V6 - mizne chladiaca kvapalina

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mailbox1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.10.2018 21:09
Zdieľať na Facebook

V6 - mizne chladiaca kvapalina

Príspevok od používateľa mailbox1 »

Dobrý deň vo fore. Po kúpe auta s V6 benzín cca po 250 km jazdy som podľa smradu z motora (smrdelo ako po sojovej omáčke) som zistil, že mi mizne chladiaca kvapalina z vyrovnávacej nádržky. žiadna kontrolka nesvietila a teplota motora bola v polke ukazovateľa. Motor som nevytáčal jazdil som pri cca 2-2500 otačkach (automat radí hladko).Kontaktoval som predajcu a on mi povedal že v horúčave (august) je to normálne. Tak som dolial.. potom už len krátke jezdy cca 10 km po meste a po jazde rano kontrola a v nádržke nič...a pod autom nič.. tak som opať dolial. po kontrola na zdvihaku bolo zistené že tiekla okolo vodnej pumpy a kvapkala na výfukové potrubie kde sa odparovala (preto ten smrad a pod autom nič) tak vymenila pumpa a aj rozvody kladky... po cca 10 km od opravy biely dym za autom a prazdna expanzka.. po natlakovaní systému vraj po cca 2 hod bol minimálny pokles.. tak sa mechanik pokúšal naliať nejaký utesnovák do chladiča.. vypustil chladiacu, prečistil systém naplnil vodou a išiel doliať tu zmes na utesnenie ale potom si všimol biely dym za autom a vodu vo výfuku. auto odstavil a teraz rieši že je to v6 a že či "trafí" ktorá strana je vadná... tak ak niekto mi vie poradiť čo s tým aj keď takto od monitora si to nebude celkom jednoduché. vraj oprava od 500-700€ po dvojnásobok.... s autom som od kupy prešiel cca 600km spolu.(možno 10 -12 krátkych jázd + 2x cca 80km po rovinke klidek..) mala to byť víkendovka pre potešenie a teraz je z toho nočná mora.. :-( nejaká konštruktívna rada čo a ako ďalej by sa tu nenašla? Ďakujem vopred.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Konštruktívny musíš byť najprv ty,pretože len Teodóra vie vyveštiť ktorý motor riešiš.Od augusta prebehlo čosi dní...auto stálo ?
Sajrajt do chladiča dá iba úplný magor,normálny mechanik nikdy v živote,pretože to už zo systému tú gebuzinu nik nedostane.To po prvé,a po druhé,chyby sa opravujú a nie kamuflujú hlúpymi utesňovačmi.Či tam odišlo tesnenie sa zistuje testom na spaliny vo vode,ak sú dva rady valcov tak ešte zisťovať ktorá strana to je.Ale rozhodne sa nič netriafa.
Po výmene rozvodov a čerpadla sa išlo von a nepočkalo sa do otvorenia termostatu,tj 2-3 zopnutia vetráku,vtedy voda poklesne a logicky ešte na dielni sa doplní.Tu sa pokojne mohlo stať,že termostat otvoril,voda klesla,ibaže...za jazdy ju nik nedoleje kým o sebe nedá vedieť.To už ale môže byť "vymalované",pretože návrat je tiež bez dostatku vody.
Konštruktívna rada...čelom vzad a oblúkom obchádzať umelca
mailbox1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.10.2018 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mailbox1 »

No august kupený bol 31. a áno auto stalo cca tyždeň.. bol som mimo bydliska a jazdil som na druhom aute. Auto ma byť víkendovka, naložiť rodinu a bezpečne odviezť mimo mesta na chatu, výlet atď.., po meste mám klasiku male auto od nova...preto ten malý nájazd km.. ročne to bude max 5-6000 km.. Auto išlo pred dieľnou cca hodinu vraj po výmene rozvodov práve kvoli tomu čo si napísal ty. v expanzke bolo potom na spodku cca 1cm ešte chladiacej. system v aute ma tuším 13,3 l chladiacej kvapaliny tak hádam za 10km jazdy nespalil motor tolko že by bol kaput. dolial som cca 0,7l do expanzky na najbližšej pumpe cca 2km jazdy a potom 8km do garáže. Žiadna kontrolka nesvietila. Ukazovatel teploty potom pri jazde kmital medzi pol a 3/4 - zaplo vetrak zišlo na pol, stal som na križovatke - išlo po 3/4 a potom na pol. Tak ja neviem. Ako sa zistuje ktorá polka je vadná? znamy hovoril že zhodiť výfukové potrubie a pozrieť na ktorej strane bude stopa po uniknutej chladiacej zmesi..
Naposledy upravil/-a mailbox1 v 24.10.2018 00:59, upravené celkom 1 krát.
mailbox1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.10.2018 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mailbox1 »

...
Naposledy upravil/-a mailbox1 v 24.10.2018 01:00, upravené celkom 2 krát.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Len tak na okraj, mal som niekolko aut, starych aj celkom od nova a na ŽIADNOM mojom aute ručička teploty NIKDY nešla cez 1/2 stupnice !!! :3c90:

Ak ukazalo teplotu na 3/4 a pri zahriatom motore ide biely dym, jednoznačne je potrebne vymeniť tesnenie pod hlavou valcov...
mailbox1
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 19.10.2018 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mailbox1 »

OK, už sa to rieši. Ďakujem za tipy. :300f:
Napísať odpoveď

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných