Šúchanie zadných bŕzd

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Nie je to len o tych drazkach:

HYDRAULIKA :
- stav brzdovych hadiciek (prudenie kvapaliny v hadicke)
- stav prachoviek piesta
- stav piesta
- stav valca, v ktorom beha piest
- stav a funkcnost zadnych valcekov

MECHANIKA :
- stav vodiacich trnov plavajuceho strmena
- stav prachoviek tychto trnov
- stav ulozenia dosticiek
- u bubnovych brzd ide o nastavenie pakni oblozenia
- funkcnost mechanizmu a lanovodov rucnej

Napriklad ak mas zatuhnuty mechanizmus plavajuceho strmena, tak sa moze stat, ze nefunguje paralelne ale sikmo. Teda dosticky nie su po odbrzdeni uvolnene voci kotucu paralelne. Je toho vela, co treba skontrolovat.
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

No zajtra obvolám servisy, uvidím kto bude mať na mňa čas. Lebo bol som zatiaľ v dvoch, ale nemal som z nich dobrý dojem - ani nepokrútili koleso, hneď ho dali dole a skonštatovali, že treba vymeniť platničky a kotúče... a okrem toho nič, žiadna kontrola. Inak elektronická ručná mi vydáva také divné zvuky, ale možno je to normálne... ktovie, snáď na to niekto príde :D
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

a to si mal napisat hned ze mas elektricku rucnu.jaj ak je to passat a pokazilo sa to jedna strana cez 200 euro.je to este v zaruke?
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

No nie je to Passat, ale v zaruke uz tiez nie je. Cena by mi teoreticky nevadila, druhe auto mam s ovela drahsim servisom. Len ma serie, ze kazdy chce hned menit a kasle na zistovanie pravej priciny.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

No veď napíš odkiaľ si, v Ba ti možno aj ja poradím, v iných mestách zase niekto iný.
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

NR. Ale mam dojem ze tu uz norrmalne servisy vymreli. Ten, co je normalny, ma cakaciu dobu 3 tyzdne...
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

Nechcel som reagovat, lebo je to xkrat prevarena tema, ale neda mi nenapisat, ze zadavatel ani nenapisal, ake je to auto. Nikto z nas tie brzdy nevidel, takze servis by som neodsudzoval, co ked to vyzera strasne, ze dosky nula, platne nula, co tam chcete kontrolovat? To mu maju akoze ocistit, premazat a poslat ho domov, ze este vam to vydrzi 2000km, potom pridite na vymenu? Jasne ze najprv vymena a pri tom sa zisti, co vsetko. Zadavatel je laik, naco sa to vsetko pyta? To im chce radit, co maju robit?
christiane
Príspevky: 1642
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

spire011 napísal:No to je potom dosť zle, keď ani jeden z navštívených servisov nespomenul žiadnu inú možnú opravu, ale iba výmenu kotúčov a dosticiek..
Pri vymene kotucov a dosticiek servis zarobi 2 x.Pri predaji tovaru a na robote.Ta horsia pakaren co dlho trva a robotu nevidiet je rozobranie brzdovych valcekov a vycistenie od hrdze pod prachovkami.Na 4 rocnej mazde mi trvalo pol hodinu kym som dal dole jednu prihrdzavenu pruzinu co drzi dosticku.Na zadnych brzdach su 4.Na prednych brzdach som to mal dole za 2 minuty.To sa neda hocikomu vysvetlit preco,kto to nevidel, nepochopi.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

a ked sa da tucne oblozeni a tucny kotuc, je aj sanca okrem zarobku ze sa to dostane do dobrej polohy a nemusia nic viac robit, nez dojdu zase problemy, rad dojdes zas :3035:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

V tej Nitre asi veľmi zle hľadáš. Iba na levickej ulici je ich zo päť. Neverím, že máš nejaký zázrak, čo by ti jeden zo sto servisov v oblasti Nitra okolie nevedel vysvetliť prečo brzdové súčiastky treba vymeniť nie opraviť. :4012:
Alebo je chyba v zadávateľovi témy. Ďalší gynekológ.
spire011
Príspevky: 55
Dátum registrácie: 26.05.2017 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa spire011 »

Hej, bol som v 2 servisoch. Zakaždým 1,5 hodiny z pracovného dňa v keli (cesta + čakanie, kým sa dostanem na rad a pod.). Ja som neni 18 ročný fagan, čo má celé dni čas chodiť po servisoch. Ani v jednom nechceli nič riešiť, len výmenu. Tak čo, mám si brať dovolenku a pokračovať v hľadaní lepšieho servisu, kde sa budú snažiť zistiť aj nejaké ďalšie príčiny? Je mi to prd platné, že v NR ich je 50, keď v prvých dvoch ma odbili, že to jedine vymeniť a ďalší štyria mali voľný termín o 3 týžddne... no nič, hlavne že som už múdrejší, že to nemusím možno hneď meniť. Tak ešte pojazdím a keď budem mať čas, poriešim ďalej.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Skús zadať poruchu v servise brzdí mi stale koleso a zahrieva sa disk.ak budú chcieť meniť povedz im znova ty chces odstrániť poruchu nie meniť brzdy.
MartinkoNR
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 23.06.2010 16:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MartinkoNR »

trucker694 napísal:V tej Nitre asi veľmi zle hľadáš. Iba na levickej ulici je ich zo päť. Neverím, že máš nejaký zázrak, čo by ti jeden zo sto servisov v oblasti Nitra okolie nevedel vysvetliť prečo brzdové súčiastky treba vymeniť nie opraviť. :4012:
Alebo je chyba v zadávateľovi témy. Ďalší gynekológ.
Prosim o info kde
Ja tam poznam len BDM a mikonu a to teda dobrym servisom nemozem nazvat.

Ale k zadavatelovi skus p.Bartu na Vasinovej pockas a aj zaplatis ale praca vzdy super.
tuninka
Príspevky: 853
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Veď si to rozober, zdiagnostikuj, vyčisti, premaž, a ak náhodou ani jedna z týchto možmostí nepomôže, tak to vymeň, a nemusíš strácať čas so servismi, čo na tebe len chcú zarobiť.
Veď tak to robím aj ja.... :40bd:
Ale keď to nezvládneš, skús zavolať Barboríkovi v NR, ten je seriózny, a aj odborník.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných