinu, cize 55 eur za TK + 55 eur za EK. Snad ti to neposlu, zalezi od konkretneho statu v state (konkretny okresny urad).
Fofro
Príspevky: 816
Dátum registrácie: 08.12.2009 05:57
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fofro »

Toto ste mali páni popisať až v sobotu ... cobo si mohol v piatok v kľude reznúť s kámošmi s pocitom malého víťazstva. Takto teraz akože čo? lol Piť, či nepiť?
marikapu
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 29.11.2011 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marikapu »

A teraz nieje pokuta na ceste? Alebo berú TP/EČV? Kolega teraz neprešiel TK dali mu 30 dní na opravu
kamkatko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07.11.2018 14:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamkatko »

ako myslis 2x?
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

marikapu napísal:A teraz nieje pokuta na ceste? Alebo berú TP/EČV? Kolega teraz neprešiel TK dali mu 30 dní na opravu
V prvom rade, ked bol na STK, svoju povinnost prevadzkovatela vozidla "podrobit vozidlo" si splnil, bez ohladu na vysledok kontroly (sposobile/docasne sposobile/nesposobile).
Takze urad za to pokutu dat nemoze.

Ak dostal termin 30 dni, tak zrejme bol vysledok kontroly "docasne sposobile" (pri "nesposobile" sa termin opravy neurcuje) a moze aj do terminu dalsej kontroly stale jazdit po ceste.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

lubos zimovcak napísal:Teraz je pokuta na ceste, ale aj od okresného úradu...
Čiže platiť 2 x za to isté je PROTIPRÁVNE. :3c90:
Policajt ti neda pokutu za preslu Stk a Ek ale za jazdu takymto vozidlom... a to je rozdiel..
renusik123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.03.2020 07:35
Zdieľať na Facebook

STK

Príspevok od používateľa renusik123 »

Dobrý deň rad by som sa opýtal skončila mi STK pred týždňom a dnes 16.03.2020. Som mal ísť. Na druhý pokus. No ale z dôvodu karantény ( Corona -virus ) je zatvorené do odvolania .
A moja otázka znie
Ak by ma zastavili policajti a nastavili mi pokutu ako to je ?. Ak vie niekto prosím vás napíšte mi budem rád ďakujem a pozdravom René :3906:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Od OÚ pokutu nedostaneš, tam je to pozastavené, ale na ceste... :41c2:

Prečo to riešiš týždeň PO a nie aspoň týždeň PRED?! A to nevravím o tom, že väčšina staníc berie len na objednávku minimálne ďalšie dva týždne vopred! :::
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

myslim ze 12.3. je ten datum po ktorom sa kontroly neriesia z dovodu mimoriadnej situacie
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot], jozoD., tatkotom a 44 neregistrovaných