Fiat Bravo II - Rýchlosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Fiat Bravo II - Rýchlosti

Príspevok od používateľa petergk4 »

Zdar, včera ráno mi po naštartovaní nešla dať spiatočka a ani iná rýchlosť po asi 5-10minútach sa mi podarilo dať spiatočku aby som vycúval...po prejdení nejakých kilometrov už išli normálne.. Spojkový pedál má ako keby vôľu (cca 1-2cm sa dá stlačiť na voľno) Má niekto skúsenosť s niečim takýmto? Vďaka
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Ked islo zaradit rychlost, spojka zaberala normalne? Kde sa nachadza pedal pri zabere spojky? Dole alebo v strede alebo hore pri tej voli?
aundy
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 20.04.2017 10:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aundy »

podľa toho čo píšeš je pravdepodoné, že spojka bude v čudu. podľa mňa by sa ti v tomto prípade zišiel nejaký ten šikovný mechanik
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

Spojka zaberá úplne dole. Dnes som bol vo fiate a pozreli na to vizuálne a že vymeniť spojku + zotrvačník. Mechanik bol pri aute asi minutu....Na budúci týždeň to idem dať ku kamarátovi čo má servis tak sa uvidí. Vo fiate to vyčíslili na 1300€ :d :D . Pritom sada spojky+zotrvačník stojí na internete 400€ + robota 150€
niki92
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.05.2008 10:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niki92 »

petergk4 chcem sa opýtať či došlo ku výmene spojky? A keď áno či problémy naďalej pretrvávajú alebo nie ? Známa ma tiež Bravo 2 1,6 JTD 77 kW r.v.2014 a má ten istý problém olej v prevodovke sa už vymeil ale problémy sú len pod 0 °C . Ďakujem za odpoveď s pozdravom Roland :3906:
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

Nakoniec to bol hlavný spojkovy valec..výmena ma vyšla na 150€. Nevieš či sa jej nestráca trochu brzdovej kvapaliny?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

petergk4 napísal:Spojka zaberá úplne dole. Dnes som bol vo fiate a pozreli na to vizuálne a že vymeniť spojku + zotrvačník. Mechanik bol pri aute asi minutu....Na budúci týždeň to idem dať ku kamarátovi čo má servis tak sa uvidí. Vo fiate to vyčíslili na 1300€ :d :D . Pritom sada spojky+zotrvačník stojí na internete 400€ + robota 150€

Úplne školský príklad ako sa vyplatí hlúposť v servisoch.Múdrí zarobia iba stopové prvky toho čo tieto pary z automachanického ho...
niki92
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 02.05.2008 10:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa niki92 »

petergk4 napísal:Nakoniec to bol hlavný spojkovy valec..výmena ma vyšla na 150€. Nevieš či sa jej nestráca trochu brzdovej kvapaliny?
Malá malo v nadobke zatiaľ sme to neriešili ale akonáhle budem mať čas dolejeme a uvidíme jak sa začne správať dnes má to tiež napadlo lebo som mal podobný problém pred 10-rokmi iná značka ale tiež hydraulická mechanika spojky! Veľmi pekne ďakujem za odpoveď každá rada sa zijde ešte raz ďakujem s pozdravom Roland
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných