Predaj auta do CZ

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

tommas407
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19.08.2014 23:34
Zdieľať na Facebook

Predaj auta do CZ

Príspevok od používateľa tommas407 »

Zdravim autickarov a zaroven prosim o malu radu.

Ide o to ze este v maji tohto roku som predal auto do CZ stym ze podla noveho je moznost ze si novy majitel auto zoberie do CZ po zlozeni kupnej ceny predavajucemu..toto sa aj udialo..auto vyplatil a zobral do CZ stym ze akonahle auto prihlasi posle mi novy technicky preukaz aby som ja nasledne mohol auto odhlasit na Slovensku. Noveho majitela som niekolkokrat kontaktoval, tvrdi mi ze auto je prepisane ale nechce poslat cesky technicky preukaz.

Auto je teda stale pisane na SK na mna, v CZ je udajne uz prepisane na noveho majitela s CZ spz..

Otazka znie ako mozem prinutit kupujuceho aby mi poslal technicky preukaz nato aby som mohol auto na SK odhlasit??..

dakujem za navrhy pripadne pomoc..:)
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aby auto mohol v CZ prihlásiť, musel by si ho ty najskôr na neho odhlásiť tu na SK, treba k tomu taktiež KO a nový majitel by dostal exportné značky a TP napísaný na jeho meno...

Neviem na základe čoho by to auto mali prihlásiť na majitela v CZ? Na základe nejakého zdrapu papiera, ktorých za 10 minúť napíše človek 5?
Si zober že by tu niekto vykradol barák, zobral by klúče od auta, mal by všetky doklady, napísali by fiktívnu zmluvu akože vozidlo majitel predal a v CZ by mu to normálne uznali?
Nie tak to nefunguje, na také úkony je potrebný úradný doklad

By som povedal že máš trochu problém a modli sa aby s tým autom neurobili nejaký prúser = trestná činnosť
kapeda
Príspevky: 1036
Dátum registrácie: 28.12.2006 13:29
Bydlisko: BA
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kapeda »

ivko1 mylis sa, je to mozne, ako opisuje tommas407... po spravnosti by mali ceske urady upovedomit nas DI, ze auto uz na SK evidovane nie je... ak sa tak nestalo, sprav to naopak a kontaktuj ty ceske urady, ze si auto predal a potrebujes doklad o tom, ze je evidovane u nich a hned zistis, ci to vobec prepisal... btw nie je to podla ziadneho noveho, funguje to uz niekolko rokov
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

stalo sa mi to iste. Potkan cesky dosiel pre boxter s klepotavym motorom na odtahovke. Vyplatil grose a auto odviezol vraj ked opravi motor tak na nom pride a auto odhlasime nanho. Dlho dlho mi nedvihal telefon tak som ho pisomne vyzval a on primitiv mi povedal ze ho nemam otravovat ze on uz ma CZ znacky a jazdi. Tiez som kukal ako puk ako to je mozne. Normalne auto bolo evidovane na mna u nas aj nanho v CZ. Nastastie som mal udaje z kupnej zmluvy pisanej na jeho dceru ktora zila na Slovensku a odhlasil som to na nu [vtedy este nebolo treba nastastie splnomocnenie od nej ako dnes] Po asi tyzdni ked som jej poslal odhlaseny TP mi ten zdochliak cesky normalne zavolal ze ako som si to dovolil. Bodaj mu ojnica ruku z bloku podala pepikovi
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

v tommas407 sa obavam ze mu ziadny CZ technicak nepomoze lebo si myslim ze z nasej evidencii to vozidlo na vyvoz dostane len po originalite ako uz bolo napisane. Cize ti hrozia pokuty za STK EK a PZP. Preto som ja bol rad ze som to vedel odhlasit v ramci SK na pepikovu dceru. Radim ti urobit to podobne. Viac ti poradit neviem, sice viem ale neporadim lebo dnes je to tak uz kusok mimo zakona. Ale ked zapojis poriadne mozgove bunky mozno na to prides aj sam.
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných