Ford Focus mk2 2.0 tdci 2007 - geometria

Diskusia ohľadne vozidiel značky Ford

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Ford Focus mk2 2.0 tdci 2007 - geometria

Príspevok od používateľa lilipo »

nazdar ,
bol som si dať zmerať geometriu v dvoch servisoch a čuduj sa svete v každom som dostal iné výsledky :D čo teraz, kam to dať spraviť :D je to ff mk2 kombi 2.0 tdci 2007

[img]https://preview.ibb.co/e1tvWL/1.jpg[/img]

[img]https://preview.ibb.co/eQ20y0/2.jpg[/img]
m...
Príspevky: 252
Dátum registrácie: 25.05.2009 08:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m... »

nieje na tych protokoloch napisany typ - vyrobca geometrie?
tuninka
Príspevky: 854
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Ten druhý obrázok vyzerá ako výstup z geometrie CCD Geometrie 1780WS - RAV, čo má aj môj dedinský mechanik v dielni. Ak to vedia ovládať na takej úrovni ako u nás na dedine, tak zbohom rodina.
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

@m...
@tuninka
geometria Butler SL 3D ATS
Obrázok

geometria Hofmann geoliner 790
Obrázok
cervinka
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 17.01.2009 21:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cervinka »

A prečo píšeš o tomto probléme? Ťahá ti auto do strany, derie pneumatiky, vibruje ti za jazdy volant .... ? Prečo porovnávaš geometriu a nedal si ju hneď nastaviť? Ak sú rozdielne hodnoty tak mám vážne podozrenie v akom stave máš spodné guľové čapy, riadiace čapy, aké sú vôle vo vnútorných kĺboch spojovačky, kde sa pripája ku hrebeňu riadenia, aké máš vôle ložísk nábojov, v akom stave máš silentbloky ramien, ... ? Najprv musia byť minimalizované vôle nápravy a potom merať geometriu. A čo sa týka tej presnosti geometrie, tak každý z meracích prístrojov má svoje odchýlky. Takisto môžeš mať mierne vyosené disky kolies, .... Najprv ozrejmi aký riešiš problém a potom hľadaj riešenie.
morlo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.10.2018 13:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa morlo »

ten druhy podla mna je len najaky zdrap paiera... neviem, to ti teda geometriu robi a preco si si daval robit dve vlastne?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Ford Focus mk2 2.0 tdci 2007 - geometria

Príspevok od používateľa seven549 »

lilipo napísal: čo teraz, kam to dať spraviť :D je to ff mk2 kombi 2.0 tdci 2007
chod tam kde je lepsia cena kde ti povedia dopredu cenu bez zmeny.nejake rozdielne hodnoty tam nemas skoro na presno ukazuje hodnoty prednej napravy.zadok uz ma ten druhy akoze je ok.pokial nederie gumy neresil by som to.po geometrii sa chod previest ako auto jazdi a skontroluj si ci mas rovno volant a az tak zaplat.
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

@cervinka derú sa mi predné zvnútra a pri 130 mi začne mierne triast volantom

@morlo tak je to normalne vytlacene z geometrie Hofmann geoliner 790 tlacil to predomnou aj mi to ukazoval na pc

@seven549 asi budem musiet najprv zaplatit az potom ma pustia previezt sa :D zadok nederie iba predok zvnútra čo by aj sedelo z oboch geometrii teda vysledkov

tak v tom prvom maju 50eur za dve napravy a v druhom 35eur a to asi preto že jedno je priamo v meste a druhe mimo
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

to kde zijes ze musis najprv zaplatit.ides vyskusat auto normalna vec.35 euro je dobra cena 50 je vela.podalsie na tych fordoch s tych rokov zvyknu zahrdzaviet zadne excentry na ladenie zbiehavosti.cize nic nenaladia.
lilipo
Príspevky: 183
Dátum registrácie: 23.02.2018 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lilipo »

no veď nastavia zaplatim idem odskusat a potom ak sa mi nepaci reklamujem tiež mi nedaju v obchode najprv telku že si ju doma odskušam a potom im ju zaplatim :D
ano na tie šroby ma nahodou upozornili v tom druhom za 35eur takže mi napadlo že by som ich kupil niekde dopredu len ako zistim číslo šrobu :D :D
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale tu platis za sluzby nie za telku alebo rohlik v obchode.divil by si sa ja to tak robim.idem auto vyskusat a tak platim.dostanem aj takyto papier geometria Hofmann geoliner 790 za 20 euro obe napravy pretoze mne vsetky srobky funguju ako na novom aute.mechanik nesmie ani na smrt zatahovat tie predne zajistovacnie matice pretoze na buduce sa mu to vrati.

tie srobky to kupis len od fordu alebo od niekoho kto predava ford diely.ide o presny priemer srobu a matica ma tu podlozku ktora je excenter.stoji to tak dokopy asi 12 euro skus fdiely.sk.no ak bude srob prihrdzaveny k silentu tak aj tie ti treba nove cize dole ramena a prelisovat.preto radsej ak nederie zadok neries.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Dovolím si drobnú pripomienku, nie celkom k preberanému problému.
Síce som takého Forda nikdy nemal, takže neviem ako vyzerajú tie nastavovacie excentre, ale ja osobne každú skrutku ktorú som z auta demontoval, pred montážou naspäť namočím do Resistin ML, prípadne u matice dám do závitu protiskrutky z injekčnej striekačky kvapku resistinu.
A nemám nikdy problém s rozobratím hociktorého skrutkového spoja.
Neverím že keby tá nastavovacia skrutka bola kedysi natretá Resistinom, že by sa teraz nedala rozpohybovať.
Inak som rád za moje auto, má najazdené teraz 260 tis. km, ale vôle žiadne necítim, na ceste ide rovno, gumy nederie, takže som ani nemal potrebu ísť niekde kontrolovať geometriu podvozku.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

tak skrob sa da zachranit ale je prioxidovany k rurke ktora je v silente.ak nim budes tocit budes tocit aj silent potrha ho.matica a zavity budu zahrdzavene pomoze len autogen nahriat.cize silnet je potom KO.ak si to robis sam doma ok ale pre servis koli cene prace je lepsie srutku odrezat vybrat rameno druha sroba na naboji.to ma za 5 minut.potom prelisovat novy silent a dat novy srob.novemu silentu sa nevyhne.tak ci tak musi novy.

preto ja chodim stale na jar na geometriu po zime.tak ci tak je to u mna po priemer 50000km rocne cize neberiem to ako vyhodene peniaze.ja ten srob vyberiem namazem a sup dnu a naladit.
Napísať odpoveď

Návrat na "Ford fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní