Zbavenie sa Renaultu Fluence - benzin.

Diskusia ohľadne vozidiel značky Renault

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Zbavenie sa Renaultu Fluence - benzin.

Príspevok od používateľa kazimir »

Zdravim,
Vsimol som si, ze sa predava celkom dost kuskov Renault Fluence v benzine s nevysokym najazdom.

Zaujimalo by ma, ak je tu nejaky majitel, alebo nadsenec renaultu, cim to je? Tipoval by som to na priskrteny vykon emisnou normou a nie velmi atraktivnu spotrebu.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Je to obyčajné lacné auto s jednoduchým benzinovým motorom.

Žiadne konšpirácie tam nehľadaj :41c2:
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Nechcelo sa mi kvoli tomu ist na renault forum, ale nakoniec som si to z dlhej chvile pozrel a celkom ma to dostalo.

https://forum.renaultclub.cz/viewtopic. ... start=1500

Ked uz moderator ma v popise: "rendlik do baraku nepatri, teraz uz to viem", tak to je hanba. A tolko problemov na tak mladych autach je sila. Sice som v tej teme videl aj pozitivne prispevky, ale tipoval by som ten vacsi pocet kusov na predaj prave tejto kazivosti. Vela ludi sa ukvapilo lacnemu novemu autu, a teraz sa ich zbavuju.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Tak ale na druhú stranu ak ma pamäť neklame tak tam bola cena od cca 11.000 € za nový voz.
čo ho radí medzi najlacnejšie na trhu ;)
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

No, to je určite pravda, ale ja to teraz hodnotim z pohľadu jazdenky. Takze tie na predaj sa asi nebudu radit k tym spolahlivejsim kusom.

Na druhu stranu je pravda, ze vela z tych poruch na ktore sa tam stazuju su skor otravne a sposobene nekvalitnym spracovanim ako velmi zavazneho razu, ak sa teda nejedna o poruchy presuvniku, cievok, prevodovky, ci startovania, ci dokonca odtrhnutiu silentu veduce az k vypadnutiu motora.

Aj tak na mna posobi ako nespravnym sposobom velke auto, s podpriemernou spolahlivostou a zlou spotrebou, co prevazuje vyhody jednoducheho benzinu za rozumnu cenu.
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Tak vieš ako si to niekto kupil ako nové za 11 pojazdil kym padne záruka a potom to predal tak si myslím že neurobil zle :41c2:
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

Presne tak, veľké auto za málo peňazí, niekde sa to musí odraziť. Ked uz Renault, tak Renaulta vo vyššej strednej triede, to ešte má ako taký potenciál ako jazdenka.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Moj sused vo vedľajšej garáži má spomínaný Fluence 1.6 benzin a nepočul som od neho jedno zlé slovo na tento motor...

Treba zohĺadniť hlavne ten fakt ,že Fluence bol primarne určený pre turecký a arabský trh, kde preferujú sedany...

A aká "zlá" spotreba ??

6,5-7,5 ltr benzinu /100 km, je zlá spotreba ???

Preberte sa z toho !

Ak chcete "spotrebu" tak kupujte Tsi , TcE a podobné "kosačky"
:41c2:
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Lacko prebrat by si sa mal ty.
Ja to auto nevlastnim, ale vsade sa docitas, ze vyssia emisna norma priskrtila vykon a spotreba tiez neohuri.

Je velke ale sedan, co mna velmi tiez neohuri. Vyzera ako nafuknuta thalia.

Motor je nejakym sposobom ok, ale ak si precitas temu ktoru som tu pripojil, tak zistis, ze problemov sa vyskytovalo neurekom uz v zarucnej dobe, takmer od novoty.

Podstata temy bola, ze preco je ich ako jazdeniek tak vela na predaj. Troaku som dufal, ze len kvoli pocetnosti nakupu novych vozidiel, ale skor si myslim, ze vacsina meni z nespokojnosti alebo aby sa vyhli problemom.

Pre mna vysiel zaver, ze je ako jazdenka nezaujimava.
Takemu meganu 2 grandtour by som vedel vela z tych veci odpustit, lebo je to velke auto spravnym sposobom a k tomu aj pekne.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

odpoviem z mojej skusenosti, dva s udavanym min najazdom som bol pred tromi rokmi pozriet, oba boli stocene asi taxi , cenovku k tomu ale nemali primeranu. chcel som ho kupit z dovodu motora vhodneho na prestavbu lpg.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Proste Kazimír mal velké oči na nejakú jazdenku a teraz keď zistil , že nie je všetko zlato čo je lacné je sklamaný. Neboj sa kamarát aj autá za státisíce sa sypú ako domček z kariet- viem to lebo je na nich aj moj podpis. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

oco nesranduj, lebo pri tejto osvete ak dozijem si ako buduce auto kupim kravu s vozom, aj mlieka da,aj odvezie

p.s.
spominal si ze robis plechy aj do suzuki vitara, budem podavat report kazdym rokom kedy sa mi rozpadne :)
Stve ma ze nemozem dat urobit ani to osetrenie podvozku, kazdy den potrebujem auto pri dome
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nerobím len plechy, ale aj diely náprav, kotvenia bezp.pásov ,airbagov, ale aj čo to do motorov.Sú to stovky monodielov a tak často ani nevieme kde čo ide.
Do Suzuki robíme výstuhu do prístrojovky - des a hrôza.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Oco nie, nie som sklamany ani som nemal velke oci.

Ako by som ti to len podal aby som nevyprovokoval tvoje chutky na slohy o starych 500€ autach, alebo o tvojich pracovnych skusenosti v automotive, ktore som si uz precital v inych temach.

Takto, proste sledujem jazdenky v kraji od 1000€ do 6000€, lebo to nic nestoji a este ti to same pride na mail. Konkretne jednoduche benziny a hlavne od sukromnych majitelov.

Vyskocil mi viackrat fluence a kedze nemam cas si studovat kazde forum, kazdej znacky, tak som vytvoril temu aby som sa dozvedel skusenosti inych, napriklad ako pise autolaik.

Praveze tieto lacne nove auta, ktore su popularne aj medzi slovakmi a cechmi ma zaujimaju najviac, lebo sa realne daju kupit v kraji od sukromneho majitela v celkom solidnom stave, ked sa jedna o predaj z nejakych logickych dovodov, ako ze uz nepostacuje velkost, vykon, pripadne spotreba ak sa zmeni dlzka dochadzania do prace. Casto sa tie dovody mozu triafat do dovodov, ktore mne absolutne neprekazaju. Mne vobec neprekaza nizsi vykon, trochu vyssia spotreba alebo velkost auta, pripadne kufru.

Preto ma zaujal fluence ako realne dostupne auto na slovenskom trhu jazdenych vozidiel. Chcel som v nom najst nejaky atribut, ktory by ma zaujal
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ale presne si trafil dôvody prečo ich je na predaj tak vela. Lebo je to shit ako všetky súčasné výrobky. A to vôbec nie je o automotive to je o celom systéme práce a výchove ludí dneška a dôb minulých. Preo volakedajší dedokovci v robote makali pomaličky ale dôsledne anikdy by sa nepodpísali pod nekvalitnú súčiastku? Zato dnes každý ťuká a čumí do telefonu a je mu jedno čo mu vychádza spod rúk. Ano priznám aj moja generácia sa pokazila a to čo by som niekedy dávno nepustil ani za svet dnes sa otočím na druhú stranu a tvárim sa že to nevidím.
Volakedy chýbalo všetko a preto si ludia dávali pozor ešte aj na obyčajný tanier na stole. Teraz je svet zavalený lacným smetím a tak to aj vyzerá. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Renault fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných