BMW X5 F15 30D - zvuk motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky BMW

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tommy96
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.01.2015 20:50
Zdieľať na Facebook

BMW X5 F15 30D - zvuk motora

Príspevok od používateľa tommy96 »

Posledne dni mi pride chod motora menej kultivovany, hlavne pri miernom zatahu tak odspodu viacej klepoce. Vykon motora je ale v poriadku, nebadam ziadne vypadky, olej takisto ok.
Pri stojacom nastartovanom aute je zvuk ok. Je potrebne to nejak konkretne riesit alebo len dat hlasnejsie radio? :D
Pripadne odporucate nejake aditivum do nafty na precistenie?
Je to BMW X5 F15, 30d, rv. 2014, 123000km, tankujem zvycajne Slovnaft na striedacku klasicku a premiovu naftu.
tommy96
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.01.2015 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommy96 »

Zvolavacku som absolvoval zhruba pred 3 tyzdnami, tykala sa unikajucej chladiacej kvapaliny no to som mal v poriadku, nasli mi tam vsak inu chybu, mal som prasknute potrubie na odvod vyfukovych plynov co bolo vymenene.
leonNL
Príspevky: 1261
Dátum registrácie: 16.09.2009 16:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa leonNL »

Len taky tip: ulozenie kardanu alebo nieco tymto smerom? Nejaka mechanicka vola...
Hrdym majitelom:

W219 CLS63AMG 2010

W211 E55AMG 2005
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

naspat do servisu, sprtali sa v tom, tak nech hladaju, ci im tam neostal srobovak volakde :zg282: , zvuky cez internet kamo neopravis tomu ver
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kristian122
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 23.05.2016 10:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kristian122 »

tiež by som s ním išiel do servisu. Aby si neostal niekde stat. AK ho máš v zaruke, mali by ti to spravit ,,zadarmo,,. ALebo, kde si ho kupoval?
tommy96
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.01.2015 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommy96 »

Kupoval som ho v TOB v TN ale je to jazdenka, 4,5 rocna a uz nema zaruku.
Bol som s tym u mojho mechanika v PN, pozeral ten motor ale ako povedal nic netecie, nic nefuci, aspon navonok sa zda byt ok. No stale pocujem taky dunivy kovovy klepot pri miernom zatahu motora. Ono je to aj tazko identifikovat kedze nakolko na tom aute jazdim stale tak som tu zmenu spozoroval, pre niekoho sa to moze zdat ako bezny zvukovy prejav toho motora. Aj na dialnici pri plnom vykone citim vo volante take jemne trasenie/brnenie, ale tak to moze byt normalne pri vysokych rychlostiach.
Motor sa neprehrieva, vykon nestratil, pri vaznom probleme by sa to mozno prejavilo..
tommy96
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.01.2015 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommy96 »

Bude veru potrebna dokladna diagnostika problemu. Zda sa mi, ze sa to postupne zhorsuje, pri zatahu mi uz aj jemne trasie vo volante, je to velmi zvlastne ako sa to auto sprava, dokonca ked auto stoji s nastartovanym motorom tak mi trasu plasty okolo motora a v kufri.
Najhorsie, ze nikto z mojich znamych mechanikov na to nema cas, nasjkor o tyzden, tak chodim s nadejov ze to auto prezije. Urcite ale nechcem riesit autorizak po mojich skusenostiach.
tommy96
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27.01.2015 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tommy96 »

Bol som s autom na original diagnostike, nevypisuje ziadne chyby, uplne vsetko ok, pozreli sme aj vstrekovace tie su taktiez v dobrom stave, DPF ciste, EGR, ulozenie motora ok. Zostava mi iba asi jazdit dalej, ak sa vyslovenie nieco vyrazne nezhorsi, potom sa da presnejsie hladat kde je problem (ak nejaky vobec je)
Napísať odpoveď

Návrat na "BMW fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných