Odlepujuca sa látka zo stropu

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fberente
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.11.2018 14:43
Zdieľať na Facebook

Odlepujuca sa látka zo stropu

Príspevok od používateľa Fberente »

Zdravím
Chcel by som sa opýtať na jednu vec
Začala sa mi odlepovat látka zo stropu auta existuje spôsob ako to prilepiť naspäť??
Pre info mam jednotkou škodu fabia a nedávno mi trocha zatekalo do auta takže bolo v ňom vlhko to je možný dôvod
Ďakujem za každú odpoveď
Petojeso@gmail.com
Príspevky: 48
Dátum registrácie: 04.12.2016 15:07
Zdieľať na Facebook

strecha - tapacir...

Príspevok od používateľa Petojeso@gmail.com »

Ak sa rozumieme, tapacir na streche auta - interier.
Da sa to dvomi sposobmi -

1. Odstrojit tapacir strechy, vysusit, kupit lepidlo a znovu jemne prilepit. Pozor , latka tapaciru je jemna, vela lepidla by mohlo presiaknut, zosuveri latku, zostanu flaky. Urcite nie chemopren, ale lepidlo na latku !!! Je to, ale vela roboty, latka uz sa nemusi dat tak napnut, robi sa to vo fabrike za tepla... Dalej zalezi, ci sa dostanes pod latku strechy , ak by sa ti to odlepovalo v strede. Robil som to kamaratovi, treba na to cas a priestor. Urcite nie pred panelakom. Robil som to, ale uz ziadne jazdene auto mi za to nestoji.... Sebe som to na aute spravil duhym sposobom. Renault Scenic 2003.

2. Kupil som najmensie a najemnejsie spendliky, poriadne sa poobzeral ako a kde sa to da napnut a pohral som sa s tym. Vytvoril som pravidelne usporiadanie spendlikov, nik si to nevsimal, dokonca pri predaji auta som na to musel upozornit zaujemcu auta, nevadilo mu to...

Mozno pre niekoho ciganska robota, ja som vyskusal oba sposoby, vybral by som znova druhy. To auto uz ma svoj vek, mozes to dat niekomu do servisu, ale je to piplacka, zaplatis...

Snad som poradil, zalezi na odhodlani si to rozobrat, alebo zaplatit...
Fberente
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.11.2018 14:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fberente »

A napadlo mi neexistuje nejaké lepidlo v spreji ktoré by sa nastrieľal na látku a následne priložil na podklad aby som sa nemusel dostávať medzi látku a podklad??
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Zrejme si mladý, takže si presvedčený, že –
- všetko na svete je na Youtube, stačí si to pozrieť a už sa nemusím nič učiť
- skoro všetko je aj v spreji, možno za čas aj jedlo bude
Fberente
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.11.2018 14:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fberente »

Bo takto mladý záleží od toho v porovnaní s kým
To ze sa do tohto nevyzná neznamená ze som zadran len to ze pôsobím v niečom úplne inom
A ak sa nepýtam ci náhodou niečo také neexistuje tak na to asi neprídem

Ci áno?? *
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Fberente napísal:A napadlo mi neexistuje nejaké lepidlo v spreji ktoré by sa nastrieľal na látku a následne priložil na podklad aby som sa nemusel dostávať medzi látku a podklad??
Ak vymyslis nieco taketo budes ako ten co vymyslel facebook.Bohaty a slavny.Ak by to bolo take jednoduche,uz by to bolo davno na svete.Takze ti ostal z moznosti uz len lep.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Do jednotkovej fábie kúpiš druhý za pár susnov, nevymýšľajme lepením , nestojí zo zato , čas,nervy,robota a nejasný výsledok
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

@Fberente Nastriekat zvonku to nema zmysel, to ti nepresiakne az na druhu stranu a keby aj ano v nejakom (velmi velmi) obrovskom mnozstve, bude to vyzerat hrozne. Potrebujes dostat lepidlo pod to, ale to vies aj v strede latky bez rozoberania.

Ked ides k lekarovi, tiez ti nestiahne kozu z polovice ruky a neprilepi naspat, ale pichne ta ihlou :) A to je dalsia moznost, nie je to dokonale riesenie, pretoze tapacir pri tom nenapnes, len prichytis naspat, ale zrejme to nie je veteran, ze by sme sa bavili o tom, ze to das niekomu profesionalne restaurovat.

Takze pomocou dutej ihly na striekacku z lekarne vies dostat lepidlo pod tapacir. V tom horsom pripade rovno tou striekackou, ale ak si aspon trochu manualne zrucny a vies to (bezpecne! nie ze to pri prvom pouziti odleti a skonci ti to zabodnute v stehne aj s lepidlom a este si osprejujes pol interieru) prilepit k tryske spreja, tak rovno prepichnut sprejom s prilepenou ihlou, streknut a prilepit. 3M vyraba priamo lepidlo na stropy (3M 38808, ale je to drahe, mozno posluzi aj nejaky noname).

Ak ale tieklo cez strop, tak to bude treba vysusit alebo rovno vymenit.
Naposledy upravil/-a anonymous-astra v 07.11.2018 00:53, upravené celkom 1 krát.
Fberente
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.11.2018 14:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fberente »

No strop je teraz suchynetieko to tade bola to porušená fólia v dverách (aspoň myslím ze sa to tak volá) to rom však vyriešil kvalitnejší silikónom problém je však v tom té mi auto vtedy týždeň stalo v lejak vonku a následne ak nan zapieklo slnko tak ta para asi narobila svoje a zuu sa zo prejavilo
Ináč ďakujem za typ s tou ihlou toto som hladal
Nemôžem povedat že by som bol drevo a netrúfol by som si na to ale rad by som sa vyhol tomu ze budem liezt pod látku alebo vyberať strop
Popravde auto ešte stále používam aj ja aj manželka aj keď malé novšie no toto mi akosi pri rástlo k srdcu mam ho od nova a rad by som si ho aj nechal kým s nim niesu nejaké extra problemy
Toto však nevyzerá dobre a je to stále horšie a horsie takže chcem nejako riešiť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Aj mne tak zatieklo do auta trubice od stresneho boli upchate ja som to vytepoval vanishom cize sa zamocil cely strop na miestach kde sa to odlepilo som to podoprel plastovymi trubkami ako podpera na strop papier karton za vikend to uschlo vsetko ciste vonave a drzi.

U bmw som demontoval cely tapacir kupil latku tmavu ciernomodru riflovinu+lepidlo.
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

@Fberente:
Odkiaľ si? O aké auto sa jedná? Vidím jednotkovú Fábiu. Combi / Hatch?
Aj v dnešnej dobe existujú autočalúnnictva a bol by si prekvapený, za akú sumu by sa ti dala nanovo spraviť celá stropnica a ako dobre by to vyzeralo.
Nikdy nijako to ty bez skúseností (bez urážky - rovnako ako ja, tamten, aj hentamten) nespravíš úhľadne (iba ak tak fakt spomenutými špendlíkmi).
Tu, v Žiline máme napríklad jedno veľmi kvalitné a vychýrené autočalúnnictvo.
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

ja by som to skusil tak ze vytiahnut stropnicu von, latku dat celu dole, ten podklad nastriekat lepidlom v spreji, nechat dobre odvetrat a latku polozit naspat. sprej vytvori tenky film a tak by lep nemal presiaknut
kamkatko
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 07.11.2018 14:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kamkatko »

Lep v spreji som skusal aj ja a treba nan trocha zrucnost, aby neostala na latke velka vrstva lepidla, potom by mohli ostat aj flaky
Fberente
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 05.11.2018 14:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Fberente »

Ďakujem za odpovede ten nápad s injekciou na sprej sa mi fak paci asi skúsim len už asi nebude tak rozprašovač ako by malo ale hádam vide
GabrielaL
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.06.2021 21:53
Zdieľať na Facebook

Calunenie stropnice

Príspevok od používateľa GabrielaL »

undertaker007 napísal:@Fberente:
Odkiaľ si? O aké auto sa jedná? Vidím jednotkovú Fábiu. Combi / Hatch?
Aj v dnešnej dobe existujú autočalúnnictva a bol by si prekvapený, za akú sumu by sa ti dala nanovo spraviť celá stropnica a ako dobre by to vyzeralo.
Nikdy nijako to ty bez skúseností (bez urážky - rovnako ako ja, tamten, aj hentamten) nespravíš úhľadne (iba ak tak fakt spomenutými špendlíkmi).
Tu, v Žiline máme napríklad jedno veľmi kvalitné a vychýrené autočalúnnictvo.
Ahoj, mam podobny problem, aky mal chalan. Som zo Ziliny, mozes mi dat kontakt na to calunictvo, kde by som sa mohla poinformovat viac? Dakujem pekne :-).

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: lubos zimovcak, oco13 a 80 neregistrovaných