Doplnenie Ad blue Touareg

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mdrottner
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 06.03.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Doplnenie Ad blue Touareg

Príspevok od používateľa mdrottner »

Priatelia chcem sa spytat,ake mate skusenosti s doplnaním ad blue do Touaregu , ktory ma plniace hrdlo v kufri pod rezervnym kolesom. Este som ad blue nedoplnal, ale v nasledujucich dnoch musim doplnit. Pocujem rozne nazory a skusenosti kvoli pristupu tankovacej pistole stojanu, alebo doplnenie priamo z kupenej plastovej nadoby,,,,vraj davat velky pozor ,aby sa nedostala mocovina do priestora kufra, aby neznicila lak ,viem jednoduchsi sposob je u Touaregu ,ktory ma nalievaci otvor vedla plniaceho otvoru nafty.. dakujem...
NorbertC
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NorbertC »

vačšinou k nadobe nieje pribalene nalievacie hrdlo a ak je tak je kratke,

ked z nadoby tak treba dokupiť nalievacie hrdlo s ventilom,

zo stojanu ja tankujem ad blue do nadoby a z nadoby do auta

asi tolko
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nic proti, ale ak uz treba zakladat temy o doplnani prevadzkovych tekutinach do auta, ze ako na to, tak potom je rozumnejsie pre majitela, aby s tym isiel do servisu, ked si teda nevie dat rady.
Mnohe auta maju taktiez hrdlo na doplnanie kvapaliny do ostrekovacov dost nestastne umiestnene, no napriek tomu tu temy o doplnani nevidim…
Akoze fakt som nepochoil v com spociva problem toho doplnenia???
To je fakt tak strasny problem pouzit nieco na zakrytie (handry, vrece na odpadky a pod.) pred pripadny potriesnenim??? K tomu treba navod?
Ta tekutina neni ziadna prudka zieravina, je menej korozivna nez sol…
Iba zapacha…
Dalsi spamovy topic.
zaklik
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 25.08.2011 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zaklik »

Možno sa chcel pochváliť, že má Turka. lol
geronimo
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.10.2018 07:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa geronimo »

Pozerám, že na tomto fóre sa po rokoch nič nezmenilo a stále je to tu samý odborník, čo sa musí vyjadriť aj k tomu, očom nemá ani páru :40bd:

Mal som TR od roku 2014, jeden z prvých faceliftových a moja skúsenosť je takáto:
Určite nedopĺňať zo stojanu, zo stojanu sa plnia hlavne kamióny alebo väčšie bandasky. Kúp si menšie flašky, a lej to z nich do toho otvoru. Dá sa trafiť aj bez extra veľkého lievika, ale pre istotu môže obložiť nejakým starým uterákom, ktorý potom vyhodíš.
Dôležitá vec je, že musíš doplniť väčšie množstvo naraz. Keď budeš dopĺňať po litri, tak to systém nevyhodnotí a stále ti bude hlásiť nedostatok, aj keď budeš mať nádržku plnú. Toto sa mi stalo pri prvom dopĺňaní a trebalo s tým ísť nakoniec do servisu, kde to museli vytiahnuť a nanovo naplniť - spravili to v rámci záruky.
Presný postup dopĺňania by mal byť napísaný aj v návode, aspoň v mojom to tak bolo. Auto už nemám vyše 2 roky, už si to nepamätám presne.
Sám som dopĺňal možno 3-krát, radšej vždy pri servisnej prehliadke som ich požiadal o doplnenie a bolo vybavené :3906:
Ak ťa tých pár eur navyše nezabije, tak zober to do servisu s tým, že potrebuješ doplniť a požiadaj ich, aby ti ten postup aj predvedli. A nabudúce potom môžeš dolievať aj sám :zg282:
mdrottner
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 06.03.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mdrottner »

Geronimo dakujem za informáciu , pomohol si mi, včera som chcel tankovať AD blue zo stojanu , nakoniec som od toho upustil.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Hlavne maj vytiahnuty kluc ked dolievas ... nalej plnu zatvor nadrzku a az potom startuj ...
NorbertC
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa NorbertC »

po naliati cca 3/4 nadrže stači , treba nechat cca 20 min postat, potom zapnuť kluč do polohy 1 aby (rosvietia sa a zhasnu kontrolky) počkať cca 30 sek, kluč vypnuť a znova zapnuť do polohy 1 a teraz by už nemalo hlasiť doplnenie ad blue

existuje niekolko tem na ad blue , treba si to prečitať

najlepšie isť do autorizaku, čista robota pre majitela auta
mdrottner
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 06.03.2007 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mdrottner »

Tetsz som volal so známym , vraj tam ide 17 l AD blue.
wikyxxx
Príspevky: 1142
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Novy to uz ma vedla hrdla nadrze
jaster-83
Príspevky: 1441
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

lubos zimovcak napísal:To tiež bol ROZUM dať nalievacie hrdlo do kufra. :40bd: :3c90:
1. uspora nakladov - staci kratke a jednoduche hrdlo
2. treba robit biznis pre autorizaky, uz ked si tam tak ta este nahovoria za nejaku tu prehliadku za par euro kedy urcite aspon nejaku drobnost najdu
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

jedna vec navysse a uz soferi nevedia co s tym.ja by som si kupil lievik ved to je do 5 euro.je ich tolko druhov a dlzok ze neni nad cim rozmyslat.potom ho pojdem umyt hodim do kufra a jazdim dalej.
dodik13
Príspevky: 534
Dátum registrácie: 27.01.2013 23:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodik13 »

Co som pozeral na cenu noveho tuarega tak to lietalo aj cez 80 000e lol Za taku cenu uz ma clovek konkurenciu napriklad mercedes kde je 6rocny servis zdarma a kvapalinu naleju-zadarmo + este aj po kazdom ,,servise,, umyju zadarmo auto a bonus 3roky poistky platia a za rovnaku cenu ako tuareg+ na kapote hviezda a nie koncern,ze kto tie predrazene tuaregy kupuje? :40bd: :4090:
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Močovka do kufra? Čo príde ďalšie, hovxo do priehradky?!
To je naozaj trochu podradné pri aute za milióny, nemyslíte?
(Ps- ospravedlňujem sa zakladateľovi témy že, som mu neponúkol zmysluplnú a vyčerpávajúcu odpoveď na jeho otázku/problém) :40bd:
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, Janes94, jepe13 a 28 neregistrovaných