Auto do 6k-7k

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
rdklny
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.10.2015 07:26
Zdieľať na Facebook

Auto do 6k-7k

Príspevok od používateľa rdklny »

Cawte viem že je tu príspevkov na túto tému 900tisíc a verte 90% som prečítal ale nijako extra mi nepomohli sa rozhodnúť. Po mojom prvom aute Mazda 6 2003 automat benzín 103kw, ktoré bohužial skončili na šrotovisku (nedostal som prednosť) hľadám náhradu.

Podmienky :
- benzín
- tak max rok výroby 2010
- 80kw+
-automat (pri super kuse som ochotny upustit od tejto podmienky)

Jazdené bude prevažne v meste do roboty sem tam k rodine 10-30km raz za rok k moru a par vyletov po SK.
Spotrebu by som chcel do 6 litrov ideálne, nehladám športové auto skôr comfort.
Zvažoval som :
Opel insignia 1.8 - moj favorit spolu s elantrou
Hyuindai Elantra 1.8 - dosť ma od tohoto kusku odhovaraju i ked su spolu s oplom moje dve TOP auta.
Mazda 6 - problém je že za tú cenu to auto aj v ročníku 2008 vyzerá dosť staro
Skoda RapidSpaceback
Skoda Octavia 1.6 lenžie sa mi nepači vyzuálne iba tie nové

Za hociakú radu budem vdačný
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa achada »

Stredná trieda, 110 koní, benzín, automat, prevažne v meste do 6 litrov? Pridaj tak 3 litre a môžeš začať hľadať!
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Mam spominanu 1.8 v Chevrolete Orlando a pre tuto motorizaciu som sa rozhodol preto,že sa dala bez problemov prerobiť na LPG

ale elektricka stranka toho motora spolu s VVTi je jedna katastrofa , neustále cukanie motora vo všetkých jazdnych režimoch a všetkých otáčkach , montážou LPG sa to len zvyraznilo , STK za "dvacku " kvoli prekročeným limitom emisií..

ale ja viem prekusnuť inakšie veci a nebránilo mi to najazdiť s tým Orlandom za takmer 6 rokov, čo ho mám
od nova 190 000 km z toho 170 000 na LPG... :4012:

Ale pokiaľ pojdeš z Insigniou na skušobnu jazdu a nebude cukať motor ,hlavne pri ubratí plynu , tak ber Insigniu

kvoli priestoru aj kvoli užasnej točivosti toho motora
4 000 rpm sa len prebudza...
truck123
Príspevky: 297
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

Ved to je ten problem, ze pri 4 tis sa prebudza a zacina zrat aj travu okolo cesty...Laco, vydrzat 190tis s cukajucim motorom... klobuk dolu, ja by som ho podpalil..Za 6..7, kupit nieco, co splni tvoje podmienky a dojde bez problemou k moru.. vela stastia treba mat...Myslim, ze na jednej strane musis ubrat a na druhej pridat..
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Moj názor je , že prvé kriterium pri kupe univerzálneho auta použiteĺného na každý deň je účel, komfort a priestor ,teda
KAROSERIA , či hatchback , liftback alebo kombi , či stačí sedan

hneď nasledujúcim kriteriom je SPOSOB POHONU , tu ide ruka v ruke druh paliva a velkosť motora

potom ešte doplnky ako ŤZ , klima , aut.prevodovka či šíber....
alebo ventilované sedačky, pokiaľ uvažujeme o kupe auta vyššej triedy.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za rozumnú spotrebu by vedel jazdiť Civic Ufo 1.8i vzhľadom na výkon, ale do 6l to tak či tak nebude
rdklny
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 25.10.2015 07:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rdklny »

Civic ufo je super auto teda aspon po motorovej stranke ale ja som muž väčšieho vzrastu a príde mi male nechcem auto kde sa budem tlačit.... kludne upustím od spotreby aj neviem čoho len nech je to auto pohodlné tento weekend idem pozrieť dajake auta priamo poskúšať dúfam že mi to pomože.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Ked sa nechceš tlačiť ,tak potom mpv alebo rovno SUV

ked si Opel-pozitiv, tak spominané Orlando je velmi pohodlne ma sedenie na všetkych sedadlách, potom Zafira , alebo Citroen Xsara alebo niečo podobné...
zhavic11
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 09.03.2017 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zhavic11 »

@laco1871 za mna by to bola jednoznacne zafira, ked uz teda ten opel. kamos to ma a je to velmi vydarene auto co sa spolahlivosti a komfortnosti tyka
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Keď bude jazdiť prevažne v meste, načo Ti je podmienka od 80kw? Aj tak budeš 80% stráviť v zápchach. Kukni si napr. Hondu Jazz, Toyotu Yaris. Majú dobré spotreby, sú to veľmi priestranné malé autá. Nízke náklady na údržbu a vysoko spoľahlivé. Pokiaľ nepôjdete štyria na dovolenku, tak aj tú zvládne.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
milan209
Príspevky: 256
Dátum registrácie: 04.12.2008 14:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa milan209 »

Nič proti malým autám, ale drbať sa 1000 km na dovolenku v yarise by som teda nechcel. O bezpečnosti ani nepíšem. to su auta na mestské presuny a okolie.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

Ja som sa takto "drbal" v Micre a neuveríš, ale stále žijem :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: martincichy a 21 neregistrovaných