VW Golf V - svieti ASR

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

VW Golf V - svieti ASR

Príspevok od používateľa Jan246 »

Zdravim vas, mam 1.6mpi golfa, po umytí kolies vapkou mi zasvietila kontrolka ASR a nejde vypnúť...tak som vypol motor ze asi tomu zasibalo a po nastartovaní zas...a po 10 metroch jazdy zasvietila kontrolka motora a napis ,,emise do dilny,, vag ukazal chybu poloha kluk.hriadela.
Co som pohnojil? Ma to so sebou suvis?
tuninka
Príspevky: 854
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuninka »

Mozno si tou vapkou strekol tam kde si nemal. Mozno si pri striekani vysokym tlakom odstrelil nejaky kabel od ABS, alebo ti zatieklo niekde kde nemalo, a teraz to tam rusi. Nechaj to aspon jeden den vyschnut, a mozno sa zavada strati.... Ak sa nestrati, tak skontroluj kable co vedu k ABS senzorom.
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

na tom vagu ked si to mal boli tam aj chyby ohladom brzd? ten snimas na kolese by to ukazalo, aj presne ktory to je - ktore koleso, pozeral to niekto?
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

Jaster myslim ze nie nebola tam chyba ohladom brzd...mechanik mi povedal že jedno s druhym moze suvisiet. Este som menil termostat a na ten konektor natiekla chlad.kvap. tak sme to vicistili a zmazali (je mozne zeby rozozrala za 3 dni kable?)...ale zas to iste len teraz + poloha.kluk.hriad. skrat na kostru...no zevraj mam v kybli kable...je mozne zeby vadny snimac mal takuto chybu? Fakt sa mi nechce rezat do kablov stacila mi kedysi fabia...brzdove kable skontrolovane
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ASR: Skontroluj kabelaz od dfm svorky alternatora smerom k riadiacke.

Ak je vadny snimac otacok klukoveho hriadela - nenastartujes. Takze bud si velmi iniciativne umyval disky, alebo mas problemy s kabelazou. Napr. kuna alebo ine.
Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

Pozrem, auto som umyl ako vzdy...majú golfy nejaku známu chybu kabeláže ako mali napr. 1fabie? Ci sa skor zamerat na mechanicke poškodenie kablov....
Dajú sa tie káble nejako zmerať? Ako osciloskop nemam ale multimeter ano.
Jan246
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 23.10.2016 16:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Jan246 »

chyby odstránené, bol vadný snímač otáčok kľukového hriadeľa...
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 25 neregistrovaných