Fiat Stilo - ofuk kúrenia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kalipaca
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.05.2013 22:05
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo - ofuk kúrenia

Príspevok od používateľa kalipaca »

Zdravím, momentálne riešim problem s ofukom čelného skla.Ten plast cez ktorý na čelné sklo fúka sa mi na obidvoch stranách po rohoch neviem či zlomil alebo odlepil, a tak mi to na obidvoch stranách odstáva, skúšal som to lepiť mamutom, na 2hodiny som to zatažil, a ak to vyzeralo že už to je zalepené tak za chvílu sa to pomalinky odlepovalo.Čím by to držalo, čo skúsiť?
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Mamut a pod lepidlá treba zatažit a nehýbať podla hrúbky vrstvy kludne aj 24hod takže 2hod je ozaj málo .
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Ak je tam dobrý prístup zalep to to lepidlom od Den Bravenu Power kleber d4 je to ale na rozdiel od mamuta lepidlo ktoré zväčšuje svoj objem nie veľa ale na princípe pur peny avšak po vytvrdnuti je spoj pevný, nepovolí... Používame to v stolárstve dá sa to brúsi, farbiť, drží to neskutočne... dá sa lepiť všetko plasty, kov, kamene, je aj vodeodolne... Tak ak chceš zalepiť mriežku úplne na tenko a zaťažiť, okolie olepiť aby si nič nezaspinil... Skus si na skúšku zalepiť nejaké veci ako to zväčšuje objem aby si toho nedal veľa ani malo... Existuje v priesvitnej farbe alebo krémovej.. Stojí cca 6 eur
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Ja tiež nemám s Mamutom nejakú extra dobrú skúsenosť, po čase sa odlúpol z plastov kde som ho dal. Ale ako som teraz pozeral, tak tých mamutov je viacej druhov, možno tie ďalšie sú lepšie ako ten najrozšírenejší.
Ja používam často Silikonkleber od Ramsauer, kupujem ho v Zgonz v Rakúsku, jeho vlastnosťou je že nestvrdne celkom, ostáva taký gumový, ale drží výborne, keď je čistý podklad zaručene sa ani po dlhej dobe neodseparuje, aj keď zase nie je to lepidlo na nejaké veľmi zaťažené festovné spoje. V prípade potreby sa dá spoj nožom rozrezať a to lepidlo zoškrabať. Stojí tiež nejakých 7 euro 350 ml kartuša.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Problém je v tom že tieto veci sú veľmi často lisované z mastných plastov - polypropylén alebo polyamid a pod , a tie je lepšie zvárať ako lepiť . Lepiť idú napríklad aj sekundovým lepidlo ale len po chemickej úprave povrchu . Po zdrsnení sa dá lepiť aj napr. chemoprénom, len teda ten spoj nikdy nieje tak pevný ako by bolo treba.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných