Pokuta za neuhradenú diaľničnú známku

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

0903416727
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 01.06.2017 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 0903416727 »

Mastik29 presne tak ako píšeš, ja som sa vyvinil tým že som predložil potvrdenie že v čase spáchania priestupku bolo MV už odhlasené na toho dotyčného ktorého aj odfotila kamera
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Parádne naše úrady fungujú - 16-teho list s pokutou, večer otázka na fórum a o 2 dni večer je už všetko zariadené! A to si ešte musel čakať kým ti policajti pošlú oficiálne potvrdenie. :2f93:
0903416727
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 01.06.2017 18:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 0903416727 »

Presne tak, ono nakoniec sa dá to potvrdenie vybaviť pár klikmi hneď pri okienku len samozrejme musí o to požiadať niekto čo má medzi nimi dakoho známeho a zrazu sa to dalo poriešiť hneď, na SK nič nové, s papierom potom treba ísť len na okresný úrad z kade prišla pokuta a tam sa snim preukázať, pracovníčka na okresnom mi povedala že tento dôkaz im bude na vyvinenie určite stačiť, podal som teda odpor a už musím počkať len na oficiálne vyjadrenie ktoré bude podľa jej slov 100% v moj prospech, tak mi to bolo vysvetlené
anonymous-astra
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 31.05.2015 13:34
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anonymous-astra »

mastik29 napísal:A neni to tak, ze objektivna zodpovednost plati, avsak je moznost poukazat na skutocneho vinnika priestupku? Co je na tim tazke oznacit skutocneho vinnika? Taka moznost neni? Ookial viem, tak z objektivnej zodpovednosti sa da vyvinit uvedenim skutocneho pachatela.
Len to ma zadrhel:

Ked aj v ramci "objektivnej zodpovednosti" oznacis vodica (uplne presne uvedies jeho rodne cislo, dolozis kopiu jeho obcianskeho, kopiu jeho vodicaku a jeho vlastnou krvou podpisany papier, ze si poziciava tvoje auto), ale spravny organ to vodicovi nedokaze dokazat (napr. uz len preto, ze tebou oznaceny vodic odmietne podat vysvetlenie, cize ludovo "neprizna sa" a dovi), tak sa priestupok prepne naspat do roviny spravneho deliktu drzitela a zaplatis ty.

V zakone sa nikde nepise, ci si ho ty spravne oznacil, ani sa neskuma ci on mal realne od teba auto pozicane/predane/..., v zakone sa doslova pise, ze ak "páchanie skutku, o ktorom sa koná, nebolo obvinenému preukázané" (cize vodicovi, ktoreho si oznacil to nedokazali), "[organ Policajneho zboru] pokračuje v konaní o správnom delikte držiteľa vozidla" (cize si naspat v objektivnej zodpovednosti a ako drzitel platis, rob si co chces).

Mozes mat 100 % a 100 % dolozitelnu pravdu, ze vozidlo mal v tom case pozicane/predane Jozko Mrkvicka, ak to organ Jozkovi Mrkvickovi nedokaze, zaplatis ako drzitel.


PS: Aby sme boli uplni, uhrada za dialnice nespada pod drzitela vozidla v zmysle 8/2009, dialnice maju vlastny zakon o dialnicnej znamke (488/2013) a tyka sa prevadzkovatela (nie drzitela), ale je tam vlastne napisane to iste. Mozes oznacit vodica, ak mu to nedokazu, pokracuje sa v "objektivnej zodpovednosti" (spravnom delikte). Cize nie ci si oznacil spravneho vodica (to nikoho nezaujima), ale ci to oni vedeli oznacenemu vodicovi dokazat. Ak nie, plat.

PS2: A v ramci tejto temy sa tu riesi, ze v tom momente uz bol drzitelom/prevadzkovatelom niekto iny, potom uz ani nejde o oznacovanie vodica/priestupcu, cely spravny delikt priamo spada na inu osobu. Tato odpoved bola len k vysvetleniu toho "vsak oznacim vinnika a mam pokoj" - nemas.
gnagy
Príspevky: 943
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gnagy »

dotynka napísal:Pri predaji auta - vždy ja sám cez internet kúpim 10 dňovú známku a mám pokoj lol (na ďalší možný deň odhlasujem)
Čiže kúpiš diaľničnú viazanú na ečv vozidla a na druhý deň auto dostane nové ečv? :)
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

no vidis a aku kravinu som spravil ja - vystartoval som z Jaroviec do Bratislavy po dialnici na aute ktore nema znamku, proste som sa neuvedomil...

to bolo najdrahsie dialnicne styri kilometre tento rok :)

idem zavolat na miestny organ a poziadat ich aby ma ochranili a pomahali mi - dostat dukaty z mojej penazenky tentokrat.

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných